Cary Grant hrá v tomto thrilleri šarmantného gambléra, ktorý však svoju finančnú nezávislosť iba predstiera, v prvej triede cestuje na "treťotriedne" lístky a nie je ani zďaleka taký anjel ako sa zdá. Raz si vo vlaku (v prvej triede) padne do oka s Joan Fontain a onedlho na to si ju vezme. A až po svatbe začne Joan odhalovať jeho skutočnú tvár. (POMO)

hans500

Trochu netradiční, ale skvělý Hitchcockův noir thriller, Cary Grant v neobvyklé a nejednoznačné roli je výborný, Joan Fontaine je taky výborná. Nechybý napětí a dobrá atmosféra a překvapivá závěrečná pointa. ()

danoo

Film je vizuálne skôr anglický, no pohár mlieka od Garyho Granta zostane jednou z najlepších hitchcockovských scén! ()

lucascus

To že je ten slavný Hitchcock? Ne, tady mistra hororu nehledejte. Romantický hollywoodský velkofilm, navíc silně průměrný, což nezachrání ani Cary Grant ani unylá Joan Fontaine. Ani určitě dramatické prvky z tohoto filmu thriller neudělají. Nenechte se tedy vysmát, pokud se chcete bát, zkuste něco jiného. Má dozajista lepší filmy. ()

jitrnic

V roce 1941 se toho logicky celkem moc nenatočilo, doba byla zlá. Při udělování Oscarů toho nebylo vskutku moc na výběr, za ženskou roli tak byl vcelku náhodně (možná i losem) přidělen Joan Fontainové. Jinak si nedovedu vysvětlit toto ocenění. Ne že by snad podávala špatný výkon, ale v tomto filmu, jako v mnoha jiných té doby, herci hrají v podstatě nijak. Neomezeným vládcem je tu Hitchcock, který si tentokrát vybral krapet slabší scénář (s logikou a věrohodností konání svých postav se ve svých filmech nikdy moc nepáral, tentokrát ovšem dostávají opravdu řádně na frak). ()

TheRoller

Ladies first - Joan Fontaine je jednou z najlepších herečiek ako svojej doby, tak celkovo a Oscara si zaslúžila tak ako málokto. Plným právom je nezabudnuteľnou legendou pre mňa najkúzelnejšej doby filmu. No a páni - Cary Grant je tak dobrý herec, že ak by získal cenu akadémie za každú svoju rolu, stále by nebol celkom docenený. Tu to potvrdzuje a Hitchcock vytvára len pomocou neho minimálne polovicu atmosféry. Hitch by nebol plne docenený, ani keby dostáva čestných Oscarov pravidelne na každom ročníku - skutočne jeden z najväčších režisérov. Ak nie najväčší. Kto iný vás prinúti báť sa pohára mlieka? Dnes už 73 ročného pohára? Génius. Záver je aký je, vidno, že nie je Hitchcockov a to, že Grant bol v tej dobe za sladkého neberiem ako ospravedlnenie - jednak by mu záver, aký každý čakal a chcel vidieť ak nie prospel, určite neublížil a jednak by to určite zvládol na jednotku tak, ako vždy všetko. Navyše spestrenie v takomto štýle by mu podľa môjho názoru len prospelo. Podobné sklamanie zo záveru, ako pri Fincherovej Hre, a tak celkový dojem zo stovky padol. A Joan, nikdy nezabudnem... 85% ()

mkubalikova

Ten závěr je rozporuplný, ale tak nějak do filmu sedí. Já být v kůži Liny, tak mladého vyhodím po prvním průšvihu, i kdyby stokrát vypadal jako Cary Grant. 90% ()

Mackin

Cary Grant zahrál přesvědčivě nejednoznačnou postavu Johnnieho Aysgartha, stejně jako Joan Fontaineová jeho vystrašenou manželku Linu. Právě její nejistota a pochybnosti o tom, jestli je její manžel doopravdy tím, za nějž ho s pomalu rostoucí hrůzou začíná považovat, udržují slušné napětí po celou délku filmu až do závěrečného dramatického finále. ()

Hollohlaway

Dost pomalu budované napětí, sice jako vždy u Hitchcocka nevíte co si máte myslet, ale tady tak nějak nepatřičně. Cary Grant se sice solidně popasoval s pro něj jiným typem role, ale nudil mě , musím přiznat. Joan Fontain je ale skutečně skvělá. ()

Babous

Nápad vynikající, ale jako s každým Hitchcockem i tady mám problém s nejasností konce a se zdlouhavým úvodem. Joan Fontaine je ovšem v roli podezřívavé manželky vynikající. ()

vitekpe

Tohle se proste neomrzi. Spickove natoceny film se supermilou Joan, ktera stejne jako jeji sestra, patri k tomu nejlepsimu... Grant taky vybornej, jako vzdy. (pokazde, kdyz tenhle film vidim, tak si rikam, ze bych se v pristim zivote taky rad narodil jako borec, kterej muze tak krasny zensky rikat uz na prvnim rande "Monkeyface"... a ona mu za to jeste pada k noham.) Male minus davam jen za ten zaver. 5- ()

Chegi

Příjemný a typický Hitchcock. Úžasná Joan Fontaine vynáší filmu další hvězdu, protože její výkon je doopravdy Oscarový. No a závěr? Myslím, že paradoxně zásahem studia je lepší, než původně zamýšlený Hitchem. Nemám nic proti černému humoru, ale takhle to vyznívá lépe... ()

Han22

Komentáře obsahují SPOILERY. O něco slabší Hitchcock. Celý film, včetně obsazení Joan Fontaine mě přišel, jak kdyby se pokoušel svézt na úspěchu Rebeccy. I tady si ne příliš sebevědomá dívka veme obletovaného krasavce a po svatbě zjišťuje co je zač. Notorický podvodník, lhář a gambler. Ale je to také vrah? V průběhu filmu k tomu všechno směřuje, jenže Cary Grant byl v té době taková hvězda, že jsem tomu ani na chvíli nevěřil. Takový zvraty si v Hollywoodu dovolili až mnohem později. Samotný Grant byl slušný, Fontaine ale o dost slabší než v Rebecce (a překvapivě namísto ní zde získala Oscara). I ten samotný příběh, ač slušný a ve finále gradující se většinu času veze spíše v lehkého romanticko-komediálním duchu. Zkrátka, průměr. ()

Zagros

Ufff… tak to byl asi vůbec nejslabší Hitchcock, co jsem viděl… Film nezapře jeho rukopis, v některých scénách dokáže napnout a práce s kamerou je dobrá. Přesto zde převažují negativa. Tím hlavním je nefunkční příběh a hloupé postavy, což u mistra Hitchcocka není obvyklé. Hlavní postava v podání nepřesvědčivého Granta je prý šarmantní gambler. Gambler možná, ale šarmantní určitě ne. Působil na mě jako hlupák, který nedokáže ani pořádně předstírat úspěšného muže. Díry v jeho lžích a plánech jsou obrovské a nikdo rozumný mu to nemůže spolknout. Bohužel hlavní ženská představitelka je tak naivní (pro potřeby naivního příběhu), až to bolí a každou jeho lež mu odpustí a s novou lží mu opět plně důvěřuje. Takhle hloupě by se nechovalo ani po uši zamilované mladé tele a ne tak dospělá… Třešničkou na nepříliš dobrém dortu byl závěr, který jen podtrhl to, jak slabý film to je. Tady pan režisér asi zaslouží zastání. Prý měl vymyšlený jiný závěr, který by se do filmu lépe hodil a pravděpodobně by i lépe vše vygradoval a uzavřel. Těžko může dopadnout dobře příběh, který celou dobu něco naznačuje a nakonec to skončí beze smyslu úplně jinak. Tím je všechno předchozí snažení hozeno do koše. Producenti jeho závěr odmítli s odůvodněním, že by jej nepřijalo většinové publikum. Jak se do něčeho začnou míchat producenti, vždycky to dopadne hůře. Za takto zpackaný film dám i panu Hitchcockovi s těžkým srdcem dvě hvězdy. ()

Revolver

Kvalitní netradiční thriller, který sice patří mezi slabší mistrovi kousky, ale dokáže zaujmout v mnoha aspektech, ze kterých stojí nejvíce za zmínku herecké výkony, které jsou skutečně vynikající. Joan Fontaine si svého oscara určitě zaslouzila, ovšem daleko zajímavější (a troufám si říci i lepší) výkon předvádí Cary Grant v pro něj velmi netipické a nesimpatické roli. ()

Scevola

Skladbou filmou mi Suspicion pripomina Rebeccu, ktora vznikla len rok predtym. Najma tym, ze v prvej casti je to romanticka komedia, ktora sa postupnym pridavanim napatia meni na thriller. Nanestastie v porovnani s Rebecou je to predvidatelnejsie z mensou davkou napatia. Tymp padom u mna za 3*. 6/10 ()

farfalla

´Podezření´ má Lina (Joan Fontaine) i divák. Je Johnnie (Cary Grant) tak mazaný a bezcitný anebo je to jenom shoda náhod a pro všechno existuje vysvětlení? S každou další scénou se jazýček vah přiklání raz na tu, raz na druhou stranu. Lina je v novém domě jako muška chycená do sítí Johnnieho lží a polopravd a komentářů jejich známých. Což Hitchcock krásně ukázal nasvícením interiéru v domě, kde stíny vytvářejí pavučinu kolem Liny. To ona však nevidí, má jenom ze všeho mrazivý pocit. Hitchcock si pohrál s tím, jak vázne komunikace mezi vzdělanou, úpřímnou ženou a povrchním floutkem. ()