Dcery zla

• Velká Británie Twins of Evil (více)

Dvojčata Frieda (Madeleine Collinson) a Maria (Mary Collinson) přijíždějí ke své tetě a svému strýci na venkov jako sirotci. Strýček Gustav (Peter Cushing) je členem klanu Bratrstvo, jehož členové pátrají po mladých dívkách, které se spolčily s ďáblem a následně je upalují zaživa. Obě mladé dívky se brzy dostanou do velkého nebezpečí, když se ukáže, že byla Frieda kousnuta upírem, který sídlí na nedalekém hradě. (montel)

Han22

Třetí a poslední díl série z hradu Karnenstein je konečně solidním hororem. I tenhle díl je chvílemi šílená nuda, na druhou stranu se ale děj odehrává v temném středověku, nechybí tu oblíbené upalování, inkvizice, satanské rituály a trošku toho gore, přičemž erotika a romantika jsou omezeny na minimum. Celý děj navíc táhne zestárlý, ale stále fantastický Cushing. Jeho fanatický inkvizitor, který neváhá upalovat nevinné dívky, ale ve finále prozře a vydává se zničit skutečné zlo i za cenu svého života je skvělá postava a dává zapomenou na nevýrazného upíra i ne příliš zajímavé titulní dvojčata. ()

Raziel_cz

Začne to jako Kladivo na čarodějnice a skončí jako Horror of Dracula 2. Takže pecka! Peter Cushing hraje snad nejkomplexnější postavu své kariéry a dává tomu všechno. Taky na sebe právoplatně strhává veškerou pozornost. Tedy, hned po hrudnících sester Collinsonových a dalších krásných hereček. USA tlačily na pilu co do brutality, tak Britové oplatili útok nahotou. Naštěstí ale nijak samoúčelnou. A krve je nakonec taky dost. Cushingův puritán dekapitující upíry strčí do kapsy i Solomona Kanea. A pak jsou tu samozřejmě gotické hrady, temné lesy, hustá mlha a černé mše – čili všechno, co klasická Hammer produkce potřebovala. A tahle je jedna z nejlepších. ()

helraiser

Další z dlouhé řady atmosférických hammer hororů s upíry v hlavní roly i když to ze začátku tak vůbec nevypadalo. Peter Cushing je opět brylantní i když se nedá říct, že je jeho postava simpatická, ale jinak dostaneme vše co od hammeru čekáme takže opět paráda. ()

RobLord

Studio HAMMER se volně inspirovalo mou oblíbenou předdrákulovskou literární klasikou Josepha Sheridana Le Fanu CARMILLA. Snímek jsem poprvé viděl na TV kanále OK 3 (tedy někdy v minulém století) a okamžitě si mne získal - hlavně hrabě Karnstein a jeho přípitek: "Na SATANA!" :) Peter Cushing je ve své roli náboženského fanatika jako tradičně vynikající. Z mého úhlu pohledu se jedná o jeden z nejlepších upírských filmů vůbec. ()

Oskeruše

O postavě Petera Cushinga se už rozepsal liquido26. Jeho charakteristika je pravdivá do posledního písmenka, ale když už napsat á, nemělo by se zapomenout ani na bé. Vrchní inkvizitor může být zcela oprávněně vnímán jako lidská zrůda, která se svojí krutostí od upířího knížete zase tolik neliší. Ale drobná odlišnost tu přeci jen je. Gustav chtěl být celý život „dobrým člověkem“, i když neomluvitelně chyboval. Hluboká propast mezi tím, co můžeme v nejlepší víře považovat za správné, a tím, co správné opravdu je. Role, která není ani kladná, ani záporná. Pro mě v takovémto hororu nečekaná, i když samozřejmě nikterak rozpracovaná, hra s psychologií postavy. ()

GameboyNES

Druhý film ze série ,,Carmilla" Dvojčátka jsou pěkný ale kozy ukáže jen jedna na chvilku. Cushing hraje svůj standart ledově chladnýho grilovače čarodějnic. Jinak průměrná Hammerácká upířina. 60% ()

Ikedar

Na Twins of Evil jsem narazil úplnou náhodou, a sice mě název zprvu odradil, hned od úvodních titulků jsem věděl, že film bude stát za to. Hudba jakoby ji složil sám Morricone, doprovázela většinu obrazů, a rychlé efektní prostřihy, a zooming všeho druhu, dodávali filmu až Tarantinovský půvab. Samozřejmě jde o horor od Hammeru a smích je tudíž víc jak nechtěný, ale možná právě kvůli onomu Tarantinovy, jsem nejednou propukl v hlasitý smích. Za zmínku stojí prostřihy v příběhu upalování nevinných dívek fanatickým bratrstvem, které vede strýc Gustav v podání Petera Cushinga, který má v hororech od Hammeru své ctěné místo. „Na Satana!“ připíjí si se svým osazenstvem hrabě Karnstein. Film je opravdu bizarní. Divák zde najde upíry, hon na čarodějnice, podivné rituály, satanizmus, duchy, sexy dívky s hlubokými výstřihy s čím také souvisí kousání do obřích ňader (Interview s upírem tedy nebyl jediný film, kde lze tohle vidět), černého posluhovače Jáchyma, který nemluví, a pak krev a krev a krev. A to jsme ještě ani nezmínili dvě hlavní aktérky, dvojičky Marii a Fridu, které ztvárnili sestry Collinsonovy, playmates roku 1970.  Prostě film stojí za to! Takže jestli se chce někdo královsky bavit, tenhle film by neměl přehlédnout. Určitě jde o snímek, který si zaslouží diváckou pozornost ve skupině přátel, ať už během Halloweenské noci, nebo jindy. ()

honzic

Průměrný upírsko-čarodějnický horor, či spíše historický thriller. Na mne to moc hororové nebylo. Hodnocení: 55 % ()

Scaevola

Bez pochyby se jedná o dobře připravenou směs úžasné horrorové atmosféry, nejistého morálního zařazení postav a jemného erotična, ale nejzajímavější je, že všechny zmíněné prvky dokonale gradují. Byl jsem sice mírně zklamán náhlým zjevením se zápletky s upíry, když mne úvodní scéna navnadila na inkvisiční fanatismus, ale příběh dvou (rozdílných?) sester mi vše vynahradil. Gotický příběh se vším všudy. ()

Saxos

Třiačtyřicet let stará upířina. Ve své době to brali určitě jako pornografii. Zajímavosti: charismatický hrabě, strýček Gustav náboženský fanatik, soubor inkvizitorů, sexy Twins Maria a Frieda v bílých volánkových průsvitných nočních košilkách, malované blesky, krev jak jahodový sirup, sekání hlav jedním sekem, výstřihy a i odhalená prsa, dvojhlasý dabing s ponecháním původního znění. ()

zigy

Partička barokních upírobijců na stopě dvojčat - dívek Playboye....fakt......a vede to Cushing se svým permanentním hororovým výrazem. K tomu perfektní strašidelné prostředí - les, zámek, vesnice, jak z učebnice. Navíc lehce erotické dusno. Béčko tak dokonalé, že by mohlo být áčkem. ()

Kontryhelka

Tenhle film jsem viděla jako malá holka a tenkrát se mi líbil. Pak jsem ho viděla v dospělosti a kouzlo jakoby zmizelo. Film není špatný,koukat se na to dá,ale už mně nedostal jako před 20 lety. ()

montel

Dvojčata Frieda (Madeleine Collinson) a Maria (Mary Collinson) přijíždějí ke svě tetě a svému strýci na venkov jako sirotci. Strýček Gustav (Peter Cushing) je členem klanu nazývající se Bratrstvo, jejíž členové pátrají po mladých dívkách, které se spolčili s ďáblem a následně je upalují zaživa. Obě mladé dívky se brzy dostanou do velkého nebezpečí, když se ukáže, že byla Frieda kousnuta upírem, který sídlí na nedalekém hradě....No tomu říkám hororová atmosféra. Opravdu mě společnost Hammer příjemně překvapila a myslím, že hodně brzy vyhledám jejich další snímek. K tomu se připojila trocha nahoty, krve a plno krásných žen. 60% ()

Wez

Tento filmeček jsem kdysi viděl na tuším OK3,bohužel ne od začátku,tak jsem ani nevěděl,že se to jmenuje Dcery zla-na svoji dobu parádní dílko,co mě docela překvapilo byli na svoji dobu dobré gore efekty,i když jich nebylo moc(useknutí hlavy,vypálené oko),výborná byla i atmosféra a interiéry/exteriéry.Mám rád tady ty starý horory od studia Hammer,mají dost něco do sebe a tento film mě rozhodně nezklamal ()

Mark1983

Kdysi před lety jako malý školák jsem tenhle mysteriózní horor viděl v televizi, jenž tenkrát vysílala česká televize. Samozřejmě jako školák jsem celkem tento snímek jako horor bral, jenomže roky plnyluly dál a po letech jsem na to narazil znovu. Nedalo mi to a zkusil jsem to. Nebudu to natahovat, ty legendární horory, i když snad ne zcela všechny, mají takovou až amatérsky mysteriózní atmosféru, že není na nich mysteriózního vůbec nic. Jako bych seděl v divadle. ()