Bratr Bajrangi

(festivalový název)
  • Indie Bajrangi Bhaijaan (více)

Shahida, pětiletá němá pákistánská holčička se ztratí matce na cestě z Indie domů. Ocitne se na Hanumanově slavnosti, kde potká Pavana, zapáleného hinduistu. Pavan překoná hory doly, aby pomohl Shahidě zpět do Pákistánu. Jejich cesta je vede z barevné dillíské čtvrti přes celý Paňdžáb, rádžasthánskou poušť a Kašmír. (Festival bollywoodského filmu)

Aljak

Možno v tom bolo občas predvídateľné, možno v tom bolo kopu klišé, možno to pár krát pôsobilo až príliš absurdne a nereálne, ale to nič nemení na tom, že to bolo naozaj vydarené a na sledovanie veľmi príjemné. Tento dobrodružno ladený film ma jednoducho bavil, a to aj vďaka využitému potenciálu náboženskej a indicko-pakistanskej diverzity prerastajúcej do naozaj nevraživých vzťahov. Príbeh a samotná zápletka boli teda zaujímavé, a taktiež vykreslenie tých medziľudských vzťahov a charakteru rôznorodých ľudí. No musím uznať, že niektoré scény by som najradšej vystrihol, alebo aspoň zmiernil (konkrétne ten trápny tanček v kuracej reštaurácii a akčnú bitku v bordeli). Ale budem sa tváriť, že tam vlastne ani neboli... Takže koniec koncov, veľmi pekné. Vrátane hereckého obsadenia, aj keď Salmana až tak nemusím, ale tu bol fakt sympatický. No a Kareena, tá snáď nikdy nesklame (takže ani teraz)! ()

Idaho

Kdybych měl hodnotit jen polovinu filmu, dám jasných pět. Bohužel film je po "přestávce" kandidátem na facepalm roku. Na kraviny, které se tam začnou na sebe kupit, vám nestačí jedna ani dvě ruce. Hlavní hrdina, Pawan Chaturwedi aka bratr Bajrangi je totiž kombinací dobrého vojáka Švejka a Mirka Dušína. Zpočátku to zachraňuje Munni, která Pawanovy opičárny glosuje facepalmem, ale na konci si musíte pomoci sami s vlastními. Proč tolik hloupého kýče, proč? ()

*CARNIFEX*

A opäť India v plnej kráse inak prihlúpleho príbehu o prostom chlapovi s dobrým srdcom, ktorý napriek vlastnému životu plného starostí, bojuje o návrat malého dievčatka k rodičom. Ja si skrátka nemôžem pomôcť. Ja som z týchto filmov z Indie čoraz viac unesený. Odľahčená komédie plná svojských hudobných vložiek či srandovných tancov si ma (ne)čakane získala od samého úvodu. Ja osobne nemám v láske muzikály (netvrdím že ním Bajrangi je!), no toto je počin z úplne iného súdka. Ďalším plusom je niekoľko dojímavých scén, ktoré doslova "otvoria" srdce. Síce maximálne pritiahnuté za vlasy, ale skrátka krásne. ()

kaylin

Co budu povídat, tenhle film mě prostě dostal. Já vín, že je to ve finále takové naivní, ale ty postavy se mi prostě líbily a já jsem si přál, aby to skončilo tak, jak to skončilo. Zjišťuji, že Indie má skvělé herce a že vůbec nevadí to, jakým způsobem filmy natáčí. To, co chtějí říct, nakonec řeknou a řeknou to silně, emotivně a krásně. ()

T2

Rozpočet INR 1.250miliónov ($20miliónov)Tržby USA $8,178,001 Tržby Celosvetovo $97,541,000▐ Veľmi silný príbeh o medziľudskom posolstve, Indovia vedia dať svojím príbehom úplne iné čaro, vznešený nádych, než iné svetové produkcie na ktoré sme zvyknutý a asi aj dosť prejedení z nich, samozrejme že minutáž môže byť zastrašujúca ale stojí to za to vidieť. Má to veľkú vnútornú silu, hravosť, nevyhnutnú naivnosť, súcit a nechýbajú silné emócie, plusom je aj krásne prostredie, pestrofarebnosť, celkový vizuál ohromí, strhnú aj muzikálne etapy, veľmi silný záver, ide o veľký film. /90%/ ()