Altar

• Velká Británie The Haunting of Radcliffe House

Meg rekonstruuje starou usedlost, do které se následně odstěhuje i s rodinou. Během renovace objeví starý oltář, na kterém předchozí majitel Radcliffe zabil svou ženu a pak se utopil. Rodina začíná cítit přítomnost duchů. Manžel Alec je posedlý Radcliffem, který chce zopakovat své hrůzné činy. (LIVINGDEAD)

goauld

Tak žádná sláva to tedy nebyla.... Je vidět, že se Britové maj ještě hooooodně co učit ;-) Tohle bylo tak silně "televizní", že by se na to dalo koukat i odpoledne, protože mnoho toho zase se tam "hororového" neděje. Kde jsou ty zlaté čase Evil Dead, nebo Father Thomas..... To byly horory. Ale tohle??? Sice ponurá atmosféra a tvrdá "irská" krajina funguje, ALE - jaxem viděl na tom PC známé "jabko" bylo mi hned jasné, v jakém stylu asi bude daná rodinka ;-) ..... a nemýlil jsem se. "amíci" se zkrátka nezapřou ;-) Nelogické jednání prakticky všech členů rodiny (detí nevyjímaje) začlo pozvolna vytáčet mé nervy (což u horrorů by se tedy stávat nemělo) a občas jsem si v duchu přál, aby jak maminku tak její dítka ten duch předčasně zprovodil ze světa. Konec byl už tak zbytečně překombinovaný, že se chvíli divák ztrácel v ději... Na závěr si neodpustím poznámku: To opravdu je NEZBYTNĚ NUTNÉ , aby v hororech musel být alespon jeden člen rodiny s "pšoukadlem", bez kterého nemůže existovat??? (případně 100x stežující se filmová postava na "věčnou" absenci mobilního signálu???) Tyhle dva atributy už mě začínají fakt lézt na nervy, stejně tak jako všudepřítomná americká vlajka v amerických "blockusterech" :-( ()

Profík

Skoro až škoda relativně kvalitních herců, kteří podali solidní herecké výkony i tady. Už mnohokrát viděné, bez nějaké invence, pár solidních nápadů tam bylo dokonce zazděných, nemá to spád, hororový podpůměr. 45% ()

Wiceman

A máme tu dalšího klona Amityville hororu, ale tentokrát z Anglie. Jediné co k tomu mohu napsat je nuda, nuda, nuda. Duchové jsou nezajímavý a strašně obyčejní a napětí je tu asi tolik, kolik by se za nehet vešlo. Nebyla ani jediná chvíle, kdy by mi mrazilo v zádech, soucítil s hercema a nebo nedej bože jsem se bál. Škoda ale, potenciál starýho sídla Radcliffeů to mělo. 1 *. ()