Rok 1956 - stará věznice Creedmore. Jako jeden z posledních zde byl popraven Charlie Forsythe a to za vraždu, kterou nespáchal. O vězňově nevině věděl obávaný dozorce Ethan Sharpe. Pravda o Charliem Forsythovi zemřela tedy spolu s ním na elektrickém křesle a byla pochována, dokud se brány creedmorské věznice nezavřely navždy... Děj se dále odvíjí v současnosti. Přeplněná nápravně výchovná zařízení donutí správu věznic, aby nařídila opět otevřít železná vrata Creedmoru. Novým šéfem je jmenován Ethan Sharpe. Ze záhrobí se vynoří neklidný duch nespravedlivě popraveného vězně a zanechává za sebou krvavou stopu. Duch Charlieho Forsytha touží po pomstě... (Intersonic)

Jello Biafra

Každý nejako začínal. Fínsky režisér Renny Harlin si v Amerike odbyl svoj debut väzeňským hororom Prison. Stará zašlá väznica je znovu otvorená a s ňou sa prebúdza aj staré zlo v podobe ducha nespravodlivo odsúdeného väzňa, ktorý tu bol pred 25 rokmi popravený. Jeho duch sa vydáva na krvavú pomstu. Film okrem dosť strašidelnej atmosféry a temných priestorov väznice zaujme aj podarenými krvavými efektmi a dosť vynaliezavými spôsobmi vrážd jednotlivých postáv (ostnatý drát vedie). Medzi postavami zaujme mladý Viggo Mortensen, ktorý je medzi tou várkou väzňov snad jediný klaďas. Horor však nezaprie svoj nízkorozpočtový pôvod a typickú béčkovosť. ()

Anderton

Ďalšia z nostalgických VHS klasík našej mladosti. No a po rokoch musím priznať, že zostarla menej než konkurencia, respektíve som sa pri Väznici bavil podstatne viac, než som očakával. Harlin mieša väzenskú drámu s hororom prekvapivo bezkonfliktne, až sa človek čuduje, prečo ide o tak zabudnutý film. Vo vypečených a nápaditých vraždách sa možno inšpirovali aj tvorcovia série Final Destination a občas si spomeniete dokonca aj na Tetsuo. Príbeh jednej netradične prevedenej pomsty je síce priamočiary, ale dá sa užiť od začiatku do konca, predovšetkým ak máte na film nostalgické spomienky. ()

Socom

Ide o celkom dobrý béčkový horor 80.rokov.Ako malý som ho videl nespočetne veľa krát a dal by som mu plný počet ale s odstupom času po opätovnom vzhliadnutí dávam o niečo menej. Najmä kvôli veľmi jednoduchému príbehu a absencii hororových gore scén..Záver mohol byť o niečo prepracovanejší. Každopádne milý návrat do mladých čias, ktorý vonkoncom neľutujem.8/10 ()

Gilmour93

Psychopatický říďa Lane Smith, co má nervy v hajzlu a bulve valí ve stylu Samuela L. Jacksona vs. libový Viggo, před nímž se ve vězeňských sprchách skláníte pro mýdlo s toužebným očekáváním. Mohl to být souboj ve stylu Frajera Lukea, kdyby se do všeho nepletl zlý duch s modrými světlomety a paní, co ten rok stihla obdivovat i He-Manovy naolejované bradavky.. Úvod se zelenou mílí vedoucí do výroby škvarků v plynové komoře(!) navnadí a pak už jen sledujeme něco, co je sice často nechtěně vtipné, ale bezelstně baví svou obskurností. Toho ektoplazmatického mukla se státnicemi z elektrotechniky by nezkrotil ani doktor Peter Venkman! ()

SoolenJV

Motiv "strašidelného domu" rozehraný na výrazně větším prostoru. Logika v příběhu trochu hapruje, ale jako variace častého motivu docela funguje. Mortensen se snaží, seč může, mlčenlivé role mu slušely odjakživa. "Věznice" je celkem zábavné, hororově-muklovské béčko (míchá charakteristické prvky a klišé z obého), které je ale přeci jen trochu dlouhé, bohužel. ()

• Do úlohy Burka bol zvažovaný aj Thom Matthews. (misterz)
  • Väzenie, v ktorom sa film natáčal, je bývalé štátne väzenie vo Wyomingu. Poriadajú sa tam pravidelné denné exkurzie, pričom veľa vecí od natáčania v roku 1987 je nedotknutých a stále v pôvodnom stave. (misterz)

Časové pásmo bylo změněno