Reklama

Reklama

Cyberbully

(TV film)
  • Česko Teror na síti (více)
Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, 2015, 62 min

VOD (1)

Jak daleko jste ochotni zajít pro záchranu vlastního života? Casey čelí nejhorší noční můře každého teenagera. Anonymní hacker hodlá zveřejnit její soukromé fotografie na internetu a ona svádí boj s časem, aby mu jeho plány překazila. Šedesát devět procent mladých lidí ve Velké Británii má zkušenost s určitou formou kyberšikany. V těch nejzávažnějších případech mohou oběti čelit nástrahám v podobě napadení jejich webových kamer, zneužívání a "sebevražedného trollování". Kampaně proti šikaně vybízejí mladé lidi, aby se k nepřátelskému chování na internetu "obrátili zády". Pro ty, kteří už se stali jeho terčem, ale není snadné uniknout ze spárů svých trýznitelů. V britském thrilleru hraje Maisie Williamsová (Hra o trůny) dospívající dívku Casey Jacobsovou, která svádí boj se svým anonymním kyberstalkerem. Casey je teenager, který má zkušenosti s tím nejhorším, co může internet nabídnout - od nižší formy šikany, kde jsou aktéři na stejné úrovni (tzv. peer-to-peer), až po pokročilé postupy násilného vniknutí do počítače - a ze všech sil se snaží učinit svému utrpení přítrž. Film Cyberbully je inspirován řadou skutečných případů. Přestože je Caseyin příběh extrémní a zformovaný do poutavé a dramatické podoby, všechny líčené události jsou reálné a jednotlivým obětem se opravdu staly. (Cinemax)

(více)

Recenze (142)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Každá legrace na úkor druhého něco stojí. Obzvlášť, když se to provádí na internetu. I tady platí známé rčení: Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.Téma tohoto moralizačního snímku: Kyberšikana. Snímek by se dal svým způsobem označit jako one girl show. Maisie Williams v roli pubertální Casey, která se na internetu stane obětí někoho neznámého, na sebe vzala nelehký úkol, ale zvládla to. Příběh svým přirozeným vývojem postupně ukazuje, že to zas tak jednoduché není, jak by se zpočátku na první pohled mohlo zdát. O Maisie se dozvíme věci, které šokují i jí samotnou. Komorní příběh odehrávající se v pokoji mladé teenagerky před notebookem vytvářející dramatizaci převážně v konverzaci a v atmosféře emocí a traumatu. Tomu dopomáhá doprovodná poetická hudba přesně trefují se do dané situace vysoce zdůrazňující význam každé scény. Stalker vs. oběť. Příběh zvýrazňuje naprosto reálné situace, které se bohužel v internetovém světě dějí dnes a denně. Sami to vidíme na nejznámější sociální síti Facebooku a ruku na srdce, nikdo se nad tím ani nepozastavíme. Tohle je film, který by měla povinně vidět převážně mládež. Hlavní myšlenka? Nikdy nikdo nevíme, čím si v životě prošel či zrovna prochází ten, z koho si na internetu nejen děláme legraci, ale doslova a do písmene společensky ponižujeme. Může to mít naprosto katastrofální dopad. Snímek je v jednoduché formě cílený na jednu z mnoha závažných problematik dnešního světa. A svojí výpovědní varovnou hodnotu má na 100%. ()

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Podobné napětí v minimalistickém dramatu si pamatuji snad jen v Hard Candy a v Buried. Zde se jedná o celkem realistickou podobu něčeho, co by se mohlo celkem snadno stát komukoliv, i když zas tolik neznám realističnost hackování ve filmu. Film každopádně kromě docela jednoduché zápletky nabádá diváka i titulní Casey k několika zajímavým (mindfuck je podle mě moc silné slovo, tolik nebyly) myšlenkám jako identita lidí online, co všechno na internet dává skutečně ten konkrétní člověk a tak podobně. Za nejlépe vypointovanou scénu považuji, když Casey dostala před sebe stránku Googlu. ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Hodinový výlet do pokojíčku a soukromí retardované verze Arye Starkovic. Nemám ji rád ani v nejlepším seriálu na světě, ale byl jsem zvědav, jestli zvládne ve svém nízkém věku, ve kterém se sotva může legálně koukat na hanbaté filmy, zahrát i něco jiného než nezletilou nelítostnou vražedkyni. K mému údivu musím konstatovat, že zvládne. Z filmu mám docela rozporuplné pocity. Na jednu stranu se mi líbila jeho forma. Výborná práce se zvuky, velmi slušný výběr písní a zdařilá práce s kamerou. Tahle kvalitní forma dokázala z nuzného obsahu udělat alespoň něco falešného, což ovšem mnoho lidiček dokonale sežralo a já trošku taky, protože pod 3 hvězdy nevlezu. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

No... Hele, takhle, hodně se mi líbí krátká stopáž, nějaké napětí tady je, natočené je to poutavě a hezky si to vystačí jen s jedním pokojem, který vlastně film neopustí. Tady po téhle stránce je všechno ok, ale po té příběhové jsou problémy. Nejvíc mi vadí, že ten film nastolí nějaké myšlenky, ale jen se o nich trošičku zmíní a do hloubky je neprobere. Ono je to evidentně hlavně natočené kvůli tomu, aby se to mohlo o hodinách pouštět děckám na základce, ale i tak... Navíc s jednou myšlenkou dost nesouhlasím - podle tohohle filmu je totiž šikana všechno. Uděláš na YT pro pobavení kompilaci videií nějakých příšerných coverů - je to kyberšikana. Zkritizuješ na internetu nějaký film (třeba od Jána Nováka) - je to kyberšikana. Uděláš si z někoho srandu (a je jedno, jak to ten druhý vezme) - je to kyberšikana. Vlastně když si jenom dovolíš říct vlastní názor na internetu, je to kyberšikana. Sorry jako, ale jsem jediný, komu ta myšlenka přijde debilní? Navíc, jak už jsem psal, ji film jenom načrtne, nerozebere do detailů a celkově tak vyznívá strašně povrchně. A taky to naprosto pomíjí, že i trolling může být v dobrém slova smyslu. To nám film ale neřekne, jelikož by se mu to nehodilo do krámu. Ale zase souhlasím s tím, že lidi píšící na internetu komentáře umí být strašné svině a klidně i bezdůvodně (a zcela vážně) někomu vyhrožují smrtí. Nic z toho ale není pořádně rozebráno, vše se jenom lehce naťukne, aby se z toho děckám nezavařily mozečky. Navíc příběh samotný je poněkud přetažený ze vlasy a hacker je příliš všemocný (beztak to byl Neil Breen, co se vrátil z vesmíru vymýtit zlo na internetu - zasvěcení pochopí). Celkově mě Cyberbully zklamalo a na víc jak slabé 3* ho nevidím. ()

Marqta 

všechny recenze uživatele

Maisie je skvělá. Film je poměrně drsný, nejen kvůli kyberšikaně kterou ukazuje, ale vůbec jen kvůli tomu, že ukazuje tu moc, kterou dáváme všem těmhle virtuálním "spojením" a "výmyslům." Podle mě to plní svůj účel, má to vhodně zvolenou stopáž a odsýpá to- takže jsem se nenudila. Některé konkrétní motivy je nutné asi brát s trochou nadsázky a spíš je chápat jen symbolicky, ale to co chtěl film říct podle mě i řekl. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (5)

  • Tweet, který Casey (Maisie Williams) napsala, má více než 140 znaků, tudíž by v podobě, jak je napsán, nemohl být na twitter poslán. (Scelleton)
  • Maisie Williams (Casey) bola na fotografiách skutočne polonahá. (mivr)

Reklama

Reklama