Prokletí domu slunečnic 2

• USA Messengers 2: The Scarecrow

Farmář John Rollins (Norman Reedus) je obtěžkán celou řadou problémů - nedostatkem času na rodinu, dluhy a také vranami, požírajícími jeho nepříliš zdařilou úlohu. Kvůli nim vytáhne ze stodoly starého strašáka, který ho vran rychle zbaví, ale v jehož okolí také začnou umírat Johnovi nepřátelé. Samotný John se s každou takovou událostí také pomalu mění a ve chvíli, kdy se rozhodne strašáka zničit, je už možná příliš pozdě. (Elegnor)

pankreminek

Jednička byla naprostá vykrádačka ale dalo se to, tohle už je aspoň malinko originální. Bohužel film je uplně o ničem a skoro po celou dobu jsem se hrozně nudil. Další věc je že s Messengers to nemá nic společnýho a von vůbec ten českej název "Prokletí domu slunečnic 2" je uplně mimo, mělo by se to jmenovat Prokletí kukuřičného pole nebo tak nějak. Na druhou stranu jestli chcete u něčeho uplně vypnout tak tohle se na to perfektně hodí. Přece jenom ten strašák se fakt povedl :) Lepší dvě hvězdičky. ()

Smok

Mám pocit, že ma niekto podviedol. Slnečnice nikde, ani len vo vázičke v kuchyni, hororová atmosféra nikde, len nejaký strašiak (ten jediný za niečo stál) a samá kukurica. Čo má byť strašidelné na poli s kukuricou, to neviem, ale preventívne som si k filmu radšej popcorn nebral. Film je spichnutý v Bulharsku za 18 dní a tak to aj vyzerá. ()

juta

Darylovi se nedaří, jeho kukuřice usychá a nemá peníze na její záchranu. Nevědomky probudí strašáka, který mu sice pomůže s jeho úrodou, ale na druhou stranu mu nevadí ani lidské oběti, díky čemuž poštve rodinu proti němu a v tom okamžiku je vidět, co je pro Daryla přednější, jestli rodina, nebo úroda. :-) ()

oLí

Nejsem žádnej filmovej ombucman a záchranář hodnocení zdejších sraček, ale už po několikáté se rád nějakého filmu zastanu. Prokletí domu slunečnic 2 je dost blbej název a film jako pokračování / prequel je též hodně mimo. Jenomže původní film s áčkovými ambicemi je u mě provar a k tomuhle jsem přistupoval bez jakýchkoliv očekávání, což byly ty nejlepší předpoklady pro menší příjemný překvapení. Není to kdovíjak děsivá záležitost, lekačky taky nepatří k těm nejlepším, ale jako celek to má takovou příjemně znepokojivou hororově-dramatickou atmosféru a nepřišlo mi, že by příběh sklouzával do nějakých absurdit a zoufalosti. Od začátku mě to vtáhlo do děje, Reedusovu postavu jsem si hodně oblíbil, stejně tak prostředí a strašák se také povedl. Po půlnoci pěkně po tmě v pohodlí křesla se sluchátkama na uších a hrnkem čaje v ruce mě to zkrátka nenudilo a zabavilo. Souhlasím s doposavaď všemi komentáři kolegů, kteří dali 3, jeden dokonce 4*, a hodnotím též třemi, i když slabšími. Znám o hodně horší video filmy s názvem staršího a známěnšího předchůdce. [5.5/10 listopad 2010] ()

darkrobyk

Slunečnicová farma se proměnila na kukuřičnou, a ačkoliv se mluví o vránách, tak na úrodě si tu pochutnávají havrani - a žádní pixeloví! Především od dob Kinga je kukuřice jednou z nejstrašidelnějších plodin, a když k tomu přidáte tajemného strašáka a motiv posedlosti z Osvícení, vyjde z toho sympatický malý horor. Kdysi mě to moc nebavilo, jenže v současnosti se točí tolik hloupých hororů, že pak zjistíte, jak ty starší jsou mnohdy lepší, než se zdály. Dýchají z toho devadesátá léta, ale je tu hezčí vizuál. Samozřejmě krve mohlo být více, ale holčička prošpikovaná kosou potěšila. Pár scén a konec mají napětí a jako bonus - Darcy Fowersové v rouše Evině. Jako jednohubka dobré. ()

• Film byl natočen v Bulharsku. (Holina)
  • Natočeno za 18 dní. (Holina)