Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kdesi v pohádkovém kraji leží docela malé, nepříliš bohaté, ale milé královstvíčko. Velký Titěrákov se tam říká. Této zemičce vládne král Valentýn (J. Satinský) a jeho moudrá choť (J. Bohdalová). Anebo je tomu naopak? Každopádně, oba královští manželé by už rádi viděli svého jediného syna, prince Huberta (I. Hora), ženatého a na královském trůnu. On si však nemůže princeznu, jakou si pan otec přeje, vybrat. Královským rodičům se zdá, že budoucí mladá královna je v nedohlednu. Ani jeden zatím netuší, že Hubert si už dávno našel královnu svého srdce – krásnou, avšak chudou Božidaru ze statku (A. Elsnerová). Oba zamilovaní ale svoji lásku tají. Vědí, že sňatku prince s chudou dívkou pan král nikdy nepožehná. Leda by se stal zázrak… (Česká televize)

(více)

Recenze (129)

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Naďa Urbánková ve své životní roli. Jinak mě u Rumplcimprcampra ani tak nefascinovalo jeho jméno, ale spíš, kdo mu ho dal? Jaký je vůbec životní koloběh pohádkových bytostí, jak se zrodily, jak se rozmnožují? Myslím, že je škoda, že to ještě někdo neprobádal. V podstatě mě napadají následující možnosti: a) pohádkové bytosti tu jsou od pradávna, vznikly společně se světem. S tím ale nekoresponduje, že třeba čerti často uvádějí věk kolem osmi set let apod. No, na druhou stranu, třeba jsou ti čerti v zásadě sklerotický a osm set let je poslední perioda, ze které si ještě něco pamatují, že jo. Anebo za b) nadpřirozené bytosti tu nejsou od pradávna, taky se rodí. Na druhou stranu jsem nikdy neslyšel vyprávět třeba takovou babu Jagu nějaký historky o svým dětství, jak třeba chodila ke svý babičce do perníkový chaloupky s košíkem s bábovkou a vínem. Na druhou stranu, dost možná se roděj způsobem né jako savci, ale jako třeba žáby, že se zkrátka vylíhnou z nějakých vajíček. Tím pádem nějaký dětský zážitky s příbuznýma mít nemůžou. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Poprvé jsem tuto pohádku viděl ještě v dětském věku a musím říci, že se mi velmi líbila a dokonce jsem si na ní občas vzpomněl i v dospělosti, protože toho fialového šaška je opravdu hodně obtížné dostat z hlavy. A to, že jsem tuto pohádku měl stále v mysli i přesto, že od doby, kdy jsem ji zhlédnul poprvé, uplynulo více než 10 let, mně donutilo se na ní nyní podruhé podívat, když běžela znovu v televizi. Musím říci, že tentokrát jsem z ní tak nadšený nebyl, což asi bylo částečně způsobeno i tím, že už jsem věděl, jak vše dopadne, ale hlavně jsem zjistil, že pro dospělého diváka je tato pohádka místy až příliš nudná. Nicméně najdou se i klady, například královská dvojice Bohdalová - Satinský je ve svých rolích naprosto okouzlující a vtipná a i díky nim stálo za to tuto pohádku vidět. A jak už jsem se zmínil na začátku, velice těžko se z hlavy vytěsňuje Jaroslav Kepka, který ztvárnil titulní roli šaška (nebo chcete-li skřítka) z lesa. Co se týče mého celkového hodnocení, tak cítím, že bych měl zohlednit fakt, že jako dítěti se mi to líbilo, a díky tomu nakonec tedy přidávám tu třetí hvězdičku. ()

Reklama

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Celkem hezká, zajímavě obsazená pohádka, s pěknými interiéry a především exteriéry, která ale stojí a padá na hlavním záporákovi, jenž je opravdu spíše k smíchu. Pro malé děti je to určitě zábavné, pro větší a dospělé příliš uvřískané. Možná by této Werichově pohádce více slušelo obyčejné, kratší, zhuštěné a zjednodušené televizní zpracování. ()

Fallen_One 

všechny recenze uživatele

Tak pozor, tahle pohádka je neuvěřitelně podhodnocená. Satinský spolu s Bohdalovou tvoří sehraný tým a skvělé královské rodiče, na nichž mi žádná topornost nepřišla, natož nepřesvědčivé výkony. To samé i u princezny (na hrášku). Jen ten škrhola s divným jménem v názvu filmu byl trochu ujetej :-)) ale tím líp. Já nevim jak vy, ale já se bavil. A pořád je to lepší než třeba Z pekla štěstí. A Andrea Elsnerová je tu neuvěřitelně krásná :o) ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Pohádka je bohužel spíše chudou příbuznou většiny kvalitnějších pohádek. Navíc kombinuje dvě pohádky dohromady. Otázkou zůstává, zda je to na škodu, či nikoli. Tak jako tak, jak už bylo zmíněno níže, v první polovině se děj ubírá ne úplně vyhraněným směrem. Navíc chybí i záporná postava, kterou se skřítek teprve stane. Zpočátku to dokonce vypadá, že je postavou kladnou. Nejdůležitější a hlavní zápletka opravdu přichází až téměř v závěru filmu. Jako televizní projekt, který by byl o něco kratší, by to stačit mohlo. Na filmovou verzi, která čítá hodinu a půl je to málo. Navíc chybí humor a to i přesto, že ve filmu hraje Jiřina Bohdalová či Július Satinský. Není to špatné, je to spíše průměrné. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (12)

  • Příbytek podivínského mužíka se točil u hradu Valečov. (JT19)
  • Božidara (Andrea Elsnerová) panu králi tvrdí, že neumi lhát. Na začátku ale podvodnicím lže o princi. (JT19)
  • Tato česká pohádka se v roce 1997 natáčela mimojiné na severu Čech na zámku Frýdlant v Čechách a na hradě Bouzov. . (EMMY)

Reklama

Reklama