Napínavé francouzské krimi líčí nemilosrdný boj dvou soupeřících policejních oddělení. Šéf speciálního oddělení boje proti gangsterům Fush se snaží v rámci možností hrát čistě a bez podrazů. Ale nedá se říct, že by jeho kolega z kontrašpionáže, inteligentní a cynický komisař Ballestrat, ctil za všech okolností zákon. Ballestrat čeká na vhodnou příležitost, jak svého protivníka i s jeho mladou kolegyní zničit. Ta se brzy naskytne a válka policajtů začíná. Claude Brasseur byl za svůj výkon oceněn Césarem – nejvyšším francouzským filmovým oceněním, jeho partnerku ztvárnila krásná Marlene Jobertová. (Česká televize)

kinderman

Na vzájemném soupeření dvou policejních oddělení tvůrci této drsné kriminálky ukazují, že metody vyšetřovatelů se od metod stíhaných zločinců prakticky v ničem neliší. A hlavní hrdinka, inspektorka Marie (M.Jobertová), postupně zjišťuje, jaký člověk se z ní stal a zda práce, kterou dělá, má ještě vůbec nějaký smysl. ()

Djkoma

V komentářích do nebes vynášené krimi, které mě vůbec neoslovilo a jeho dokoukání bylo i díky dabingu spíše "nutnost" než příjemná radost. Je to velká škoda, protože ani chválená atmosféra není nijak výrazná a herci sami o sobě také ne. Francouzi si nechali kvalitnější tvorbu do jiného filmu... Pokud Válku policajtů, tak raději Daniela Auteuila a Gérarda Depardieu ve filmu z roku 2004 ... Mnohem zábavnější. ()

dopitak

Poctivá krimi ze staré školy, tak jak ji my, jednou za čas sobotními filmy na hlasování odkojení, máme rádi (teda ne, že by tenhle film za minulého režimu v nabídce filmů na přání byl). Kolega sud už téměř vše napsal, já jenom dodám, že i socialistická TV použila střihačské nůžky na příliš "tvrdé" záběry, vždy když se tam moc souložilo, ale vždy nenápadně a jenom kousek, aby diváci nic nepoznali (pornokino!). Ten rozdíl je patrný jen díky místům, kde se v dnes existujících sběratelských kopiích hovoří francouzsky. Dabing par excellence, zejména Zahajský, Drahokoupilová, Holý, ale i tehdy ještě mladý Schánilec. Marlène Jobert byla i v pětatřiceti sexbomba se skvělou postavou. ()

igi B.

Ten dabing, ten dabing... Ach jo... .-/ . . . Tak snad někdy na dvd, s originálním zvukem a ruchy, s tou syrovou a civilní pařížskou atmosférou, jak ji tvůrci vložili filmu do vínku, s herci mluvícími tak jak hrají... Potom si s chutí napíšu reálný komentář. Protože ten film ve své skutečné podobě je samozřejmě víc než dobrý, jako byly všechny ty výborné a bez zbytečných klišé vcelku realistické (svým způsobem i sociálně-kritické) francouzské krimi té doby... - - - - - (Poprvé viděno někdy pradávno v dobách ČST, komentář zde coby nekomentář po trápení při repete 25.5.2009 na ČT1 /to fňukání malé Fusheové nadabované nějakou potenciálně budoucí čudličkou ala >bambina di Praga< bylo až nesnesitelné/ jako šestý - 25.5.2009) ()

choze

Parádní policajtská záležitost, která se mi líbila víc, než Francouzská spojka, když zůstanu v sedmdesátkách. Dvě policejní party jdou po stejném zločinci a kromě toho, že neváhají šikanovat a vydírat kohokoli, kdo by jim mohl pomoct, tak si dělají podrazy navzájem a strojí pochybné pasti, které občas stojí někoho z nich nebo nějakého civila život. A policejní šéf svým podřízeným vysvětluje, že "stát jim dovoluje zmlátit každého, kdo se jim nelíbí - teplouše, araby - a ještě jim za to platí". Plus je v obou partách zaháčkovaná stále ještě idealistická policajtka, která postupně přichází o poslední ideje... Brasser (Fush) je sympaťák a připomíná tu de Nira, na Jobert se pěkně kouká, ale herecky pokulhává, a Rich (Ballestrat) je dobrej studenej hajzl. Kamera a hudba mi přišly nic moc, neškodila by nějaká výraznější akční scéna (po vzoru té Spojky), ale zase je to příjemně sleazy - Jobert jde hned v první scéně full frontal, později ji skoro znásilní, pak ji vyšetřování zavede do pornokina...). Každopádně za mě jeden z nejlepších policajtských filmů a viděl jsem jich dost. ()

• Claude Brasseur získal v roce 1980 za roli Komisaře Jacquese Fushe Césara v kategorii nejlepší herecký výkon. (Terva)

Zemřel herec Claude Brasseur

Zemřel herec Claude Brasseur

22.12.2020

Ve věku 84 let zemřel francouzský filmový, televizní a divadelní herec Claude Brasseur. Syn francouzských hvězd stříbrného plátna, Odette Joyeux a Pierra Brasseura, započal svou kariéru v roce 1956… (více)