Vražda mladého gangstera Po Singa odstartuje krvavou lavinu s nečekanými následky. Zatímco Ch'u Sing, vůdce čínské mafie v Oaklandu, pověří zástupce Kaie objasněním synovy smrti, vůdce konkurenčního černošského gangu Isaak O' Day zadá stejný úkol svému zástupci Macovi. A totéž je odhodlán odhalit také Poův bratr, bývalý policista Han Sing, který uprchne z hongkongského vězení. Isaak se sice zaručí Ch'uovi, že jeho lidé nemají se smrtí jeho syna nic společného, a dohodnou se na pokračování obchodních vztahů, přesto však pošle Maca, aby chránil jeho dceru Trish. Dívka pracuje v butiku Hadí oheň, a právě sem zavedou stopy Hana. Zatímco Isaak jedná s investorem Vincentem Rothem o prodeji pozemků na pobřeží, v jeho rajónu exploduje holičství i s majitelem a jedním zákazníkem. Ukáže se, že nechtěl prodat svůj pozemek. Vzápětí je zavražděn Isaakův syn Colin i s milenkou. Válka mezi gangy je na spadnutí. (TV Nova)

Gilmour93

Je rychlý (jsi-li padouch, řekneš "Jet" a "Li" dodáš, až ti vytáhnou dráty z čelisti), vnáší hongkongské prvky do amerického fotbalu a dovede udělat live rentgen fraktury, ale uprostřed Bartkowiakových gangsta raperů doplácí na málo solidní akce a přehršel žvanění. Z tohoto soudku mi tak Od kolísky na cintorín bohatě stačilo.. ()

Arsenal83

Romeo musí zomrieť, to vieme už od čias Shakespeara, ale prečo nakoniec zomrela Aaliyah? V tom je krutosť osudu, kariéra len začínala, ale mysliac si, že za peniaze môžem všetko si nakoniec zobralo svoju cenu - presvedčili pilota bez licencie, aby vzlietol s nadváhou 320 kg, fakt blázni. Inak film o kopancoch do hlavy a tvrdých rečiach v štýle DMX (vlastne už ani ten nie je medzi nami...). Takže nakoniec je film dobré pozrieť len tak spätne na hercov, ktorí ešte mohli žiť a žiaľ už nežijú. Herecké výkony to ale veľmi neboli. Ale úžasná pesnička Try Again navždy ostane skvelou pamiatkou aj na film aj na speváčku Aaliyah. ()

Ellmariachi

Nebýt idiotskejch digitálních úprav soubojů měl by tenhle film i navíc. Fakt nechápu koho to napadlo. Příběh nehledejte. Postavy odhadnete hned od začátku. Scénář až na narážky o černejch a žlutejch je o ničem. Ale fakt nvm proč mě film jako celek docela bavil. Ke kategoriím bych určitě přidal i komedie, protože komediálních prvků je ve filmu celkem dost. No na film nejspíš za pár dní zapomenu, takže proč se víc rozepisovat? 65 procent. ()

Xmilden

Jet Li pro mě nikdy nebyl Jackie Chan asi tolik, jako pro mě Andrzej Bartowiak nebyl nikdy John Woo. Možná je to přirovnání trošku přísnější, protože Jet Li možná udělal v Hollywoodu větší kariéru než jeho slavnější předchůdce. Nicméně pravdou zůstává, že mě tyhle podobné filmy, ve kterých není zase tolik akce, ale hodně se o ní mluví, zase tak moc neberou. Celkově se Romeo tváří hodně krutopřísně a přitom je to vlastně jen taková pohádka pro náctileté. Škoda že Li nedostal více prostoru. Filmu by to jen prospělo. 50% ()

Sany33

Príbeh: Ázijci a Afroameričania bojujú o drogovú nadvládu nad Oaklandským drogovým pobrežím. Medzi týmito znepriatelenými gangami sa ocitajú Triisha a Han doslova ako Rómeo a Júlia, akurát trocha akčnejší a nadupanejší. Herecké obsadenie: Aj napriek tomu tomu, že aj betónový múr má viac výrazov ako Jet Li (nar. 1963, Čína) mám tohto zakrslého bojovníka rád. Dokonca si malé kameo strihol aj DMX (nar. 1970, USA), ktorý pre film skladal aj hudobný doprovod. Prevedenie: Je to klasická akčná rubanica, ktorých sme videli asi stovky ale s tým rozdielom, že sa na to naozaj dobre pozerá a má to aj dávku vtipu. Pocity: Možno som dal trocha vyššie hodnotenie kvôli nostalgií, ktorú mi tento film privádza videl som ho ako malý fagan asi 20x a aj teraz kedykoľvek ide v TV si ho pozriem. Aj napriek tomu že neprináša nič inovatívne ho vnímam ako o triedu lepší akčný film ako sú Van Dameovky alebo Segalovky. Pridaná hodnota: Akčná mela plná kung fu a drsných rečí, ktorá má prekvapivo aj príbeh. 67% ()

• Film je hereckým debutem zpěvačky Aaliyah a zároveň její jediný film, který byl uveřejněný před její smrtí v roce 2001. (Rocky62)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera