Vraždící bestie

• USA The Killer Shrews

Rejsek obecný – osm centimetrů dlouhý a deset gramů vážící savec, který musí pro přežití zkonzumovat denně potravu o své vlastní hmotnosti. Nevinné zvířátko, kterého se nebojí ani malé děti. V rukou vědců se však tato malá myška šmahem mění v dokonalého zabijáka o velikosti přerostlého psa. A právě takové zrůdy se po nocích prohánějí izolovaným ostrovem, na který přijíždí kapitán Sherman se svým kolegou. Spolu s místními obyvateli jsou nuceni bojovat proti stovkám hladových bestií, kterým došla drobná potrava a začínají toužit po mase svých stvořitelů... (Řitka video)

Martin741

Hororove becko, v ktorom psy prezlecene za krysy utocia na ludi. Dejova linia je nenarocna, scenar opat len pod/priemerny : 40 % ()

destroy83

Sympatický postarší hororový kousek, který mě celkem zaujal. Příběh nás zavede na ostrov, kde skupinka vědců provádí pokusy s roztomilými rejsky, jenže se jim pokusy, jak už to bývá, vymknou malinko z rukou. Na tento ostrov přijíždí také nic netušící kapitán Sherman se svým parťákem, aby obyvatelům ostrova doplnili zásoby. Nejenom že tam švihácký kapitán najde krásnou blondýnku, ale musí také čelit spolu s vědci padesátikilovým věčně hladovým rejskům. Děj díky stopáži snímku slušně odsýpá, takže film nemá šanci nudit. Rejsci jsou na dobu vzniku filmu docela přijatelně ztvárněni a milostný trojúhelník dodává snímku kapku napětí. Mě se líbil na tři hvězdy. ()

Nivenx

Další ze zástupců filmů animovaných monster jako King Kong, Godzilla, Gappa atd. Akorát v hororovějším kabátku. Film neuvěřitelně stupidní, chování až viditelně naivní. Pro pobavení uspokojí, pro větší zájem, či srovnání s vážným filmem absolutně selhává. ()

Hillock

Obří rejskové, jo? Prdlajs! Kamera je postavena daleko, ale i tak je poznat, že se jedná o psy ve starých hadrech. Proč tomu černochovi na stromě nikdo nepomohl? ()

A.L.E.S.

Nejen skvosty vznikaly ve starších dobách. Tohle je jeden z těch, který skvostem určitě není, ale svůj žánr splňuje bez výjimky. Film trochu připomíná Hichcockovy Ptáky, ale na rozdíl od nich je tahle bestie aspoň vědecky podložená. V zádech přímo nemrazí, i když se vám může chvílemi tajit dech. Ten se ovšem může tajit i při těch dialozích, které hlavní osoby vedou. Béčkový průkopník vhodný spíše na sobotní dopoledne než na páteční noc. ()

xaver

Jo, jo. Takový mutant dokáže věci. Zejména když ho dostane do rukou ujetý režisér, který se uspokojuje natáčením svých zvrhlých představ. Nedokážu si totiž vysvětlit, co jiného může vést k natočení takového hnusu normálního člověka. ()

Han22

Ano, příšery jsou přesně tak hrozné, jak všichni píší a první půlka je nuda k nepřežití s nesympatickými postavami. Ale v druhé půli to chytí celkem grády, parta lidí obklíčená v baráku krysami se začne utěšeně zmenšovat a závěrečný útěk je opravdu napínavý a dost originální. A mám pocit, že jde o první horor subžánru "parta lidí obklíčená v domě něčím". Takže dávám za tři, protože mě to celkem bavilo. ()

Holina

Zmutovaní, přerostlí, všežraví rejsci jsou skutečně zábavní (pro film tvůrci použili převlečené dobrmany a dřevěné loutky). Na druhou stranu v té době vznikaly i daleko horší horory. 2** jsou tak akorát. ()

Všežrout

Upovídaný horror z doby, kdy se nosily špičaté podrpsenky a monstrrejska jste udělali z roztrhané deky přehozené přes hafana. Upozornění na obalu, že "tento film není vhodný pro děti a mládež do 18 let", je tam asi kvůli jeho černobílosti :-) ()

zdeny99

Nízkorozpočtové béčko z konce 50. let o zmutovaných rejscích, kteří vypadají jak vypelichaní psi s obrovskými špičáky. Chvílemi se to tváří velice roztomile, chvílemi strašně naivně. Každopádně ve svém žánru je to snad první film, kde zmutovaní hlodavci útočí na člověka. Nejpozoruhodnější je úplný konec, jak uprchli z ostrova před monster-rejskami a poté přišel klasický americký happyend. [247. hodnocení, 47. komentář, 42%] ()

Topolos

Autoři filmu byli jistě zkušení kamuflážníci a tak zkušeně zakamuflovali psa na rejska. Není pes, jako pes. Někteří psi jsou totiž rejsci s vražednými tesáky, dlouhými ocasy a studenými čumáky. Tuto výbavu používají samozřejmě k zabíjení lidí. Ti se před nimi snaží uprchnout. Jeden afroameričan vylezl na strom, asi chtěl splynout s přírodou. Nepovedlo se. ()

Laca1313

Že dávají tento film, jsem si v programu všiml chvíli předtím, než začal. tak si říkám,proč se nepodívat. starej horror jsem už dlouho neviděl. samozřejmě jsem neměl žádné velké očekávání. a to se naplnilo. toporní herci, příšerné dialogy a psi převlečení za obří rejsky,navíc s jedovatými zuby. to bych i překousl. ale již jsme nepřenesl to,že mě film uplně neskutečně nudil,chvilema opravdu extremně. dokoukal jsme to jen proto, že mě zajímalo,jeslti přeživší utečou z ostrova nebo jeslti se jim podaří ,,rejsky,, vyvraždit. ()

beso74

Je koniec 50 rokov, strach z radiácie sa šíri zemeguľou a vo filmoch už zmutovalo kde čo. A tak sa podnikateľ menom Gordon McLendon, majiteľ rozhlasovej stanice a siete kín v Texase rozhodol zafinancovať vlastný film na túto tému, určený priamo do autokín. Použil populárnu rovnicu: šialený vedec + bláznivý výskum = zmutované monštrum, kde dosadil švédskeho blázna (v USA ich bol asi nedostatok) snažiaceho sa zmenšením vzrastu ľudí o polovicu predísť celosvetovému hladu, ktorý svojou neopatrnosťou dostal do prírody vedľajší produkt svojho výskumu - zmutovaného piskora veľkosti psa. A ten piskor je asi jedným z dvoch dôvodom prečo si film pustiť - skupinku ľudí tu totiž prenasleduje svorka psov s dekami na chrbáte a pripevneným dlhým chvostom, ktoré sú v záberoch zblízka nahradené maňuškami. Tým druhým je spôsob záchrany, ten by nevymyslel ani MacGyuver. Zvyšok je úplne stereotypný, píše sa koniec 50. rokov a tak je jasné, kto pôjde ako prvý, nechýba tu zbabelec sabotujúci snahy skupinky a ani pseudovedecké keci ako keby vystrihnuté z časopisu Zem a vek. A aby som nezabudol, ešte jeden plusový bod, je to milosrdne krátke.. ()

djbarrel

Dost slabý pokus o sci-fi horor se zvířaty. Zřejmě pejsci, tragicky namaskovaní, ohrožují skupinku tragicky hrajících, nebo spíš nehrajících herců. Nízký rozpočet je na filmu dost znát, protože se film odehrává prakticky ve dvou místnostech a nějakým dvorečku. Charaktery postav jsou neuvěřitelně klišovité, hodný vědec, zlý vědec, hodná vědkyně, odvážný kapitán, černošský námořník (který samozřejmě zemře jako první) ... atd. Prostě nic bez čeho bych nepřežil. Sranda to celkem je, ale opravdu jen na jedinné shlédnutí. 19 % ()

inuisibilis

K pokukání :) Opravdu jsem se bavil. Film působí opravdu amatérsky, ale jedno se musí nechat. Pochvalu tomu kdo tento film natočil, měl opravdu koule :) Maskovaní psi za obří krysy likvidující vše co jim přijde do cestu je vskutku zábavné. U filmu se uvolníte i mnohokrát zasmějete :) Vřele doporučuji :) Za mně *** hvězdičky :) ()

Nikolas__

Viděl jsem upravenou verzi z barvami, a né že by to zážitek nějak extra zlepšilo, ale přesto se na film hezky kouká. Na YT je s anglickými titulky hned několikrát takže fanoušci béčkových Monster hororů můžou kouknout. Je to celkem sranda, hlavně ke konci. Efekty jsou na ten rok ukázkové, a je to krátká jízda, které škodí všechno ostatní. Postavy, herci, ale i počáteční minuty jsou nuda a běda. Každopádně držet se více v džungli než v interiérech, mohly by si ode mě Killer Shrews odnést slabší trojku, takhle jen dvě hvězdy. ()