Patrick Dewaere jako neúplatný novinář rozkrývá miliardové machinace nadnárodní společnosti... Anonym oznámí Paulu Kerjeanovi, redaktorovi La Tribune, že má kompromitující materiály o známém politikovi. Ambiciózní novinář bez váhání „odhalí“ politika v novinách. Příliš pozdě zjišťuje, že byl zneužit v aféře, která přesahuje hranice Francie a jejíž kořeny sahají téměř do historie. A nad všemi těmito událostmi je lidský a profesionální imperativ publicisty, člověka, který má v rukou jednu z nejsilnějších zbraní tohoto století. (Česká televize)

Narciska

Film, který zanechává hořkou pachuť, ale vyniká velmi neotřelým pojetím, jež balancuje někde mezi špionážním, kriminálním a sociálním dramatem. ()

tranquill

Kvalitní thriller z prostředí byznysu. Tyhle filmy Francouzi uměli, teď už točí spíš jen stupidní akce nebo ztřeštěné komedie s humorem, kterému často nerozumím. ()

rivah

Skvěle vystavěný thriller ze světa novinařiny versus mezinárodní gigant se špinavými kořeny za nacismu, kdy je americké centrum podporovalo, aby mohli vyrábět zbraně a ničit americké kodě. Celý film táhne svým charismatem Patrick Dewaere. Film pozvedá kvalitní dabing. ()

Amonasr

Výtečný film, který přístupnou a srozumitelnou formou odhaluje metody, jak nadnárodní korporace zneužívají nekontrolovaně svého postavení a jak nemají a nikdy ani neměly vůbec žádné skrupule. Z dnešního pohledu možná působí ztvárnění neohroženého novináře, který na vlastní pěst odhaluje temné pozadí jedné vraždy, k jejímuž zinscenování byl sám zneužit, poněkud naivně, ale o to lépe lze podstatu celého problému pochopit i nezasvěceným do složitých vazeb fungování těch, kteří v podstatě skrz svou finanční moc řídí či alespoň podstatně ovlivňují chod světa. Film je dnes svým sdělením vlastně ještě aktuálnější, než byl v době svého vzniku. A závěr byl neobyčejně napínavý - ulevilo se mi, když to hlavní hrdina nakonec přežil a ještě dokázal dotáhnout záležitost až do zdárného konce. Současný film na dané téma by asi takovým happyendem ani skončit nemohl. ()

Maniik88

Veľmi príjemné prekvapenie. Odvážny film a scenár, ktorý na tvrdo ukazuje praktiky obrovských nadnárodných korporátov, cez inteligentné vyšetrovanie sympatického novinára. Film obsahuje pár skvelých scénok a rozhovorov, ktoré si tvrdím povedať by boli legendárne, keby to natočil nejaký známy Hollywoodsky režisér. Stopáž je dlhšia, ale bola to špička žánru a fakt ma to bavilo. No a scénka s Mr. Prezidentom za okrúhlym stolom s jeho zapotenými poskokmi, paráda. Odporúčam, ale pozor, poniektorým to môže zhodiť ružové okuliare z tváre :) ()

tatopulos

Slabý politický thriller, Ikarus od Verneuila byl lepší. Dewaere prostě není Yves Montand. Nejsem si jistý, jestli konec filmu vyzněl důvěryhodně. ()

ostravak30

Tisíc miliard dolarů je vlastně nadčasový snímek, který se potýká s řadou témat. To nejdůležitější je samozřejmě ukryto v historii společnosti. A takových nácků bylo po válce víc, kteří si pak užívali někde po světě. A víme, že i firem, které šly nacistům na ruku. Stejné to bylo po revoluci u nás, kdy se z řady komunistů stali vlivní politici, právníci či podnikatelé. Jeden dokonce kandiduje na prezidenta. Takže vidíme, že nadčasový snímek vskutku je. Dalším tématem jsou úplatky, vliv a chtíč po moci, který ředitelé velkých firem mají a také propojení na politiku. I to známe a nejen z naší země. Právě velké koncerny mnohdy ovlivňují i volby či vytváření různých zákonů a nařízení a dnes už víme, že i na evropské úrovni, třeba u EU. Mě u tohoto filmu odradila trochu délka, která je náročná a film by jistě mohl být zkrácen a též závěr. Ten jsem čekal alespoň trochu dramatičtější. Jinak totiž snímek popisuje pečlivou, ale též odhodlanou a statečnou práci některých novinářů. Ti dnešní to díky moderním technologiím mají podstatně jednodušší. Tento snímek lze trochu porovnat s typologicky podobným Všichni prezidentovi muži, které byly natočeny zhruba ve stejné době. ()

route60

Patrick Dewaere byl herecký talent a to prokázal ať hrál v komédii nebo dramatu i v Tisíc miliard dolarů a to už pro režiséra tohoto filmu Henriho Verneuilina. ()

Aniki

Dewaere zde odvádí velmi profesionální a přitom jakoby lehce dosažený, samozřejmý výkon. V tehdejší době byly praktiky obřích konglomerátů, na které je tu ve všech těch podrobnostech poukazováno, širší veřejnosti defacto neznámé a tak je nutno na drama pohlížet z úhlu jisté dobové neinformovanosti, byť se nám to dnes již může zdát naivní. Ve filmu zazněla pozoruhodná věta při prohlížení archivu v bytě bývalého ředitele společnosti a to sice o Hitlerovi coby gentlemanovi, což je z pohledu na cti utrhačné aféry prezidenta Zemana zajímavé. Film obsahoval momenty, které rozhodně stojí za vyšší hodnocení a tak trochu se i divím, že byl pro mne po tolika letech od svého vzniku premiérou. ()

Ironhead

Z dnešního pohledu již malinko naivní scénář na téma... nadnárodní korporace jsou zlé, nenasytné, amorální a nebezpečné... Pobavili "rytíři u kulatého stolu" a to, že ve velmi hrubém principu ty korporace fungují dodnes pořád stejně. "Továrny postavíme tam, kde dostaneme státní pobídky a po jejich konci je přesuneme jinam,.... zisk pouhým přeprodejem vlastního materiálu vygenerujeme a přiznáme v dceřiné společnosti, která zrovna sídlí ve státě s nejnižším zdaněním, ...). Nebylo to špatné, ale je na tom filmu už znát jeho stáří a na podobné témata tu máme za těch dalších necelých 40 let kinematografie mladší a svěžejší filmy. ()

PTuranyi

Výborný thriller s politicko ekonomickým pozadím niečo ako Smrť darebáka s Alainom Delonom. Tentokrát je v hlavnej úlohe novinár nie politik. ()

Feacher

Dnes jsem se na ČT podíval na tento film a překvapuje mě, že ho hodnotilo pouhých 50 uživatelů.. Za sebe musím říct, že se mi film docela líbil. Měl vše, co má takový film mít- akci, zápletku i lásku. Je trochu delší, ale rozhodně to není nuda. Na film z roku 1982 je velmi dobře technicky zpracovaný, tudíž 5 z 5 je za mě dostačující.. ()

Hombre8

Ještě že už dnes filmové umění dospělo a takové bakané věci už se netočí. Těžko si představit, že by někdo něco takového natočil třeba o Černém šutráku. Poslední film Patricka Dewaere. Pár měsíců na to "spáchal sebevraždu" v hotelovém pokoji. Nu... Tak snad se to nestalo na pokoji číslo 17 a ten hotel se nejmenoval La Sirene. ()