Zdravotní sestra známá jako Coffy (Grier) je spořádanou občankou města, která udržuje vztah s vlivným politikem Brunswickem, jehož hlavním cílem je vyřešit vzrůstající kriminalitu mezi černošským obyvatelstvem. Když se její mladší sestra předávkuje drogami a je s trvalými následky upoutána na lůžko, rozhodne se vzít Coffy spravedlnost do vlastních rukou. S její vizáží pro ní není problém vlákat muže do pasti a pak chladnokrevně udeřit. Nebude pro ní však mafián Vitroni příliš velkým soustem? (J.Connor)

MáŠa

Hodnotím až v roce 2012, tak asi už jsem zvyknut na jinší věci, než na které byly lidi zvyklí v roce 1973. Ze současnýho pohledu mi film připadá koukatelný, ale ničím výjimečný. Prostě průměrný. Sem tam nějaké to ňadro venku potěší, ale před těmi 40 lety by to se mnou asi dělalo víc. Dnes jsou přeci jenom kozy všude. Vkus asi taky trochu změnil. Obnažený herečky jsou sice fajn, ale znám kupu rajcovnějších typů. No a pak je v tom nějaký ten motiv pomsty a drogy, a to už nestojí za zmínku vůbec, protože o tom byla už nespočetně filmů. ()

Caelos

Pam Grier is... Jackie BrXXXXXX Soráč, Pam Grier je Coffy. Sexy žena s gigantickými prsy (takové, jaké se mi přesně nelíbí), jež bere zákon do svých rukou. Její ségra je totiž přefetlá a tak milá Coffy chce zprovodit ze světa všechny dealery. O dramatické zvraty není nouze, násilné scény jsou náležitě krvavé a pár scén za sebou táhne smrad kultovnosti. Také musím říct, že film je hodně bohatý na afra. ()

Jara.Cimrman.jr

Jsem velkým fanouškem každé zdravotní sestry, učitelky či baletky, která se rozhodne zlikvidovat drogový gang. Coffy to sice dělá způsobem poněkud podivně krkolomným, často ji při životě drží jen náhody a nadržení gangsteři, ale důležitá je snaha a tu cením. Se zábavou či napětím je to o něco slabší, ale pro všechny příznivce tarantinovských úchyláren považuji zhlédnutí snímků, ve kterých hrají hlavní roli prsa a brokovnice, za naprostou povinnost. ()

JohnnyD

"You want me to crawl, white motherfucker?" Opus magnum Pam Grier a Jacka Hilla a majstrovský kúsok blaxpoitation, ktorý je síce neotesaný a nedokonalý, no tá kanonáda násilia, sexu a politickej nekorektnosti je šokujúca (a hlavne zábavná) i dnes. Coffy súbežne odvážne kritizuje sociálne neduhy života černošských komunít a zároveň sa v nich exploatačne vyžíva a zneužíva ich na povrchnú zábavu - a prekvapivo funguje jedno i druhé. A Pam Grier je v životnej role ultimate baaadaaasss broad, ktorá krágľuje jedného gangstra za druhým a využíva na to tak brokovnice ako aj sexy telo (škoda že nikoho neumlátila svojimi majestátnymi kozami). ()

Rob Roy

Koooozy, to je oč tu kráčí :) Pam Grier pozvedá tenhle nejslavnější, ale jinak průměrný blaxploitation o úroveň výš. Protože filmařsky je to dost slabé, stejně tak herci ve vedlejších rolích. A kam se poděly pořádný hlášky? Králem u mě zůstává Truck Turner po všech stránkách - filmařsky, hudebně i herecky. Nikdo není tak cool jako Isaac Hayes. Ovšem těch koz je nejvíc rozhodně tady, to zas ne že ne :) 70% ()

• Překvapivý úspěch tohoto filmu přinutil americkou výrobní společnost (AMP) odstartovat velmi slibnou kariéru Pam Grier, jejíž další film Foxy Brown (1974) byl natočen jen o 9 měsíců později. (Karlos80)
  • American International Pictures přišly o šanci natočit Cleopatra Jones (1973). Místo byl natočen tento film, který navdory nižšímu rozpočtu vydělal mnohem více peněz. (Karlos80)
  • Schovat zbraň do Coffyina afra vymyslela sama představitelka Pam Grier. (Caelos)