Reklama

Reklama

Do neznáma

  • USA Approaching the Unknown
Trailer

Filozofický sci-fi snímek pojednává o muži, který se sám vydává na cestu napříč vesmírem. Kapitán William D. Stanaforth, vědec, jenž je pro své experimenty ochotný riskovat vlastní život, podniká jednosměrnou misi na planetu Mars, kterou chce začít kolonizovat. Na cestu vyráží poháněn velkým odhodláním i jasnými vědeckými cíli. Když ho ale zradí technika, kapitán se kvůli své aroganci dostane do potíží. Stanaforth je zlomen a musí v sobě najít nové přesvědčení, aby mohl pokračovat dál. Americký film zkoumá, jak daleko musí člověk zajít, aby si připustil, že záhady vesmíru zůstanou navždy nepopsatelné. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (85)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Kosmonaut na cestě k Marsu pěstuje kytky a noří se do příšerných hlubokomyslných úvah. Nic víc. Jo, má problémy s vodou, ale to ho nijak zvlášť netrápilo. Prostě přešel na nouzovej režim a letěl dál. Nevím, ale tohle přece muselo vypadat špatně už na papíře. 10% za Stronga, který se fakt snažil, ale s tímhle materiálem se nic udělat nedalo. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Podobných komorných scifi, kde osamotený kozmonaut niekam cestuje a nevyvíja sa to všetko podľa jeho, ale aj tých na Zemi, predstáv, sme tu mali minulé desaťročie pomerne dosť. Od Eubankovho Stratený vo vesmíre až po vysokorozpočtovejšie Ad Astra. A nečudo, že mnohí sú z pomalého tempa tohto subžánru sklamaní, odpoveď je však jasná, ide o dielka určené špecifickému publiku v rámci fanúšikov sci-fi. Je fajn, že Do neznáma nezačne pracovať s ničím nadprirodzeným a sústredí sa výlučne na to, ako by takáto cesta mohla prebiehať, no a cestou na Mars si trochu zafilozofujeme o počiatku života na Zemi a trochu zabrdneme aj do psychológie hlavnej postavy. Ako bonus je tu prítomnosť "budúceho Breivika" Andersa Danielsena Lieho. ()

Reklama

honajz2 

všechny recenze uživatele

Pan režisér má asi hodně rád Marťana, jelikož tenhle film má hodně podobný příběh, akorát obrácený naruby - v Marťanovi chlap uvízne na Marsu, chce se dostat domů na Zemi, pěstuje si tam rostlinky, vyrábí si vodu, občas poslouchá disco a dělá všechno pro to, aby ho zachránili. Tady chlap letí na Mars, v lodi si pěstuje rostlinky, vyrábí si vodu, občas poslouchá disco (tady jenom v jedné scéně, ale je to tady), najednou je problém, kvůli kterému se má vrátit na Zemi, ale on prostě chce být prvním člověkem na Marsu stůj co stůj, tak dělá všechno pro to, aby se tam dostal, i za cenu ztráty kontaktu se Zemí. Celý film je dost pomalý, takže není divu, že to někoho totálně unudí - mě osobně to teda nenudilo, ale jenom do nějaké 35 minuty, pak už jsem začínal přetáčet, jelikož se tam skoro nic nedělo. Dost by mě zajímalo, čím se ten chlap na té lodi bavil. Pak jsou tu taky nelogičnosti - třeba chlap má dlouhou dobu spojení se Zemí v reálném čase (!) a naprosto bez problémů (!). Snaží se to ještě filozofovat, ale vůbec to tam nefunguje. Celkově je to opravdu nudné něco o cestě na Mars. Chybí tu však něco, co by oživilo děj. Díky tomu to pak vypadá jak to vypadá. 2* ()

misbos 

všechny recenze uživatele

Onemanshow o tom, jak jednomu (možná) nadanýmu člověku jeho hybris nedovolila vidět jeho vlastní limity, nedovolila mu poslouchat varování ostatních, a on TO (ať už to "TO" bylo cokoliv) - nedokázal. Srovnání s marťanem se přímo nabízí - tam hrdina hned z kraje přijme možnost selhání (protože zná svoje limity) hodně se směje, což mu pomáhá udržet si nadhled a racionální odstup a překonat nenadálý překážky, a neuzavře svůj systém (cywe, zase ten Snowpiercer :-) ), ale komunikace aka výměna informací (se zemí, s lidma) je to první, co se snaží zařídit a udržet, a díky tomu všemu TO dokáže. Tenhle astronaut ja naproti tomu neustále krutě vážnej a patetickej, neposlouchá ostatní, i když by měl (ty dvě trosky na "kraji propasti", co netoužej po ničem jiným než se vrátit na zem - mezi lidi), a když to posere, je pořád tak vznešeně neomylnej, že radši svůj systém odstřihne a uzavře (informačně), než aby před ostatníma nesl následky svý chyby. A - jak jinak - zcvokne.V posledních scénách totiž nesledujeme nějakej triumf, nebo snad "nekonečnou krásu okamžiku" - sledujeme definitivní tragickou samotu šílenství. Proto za pět, milé děti. Howg. ()

Listyx odpad!

všechny recenze uživatele

Dal bych tomu snímku 4* kdyby to od druhé třetiny nepokálni na ntou. No celou druhou půlkou jsem byl už vyloženě nakvašenej, takže odpad s* a zahrabat pod zem. Obravdu mě štvaly haluzorní povídačjy jantara, kterého vyslala jantarová vesmírná agentura do jantarového vesmíru. Takovou jantarovou vylepšovačkou jsou ještě další jantaři co se tam vyskytujou. Legrační je už předpoklad, že někdo vyšle mamlase s aparátem, který se podělá co dvě scény, za miliardy prašulí na mars v lodi, která ani nemá záložní systémy. Pořád jsem dofal, že to blábolení bude mít nějaký reálný dopad na konec toho nesmyslu a ejhle, neměl. Prostě film o tom jak vynaložit spoustu pěněz na to aby někdo umřel na marsu a má při tom plnej bágl blábolů. Juchů! ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

  • Když kapitán William Stanaforth (Mark Strong) komunikuje se Zemí, není zpoždění v přijetí odpovědi. Ve skutečnosti by zpoždění vzrostlo na několik minut. (ČSFD)

Reklama

Reklama