Na planetě Zemi nastala nukleární zima díky válkám, které přežilo jen málo lidí. Je nedostatek pitné vody i jídla a není nouze ani o lidi, kteří chtějí ostatní ovládat. Takový samozvaný, krutý vládce je muž jménem Zeus a kdo mu zkříží cestu, nemá moc šancí na další život. Mladý Kid je samotář, žije v úkrytu dál od ostatních lidí a do města jezdí na svém kole, jen když má něco na výměnu za vodu, či jídlo. Kid se pohybuje v pustině jen v bezpečné zóně, kde se potká s dívkou Apple, která je velmi hravá a vypadá šťastně. Kid se jí vyleká, když zjistí, že mluví s mrtvolou, ale později se Apple objeví v Kidově úkrytu, neboť dala Kidovi na ruku elektronický náramek, díky němuž jej našla. Kid je z Apple zmatený, neví zda jí může věřit, ale nakonec s ním Apple jede do bezpečné zóny hledat věci k výměně . Ještě než stačí Kid Apple vybavit vším potřebným, jsou napadeni a muž s maskou Apple unese. Když Kid před mužem utíká, propadne se do podzemí, kde objeví vybavený úkryt s nahrávkou vojenského velitele, jak žádá turbo jezdce o pomoc. Turbo jezdec je mrtvý a Kid si oblékne jeho převlek, který z Kida udělá silného a ozbrojeného muže. Kid je rozhodnutý Apple osvobodit a je mu jasné, že ji najde u Dia. Zeus pořádá souboje v prázdném bazénu, kdy jeho stoupenci zajmou jakéhokoliv člověka, který musí v bazénu bojovat o život. Mrtvý člověk je pak vhozen do obří drtičky, jelikož Zeus získává z lidského těla pitnou vodu. Kid přijde právě před začátkem takového souboje a je vhozen do bazénu k Apple a ostatním zajatcům... (TV Prima)

ReproBoy

Rikal jsem si, co to zase bude za kravinu. No ale tyhle "C"čka mám fakt rád, tak jsem to zkouknul a musim říct, že jsem se nachytával s rohlíkem na hubě. Je fajn, že dneska (a to se cení) dokáže někdo natočit takovej brak v kvalitě 90tek. To se fakt nevidí. Filmík si na nic nehraje, ale turbokidovi jsem prostě fandil, i když je to asi debilní, ale líbilo se mi, jak není ani superhrdina ani fajtr. Víc těchle blbin. Řadím někam mezi Automata a Skyline :) Fakof mejnstrým. ()

Mazmen

Doteď přemýšlím, jestli jsem v životě viděl větší hovadinu.......asi fakt neviděl. 1* za to že jsem to aspoň vydržel až do konce. ()

eoj

Dat tehle retro uchylarne stejne jako novemu silene silenemu maxovi je asi odvazne, ale ja se bavil - asi byla ta spravna nalada. ()

MaxBodycount

Zatiaľčo poniektorí z vás už v útlom veku dvanástich rokov riešili prvé výpadky pamäte spôsobené alkoholom potrebným na racionalizovanie predátorských chúťok lokálneho kňaza,tí šťastnejší premieňali detské izby na postapokalyptické svety kde v rytme syntetických hitov chrlených malým kazeťákom proti sebe bojovali Skeletor a G.I.Joe, miesto sa našlo aj pre Indyho Jonesa a celú show napokon ukradla kamarátkina zabudnutá bárbina. Presne ako v tom talianskom akčáku, čo ste dopozerali pre hodinou. A ak sa vám nechcelo sedieť doma, mohli ste LARPovať vonku ... odtiaľ je to už iba jedno vreckové ku vzniku Turbo Kida - sladkej spomienky na popkultúrou narvané detstvo a jeho neskrotnú fantáziu v ktorej mohla romanca kvitnúť aj medzi gejzírmi červenej a explodujúcimi zlosynmi. Ako každá spomienka, aj táto je iba kópiou kópie, alebo ak chcete - VHSkou s čoraz menej dokonalou kvalitou záznamu, ale je príliš krásna na to, aby ste sa k nej z času na čas nevrátili - či už kvôli úchvatne praštenej robotke, alebo majstrovskému OST od Le Matos. ()

Marena666

Docela mě to mile překvapilo. Zajímavá muzika, postapo svět také v pohodě, Schválně přehnané krvavé lázně mě vyloženě pobavily! Ale přiznám se, že sem to dokoukal hlavně proto, že sem byl zvědavej, jak tahle šílenost skončí... A nelitoval sem! A Laurence (Apple) je , jak to prostě jednoduše napsat, až neuvěřitelně praštěná...proč to tak je, to se nechte překvapit. ()

Mario_

To byla taková slátanina, co jsem ještě neviděl. Horor to tedy vůbec není spíš komedie plná umělé krve a jde jen o to, aby cákala co nejvíc či se rozprskla do širého okolí a stvořila mračna další krve. Muzika parádní, zbytek blbost, bez myšlenky. Film mě ze začátku bavil, ale ke konci už dost nudil a čekal jsem jen na to kdy konečně bude konec. ()

Future Gate Sci-fi Film Festival

Future Gate Sci-fi Film Festival

25.02.2016

Festival sci-fi filmů Future Gate vstupuje letos do třetího ročníku, v průběhu března navštíví postupně Prahu (3. – 6. března 2016, Kino Bio Oko) i Brno (17. – 20. března 2016, Kino Art). Na obou… (více)