Dcery zla

• Velká Británie Twins of Evil (více)

Dvojčata Frieda (Madeleine Collinson) a Maria (Mary Collinson) přijíždějí ke své tetě a svému strýci na venkov jako sirotci. Strýček Gustav (Peter Cushing) je členem klanu Bratrstvo, jehož členové pátrají po mladých dívkách, které se spolčily s ďáblem a následně je upalují zaživa. Obě mladé dívky se brzy dostanou do velkého nebezpečí, když se ukáže, že byla Frieda kousnuta upírem, který sídlí na nedalekém hradě. (montel)

Mariin

Kombinace žánru o lovcích čarodějnic (17. stol.) a upírského hororu (19. stol.) s typickou lehce erotickou přísadou 70. let (20. stol). Pozornost tu upoutávají herecká dvojčata - sestry Collinsonovy, z nichž jedna se dá na cestu zla, okouzlena hrabětem Karnsteinem. Zmatenost scénáře (zejména v principu dobra a zla) u mne však tento brakový produkt sráží jen na slabý průměr. ()

corpsy

Skvelá porcia úžasnej hammerovskej zábavy. Dokonalá atmosféra, ktorú vytvára výborná kamera, výprava a krvavejšie a šteklivejšie scény ako vo väčšine iných produkcií spoločnosti Hammer. Ku tomu aj jedna z eroticky najpríťažlivejších upírok vo filmovej histórii ( jedna z dvojičiek, Madeleine Collinson ). ()

eraserhead666

No sláva, tak konečně to Hammer studio dokázalo. Naservírovalo mi film, který mě fakt chytl. Zajímavý příběh, zajímavé postavy, hustá atmosféra a v závěru překvapivě krvavé prvky. Cushinga v oblibě moc nemám, ale tady mu ta role fakt sedla. Ne, že by můj vztah k němu zlepšila, ale byla vážně nechutná. Proč takové nejsou ostatní filmy od Hammeru? ()

*CARNIFEX*

Som si istý, že tie krásne, vypučené "ciciky" museli verejnosť v 71´ ohúriť i pobúriť zároveň. Aby som bol úprimný, dohľadal som si "gotické" horory najmä kvôli atmosfére, nakoľko tie ako jedny z mála z doby pradávnej, dokážu vďaka prostrediu a kulisám vytvoriť aspoň nejakú atmosféru. Nuž ale, toto nie je jeden z nich .. ()

Lima

Sympatický a příjemně atmosférický hammer horůrek. Nechybí tu nic, co by správný horor měl mít a vše je zde namícháno ve správném poměru. Trocha toho sexu, trocha té vysáté krve a sympaticky zašpičatěných upírských tesáků, pěkný baby, jemné náznaky gore a charismatický Peter Cushing, který jen svojí přítomností zvedne každý film o několik procent výše. Sice byly vpodstatě skoro všechny hammer horory na jedno brdo, ale většina z nich měla tu sympaticky temnou a vážnou náladu, která i dnes dokáže učarovat. Tři a půl* ()