Mladému tulákovi se naskýtá příleitost dobrého zaměstnání. Lákavá nabídka ho zatahuje do hry, která v něm probouzí skryté sklony k brutalitě. Teď se z něj stává monstrum poháněné silou msty. (JMP Films, s r.o.)

AsylumFan

Příležitostný malíř pokojů Sean Crawley touží po bohatství. Ale velmi dobře chápe, že prací člověk rozhodně nezbohatne. Proto, když mu podnikatel Ray Mathews nabídne 13 tisíc dolarů za zabití účetního Gatleye, příliš dlouho neváhá. Nájemná vražda by mu mohla pomoci zlepšit jeho finanční situaci a nastartovat cestu ke spokojenějšímu životu. Druhý den přichází ke Gatleyovi domů, ale není si zcela jist, zda úkol zvládne. Naštěstí má Gatley na hlavě klobouk, který připadá Crawleymu zcela nemoderní. Zhnusen jeho nevalným vkusem již nemá nejmenší problém jej mlátit hlava nehlava. Umírajícímu ještě na hlavu shodí lednici, čímž definitivně zničí klobouk i hlavu oběti. Nastanou však komplikace, Mathews odmítá za vraždu zaplatit. Crawley se jde do ZOO poradit s mravenci a plánuje tvrdou odplatu. Podaří se mu přechytračit Mathewse a stát se králem mravenců?... - - - Film z počátků tvorby společnosti Asylum. Překvapivě poměrně zdařilý nízkorozpočtový thriller. - - - Slušných 70 %. ()

navorski

Zobrazovanim bezmoci v utrpeni zpusobenem nezvyklou shodou okolnosti to pripomina pozdejsi Gordonuv Stret. Kazdodenni rany do hlavy golfovou holi ale zrejme budou tim jedinym, co mi z tohoto filmu zustane v hlave za tri tydny. Jak psala wipschka - film k zehleni. Ale to mlaceni je jak z Martyrs. ()

Blazin

Souhlasím s tím, že určitě nejde o horor, je to rozhodně thriller. Film má poměrně dobrý námět: jak lze využívat lidí bez budoucnosti, ale zároveň jak se z naivního "blbce" nakonec stane bezlítostný zabiják. Jde o poměrně slušný film, který ale ničím nevybočuje z průměru, každopádně tři hvězdičky si zaslouží. ()

gumolit

Tak sú tam nahodou dosť nezabudnuteľné scény najmä tá chladnička alebo to mlátenie bassebalkou do hlavy to bolo brutálne!!Inak film sa celkom dá ,ale chybalo mi tam niečo trochu to bolo popletené teda! ()

Wancohoff

Velmi podhodnoteny film. Asi preto , ze to nieje horor ale revenge thriller. Ktory ma nahodou celkom fajn vystavany dej.. 60% ()

Teardown

Tenhle film je jako májové počasí. Chvíli hezky, pak se zatáhne, sem tam zaprší a opět tu máme sluníčko. A takhle pořád dokola. Snad jen účast Baldwina a možná i George Wendta, drží laťku nepatrně nad hranicí, za kterou divák upadá do těžkého tranzu. Jo chlapci tu potvrzují, že golf je hra opravdových gentlemanů. ()

Matli

Na Asylum docela slušná práce. Horor to teda není, ale scénář je hodně zajímavej, ikdyž má pár děr. Kamera je samozřejmě hrozná jako vždy:-) 30% ()

Raziel_cz

Thriller jak z Rodokapsu, který má sice nemnoho, ale dost velkých děr, ale zato zvládá být tak napínavý, drsný a divný, že mu je odpustíte. K vrcholu Gordonovy tvorby to má daleko, ale castlefreakovsky stalkovací handheldová kamera tomu dodává uvěřitelně civilní ksicht a postavy jsou dost dobře načrtnuté, abyste jim věřili, že takhle to fakt může být. Za mě dobrý. | P.S.: Cokoliv se vám český distributor snaží nakecat, je kravina. Není to horor, obsah lže a název nedává smysl. Zduř. ()

MickeyStuma

Nízký televizní rozpočet a tím i značně levná vizualizace. Snímek v produkci studia Asylum, který však na druhou stranu vypadá lépe, než to, co toto studio plodí nyní. Scénář na takový snímek je dostačující a režisér Stuart Gordon to zpracoval zcela odlišným stylem, než jak bylo u něj dříve zvykem. Jeho rukopis je však přeci jen místy znát. Příběh o mladíkovi, který se náhodně dostal do kšeftu, který je v rozporu se zákonem, aby se to nakonec od chlebodárců otočilo proti němu a on se vydal na cestu pomsty, je námět skvostný a rozhodně by si zasloužil lepší scenáristické zpracování a větší rozpočet. Ale ani takto televizně nevypadá špatně, i když určitých podivností a nesrovnalostí je tu více než dost. Pokud nebudou od toho vyžadovány až moc velké nároky, na shlédnutí jen tak z nudy postačí. ()

darthhokro

Neskutečně nudná chujovina, zajímalo by mě který kretén, to považuje za horor. Dám jednu hvězdu, za vysušený cecky paní Wuhrerový, ale je to jinak totální odpad. ()

Pitryx

Zajímavě natočený thriller, ale jaksi mu něco chybí. Připadlo mně to tak, že si autoři nevěděli místy rady s příběhem a improvizovali. Také logika poněkud pokulhávala, ale ani jednou jsem se nedíval, kdyz už bude konec. Postava hlavního hrdiny nechala spousty otevřených otázek, ale zase to nebylo to neustálé klišé nesmrtelného hera. V závěru pro mne zbylo něco nedokončeného, několik otazníků, ale myslím, že na škodu to není. CI01112010nst ()

chaosteory

Konečně po letech distributoři prohlédli a film se vydává v doslovném překladu "Král mravenců", to tak na okraj a teď to hlavní. Milé překvapení. Vůbec nechápu tu deevoluci Asylum produkce, protože tohle je povedený thriller, s hrajícími herci, koukatelným dějem s pár opravdu promyšlenými scénami. Při faktu, že prim hraje zhruba 8 herců, musím pochválit výběr. Všichni herci fungují, Baldwin má pár suchých hlášek ( dialog s hlavní postavou v autě mě dostal, "víš jak to myslím" ) a výkon představitele Seana se dá hodnotit nadprůměrem. Děj je jakoby rozpůlený, v jedné půli, ta se mě mimochodem líbila víc, jde snímek hlavně dramatickopsychlogickou cestou. Trýznění Seana je zpracované skvěle, a určitě jde o nejlepší momenty, tady se sluší pochválit režii. Zbytek filmu je pak čistě klasická popravčí akce ve jménu pomsty, neříkám že špatná, ale doufal jsem v něco víc. Tím jsem u negativ. Není tu nic, co by mi výrazně lezlo na nervy, spíš mě mrzeli některé momenty. Nevím kolik ran golfovou holí vydrží lidská hlava, ale myslím že moc ne, taky absence jakékoli logiky v postavě oběti účetního byla do očí bijící. Závěr? Kde že ten loňský Asylum je dnes. ()