Smrtgasmus

• Nový Zéland Deathgasm

Brodieho, který je ve městě nový, rychle sblíží společná láska k metalu s místním outsiderem Zakkem. Když ale tihle dva metaloví nadšenci nevědomky přivolají zlovolné síly, jejich sny o slávě nejspíš budou muset jít stranou. Střední škola je peklo! Metalista Brodie je vyvrhelem v moři sportovců a roztleskávaček, dokud ovšem nepotká spřízněnou duši v dalším metalovém fanouškovi Zakkovi. Když si Brodie se Zakkem založí vlastní metalovou kapelu, jejich odpor k předměstské pustině je zavede k záhadné partituře, která prý poskytne neomezenou moc každému, kdo ji zahraje. Jenže hudba přivolá také prastarého pekelného démona, který ohrožuje samotnou lidskou existenci. Jejich spolužáky i příbuzné posednou démonické síly, které jim vyrvou oči a promění je ve vraždící maniaky... a to je jenom začátek! Brodie, Zakk a jejich partička přátel teď musí zastavit síly čistého zla dřív, než pohltí celé lidstvo. (Cinemax)

C0r0ner

Ač takový příšerný metal neposlouchám, zazněla tam tak krásná definice, že mě mrzí, že jsem si ji nezapamatoval. Zbytek je parádní prdel a brutální řežba zombíků, která se bez problému vyrovná těm nejlepším kouskům v čele s Braindeadem. Krev, nadávání, metal, prdel jako svině - co víc bych si mohl přát? 100% ()

pornogrind

Filmu hned ze startu musím srazit jednu hvězdu, protože se příliš moc šťoural v muzice. A šáhl mi na můj oblíbenej grindcore, death metal a pornogrind. Tvůrci nám předkládají heavy metalový nadšence jenž na stěně mají plakát Cannibal corpse a hlavní song, kterej má být smrtelnou zhoubou lidstva je black metalová " balada ".Takže tohle je pro mě jeden obrovskej háček, páč evidentně autor ví o metalu naprostý hovno a hazí všechny metalový odnože do jednoho ranku. Pro diváka neposlouchající metal či grind nepodstatná věc. Pro mě je to ale zarážející. Jinak filmem zazní spousta dobré muziky, ale né všechna mi sedla do mýho stylu. Tváří se to jako hororová komedie, ale z obou žánrů je film tak na půl cestě. Humor sice sem tam obsahuje, ale není to takovej ten co vás posadí na prdel. Co se týče hororové stránky tak tu máme spoustu krve a gore efektů a některý jsou hodně povedený. Ale všechno kazí odfláklý až dětinský masky. Dávám 3 hvězdy. Rozhodně je to koukatelný, ale spíš pro fandy téhle muziky. Ostatní to asi moc nepobaví. ()

heyda

Jsem fanda metalu, teda jen jistých odnoží metalu, ale jsem. O to víc jsem zklamaný, jak se po skvělém úvodu celý film propadal do čím dál větších sra_ek. Hektolitry krve, slizu a tělních tekutin opravdu nepovažuju za nic úžasného a občasný cool humor to neměl šanci zachránit. Je to hodně promarněná šance, bohužel !!! 40% ()

sniper18

Nepatrím medzi metalových fanúšikov, či už hudby alebo kultúry, aj keď zase uznávam, že občas to má niečo do seba a horory už v posledných rokoch tiež skôr sklamávajú, než potešia, takže od Deathgasm som radšej ani moc nečakal a ešte k tomu, keď hlavná zápletka, o metalovej skupine, ktorá pomocou špeciálnej skladby zmení obyvateľov malého mestečka na posadnutých zabijakov na mňa teda moc nezapôsobila, no nakoniec som veľmi milo prekvapený, až takúto žánrovú zábavu som teda nečakal. Hlavné postavy sú až prekvapivo sympatické a pritom ich tvoria inokedy takmer nezlúčiteľné typy, ako dvojica metalistov, dvojica nerdov a jedna typická školská blondína, ktorá si na neobľúbenosť nemôže sťažovať, takže mi vyhovovalo aj zoznámenie s nimi, no a čoskoro sa to už začne naplno rozbiehať, tempo je mimoriadne svižné, kombinácia metalu a brutality už snáď ani nemohla byť zvládnutá lepšie, pričom aj to splatterové prevedenie mi tentoraz vyhovovalo viac, než väčšinou, keďže aj nápadov je dostatok. Záver mi už síce neprišiel až tak kvalitný, ako prakticky celá akčná fáza predtým, ale tiež nesklame a v rámci možností žánru som si to užíval až do konca. Celkom spokojný som aj s humorom, párkrát som sa dobre zasmial a čo sa týka samotných zabití, nie sú síce až tak moc nápadité, ale jednoducho je tu toho plno, neustále sa používajú samé zaujímavé nástroje, ako napríklad motorové píly a tak na nedostatok krvi sa tu rozhodne nedá sťažovať, no hlavne pri tej odľahčenej atmosfére a metalovej hudbe ma to zabíjanie posadnutých veľmi bavilo. A ani vizuálne to nesklame, pre potreby filmu mi to až na pár momentov prišlo úplne ideálne. Takže pre mňa veľké prekvapenie, pri správnej nálade je to výborná zábava. 75% ()

Malarkey

Rozjezd u tohoto filmu je naprosto ultimátní. Kdejaký fanoušek ultra blackened death metalu dozajista zaplesá. Toto nadšení ale utne moment, kdy si naplno uvědomíte, že tento film je vlastně splatter a ty death metalový hlášky jsou tu spíš tak trochu navíc. Přitom příběh je správně mimo, herci jsou perfektně ulítlí a celkově to má tak osobitou atmošku, až máte pocit, že to prostě k death brutal grindcore metalu patří. Ve výsledku uznávám, že tento film pro mě navždy zůstane nerozhodnou mezi humorem a splatterem. Oboje bohužel nepřijímám. ()

• Dne 16. prosince 2015 byla uveřejněna informace o práci na pokračování s názvem „Deathgasm Part 2: Goremageddon“. 31. ledna 2021 ale režisér Jason Lei Howden uvedl, že film byl zamítnut radou Novozélandské filmové komise, takže produkce nebude pokračovat. (Homerking)
  • Film obsahuje potitulkovou scénu. (fisus)
  • Režisér Jason Lei Howden se inspiroval svým dospíváním, kdy byl společenským vyděděncem a fanouškem heavy metalové hudby. (Homerking)