Montgomery Brewster je neúspěšný baseballista, který právě zjistil, že je příbuzným zesnulého multimilionáře Rupert Horna. Pradědeček mu odkázal majetek v hodnotě 300 milionů. Má to pouze jeden háček - během příštích 30 dnů musí utratit 30 milionů. Když se mu to podaří, dostane celých 300 milionů. Zdá se to jednoduché. Pozor, ale má to svá pravidla. Peníze nesmí utratit za žádné hmotné statky, na konci nesmí vlastnit o nic víc než na jejím začátku. Vzhledem k intrikám správců to nebude mít jednoduché, naštěstí má na své straně chytrou přítelkyni a věrného spoluhráče. (TV Nova)

Zabriskie

Jedna z mmoha komedií o tom, jak chudák přijde k obrovskému bohatství, se sice obešla bez klasického zkažení hrdiny penězmi a následném zjištění, že předtím se měl nejlíp, zato je ale nudná a z mysli diváka zmizí okamžitě po závěrečných titulcích. Velkou chybou filmu je i herecké obsazení – nijaký Richard Pryor a rádoby vtipný hřmotný humor Dana Aykroyda. ()

hanzikk

Sice je to taková komedie od které by jste neměli moc očekávat ale John a Richard to hrají skvěle a ten nápad s poslední vůli se mi strašně líbí, je to originální, sám bych to nejradši někdy použil. ()

vanTrilobit

Spomínam si, že v puberte nám to pripadalo smiešne a veľmi nápadité. Buď som veľmi zostarol, alebo som stratil zmysel pre humor. ()

Qwat

Příjemná komedie, která mě vždycky pobaví. Velmi slušné herecké výkony ve všech větších i menších rolích. Reálně tak za 70%, ale dal jsem pět hvězd už jenom proto, abych vyvážil těch (jenom pár) zdejších šašků, kteří se tady chlubí tím, že se "ani jednou neusmáli", protože to je "americký humor" a tomu se oni nesmějí. Jo, tím že se vy zaprděnci u dobré komedie ani jednou nezasmějete, tím jste nás všechny opravdu potrestali, vy zoufalci xD ()

Jirkacek

Americkou komedii Brewsterovy milióny jsem viděl poprvé už hodně dávno, někdy v osmdesátých letech 20. století, ale už si bohužel nepamatuji, jestli to bylo v kině nebo na jednom ze dvou československých televizních programů. Fakt to nevím, ale vzpomínám si, že byl snad dabovaný slovensky. Každopádně jsem ho od té doby neviděl, ani když jej nějaká česká stanice vysílala na svém programu. To už komedie získal český dabing, který se myslím povedl, ale to jsem zjistil až poté, co jsem si film doma pustil, abych jej správně ohodnotil a napsal o něm zasvěcený komentář. Během sledování jsem si postupně vzpomínal na detaily a poměrně slušně jsem se bavil, vzhledem k tomu, že komedie byla natočena už roku 1985. Hlavním hrdinou byl černošský neúspěšný nadhazovač v baseballu Monty Brewster (Richard Prior), jehož nejlepším přítelem byl chytač Spike Nolan (John Candy). Jednoho dne jej vyhledal záhadný fotograf (Joe Grifasi), který za ně zaplatil kauci, neboť dvojice byla zatčena za bitku v baru a pak je odvedl do manhattanské advokátní kanceláři Granville & barter. Zde bylo Brewsterovi řečeno, že jeho nedávno zesnulý prastrýc Rupert Horn (Hume Cronyn), se kterým se nikdy nesetkal, mu zanechal celý svůj majetek ve výši 300 milionů dolarů, ale pouze v případě, že splní výzvu s několika podmínkami. Brewster si mohl nechat 1 milion dolarů a odejít, nebo se pokusit získat celý majetek tím, že utratí 30 milionů dolarů za 30 dní. V prvním případě by se advokátní kancelář stala exekutorem pozůstalosti a v druhém případě za měsíc nesměl Brewster vlastnit žádná aktiva, peníze ani majetek. Mohl část věnovat na charitu či hazard, ale nesměl je utratit nebo koupené věci zničit. Brewster se rozhodl přijmout výzvu a na utrácení měla dohlížet účetní Angela Drake (Lonette McKee). A tak to celé bláznivé utrácení začalo. Brewster si pronajal drahé hotelové apartmá v hotelu Plaza, najal osobní zaměstnance za přemrštěné platy, uzavřel špatné hazardní sázky na outsidery a utrácel za jídlo a drahé vína. Byl nešťastný z toho, že mu někdo vydělal peníze a když vyhráli jeho outsideři, rval si vlasy. Mně osobně se nejvíce líbila investice do ledovce, který byl ze severního pólu odtažen do Afriky, kde roztál a vtipné bylo také zakoupení drahé známky, kterou vzápětí nalepil na lístek, který poštou poslal majitelům advokátní kanceláře Granvillovi (David White) a Baxterovi (Jerome Dempsey). Jenže po týdnu měl díky podařeným investicím zase 30 milionů a tak ho napadlo, investovat peníze do kandidatury na starostu New Yorku. Jeho volební heslo bylo nikoho nevolit. Povedlo se. Měl také skvělý nápad, zahrát si zápas proti slavným New York Yankees, přičemž všechno platil. Měl to těžké, protože nikdo nechápal jeho jednání a všichni ho považovali za blázna. Na konci filmu to už vypadalo, že dokázal vše utratit, jenže tu byl Warren Cox (Stephen Collins), mladší právník z advokátní kanceláře a Angelin snoubenec, jenž byl firmou podplacen, aby zajistil, že Brewster neutratí celých 30 milionů dolarů. Jak to dopadlo, to už si nechám pro sebe, ale mohu s lehkým srdcem prozradit, že jsem se i po těch dlouhých letech skvěle bavil. Bylo to bláznivé, lehkomyslné utrácení, které by sice nechtěl každý zažít, ale ten pocit mít tolik peněz a dovolit si takřka cokoliv, to by spousta z nás určitě chtěla. Vím, že zarytí pragmatici a vypočítaví ekonomové se mnou nebudou souhlasit, ale pro ne byl tento film byl spíše noční můrou a není pro ně určen. Takoví ať si raději pustí třeba Kačeří příběhy. Takže za mne velká spokojenost a jdeme hodnotit. Suma sumárum, skvělá americká komedie Brewsterovy milióny ode mne obdržela čtyři Brewsterovy hvězdy ****. () (méně) (více)