Cheryl dostane od tajemného muže lístky na film do nově opraveného gotického kina a vezme s sebou kámošku Kathy. Z diváků se tam ale postupně stávají vraždící monstra. (Netflix)

Zayl

Talijáni mě čím dál tím více přesvědčují, že umí točit sakra dobré horory. Především hlavní myšlenka s kinem je perfektní. Paralela mezi promítaným filmem a tím co se odehrává v dějišti kina mi přišla originální a chytře zpracovaná. Následuje splatter-punková jízda s obzvláště několika skoro až nechutnými scénami. Ono taky to uzavřené prostředí kina nabízí mnoho face to face soubojů se spoustou krve. Klasika z italské školy. ()

Kubaso

Humorná nadsázka a osmdesátá léta italskému hororu dost svědčí. Nemá cenu se zamýšlet nad prostoduchým dějem, když se u toho tak dobře bavíte. Od začátku se Démoni profilují jako hutná popcornová jízda s množstvím povedených fórků i nechuťáren, hraje k tomu metálek, po kině jezdí motorky, šňupe se koks, atd. Jestli máte rádi Návrat živé smrti nebo dvojku Evil Dead, Démony nesmíte minout. Jóóó, a až půjdete příště do kina, dávejte si bacha, aby vám tam nespadla na hlavu helikoptéra. Člověk nikdy neví... ()

RelaxMan

Čas od času se najde film, při kterém musím přivřít obě oči při celkovém hodnocení a to je právě tento případ. Jsem nostalgický typ a tohle je jeden z hororů mého dětsví, tudíž nemohu hodnotit jinak. Je zde kombinace originálního nápadu, dobrých triků a povedených masek ( na rok 1985 ! ) a skvělého soundtracku. Dialogy jsou špatné a logiku to místy nemá vůbec, ale je to prostě kultovní záležitost. ()

Lateef

Určitě jeden z nejvýraznějších hororů 80. let. Originální svým příběhem, akcí, gore i velkolepým finále s bonusovou tečkou. Démon je v každém z nás, tak se ujistěte, že se kino, kam večer půjdete s kamarády, nejmenuje Metropol a že na pravé tváři nemáte krvavý šrám... 1,8 miliónů dolarů(rozpočet) ()

schizmo

Já vím, že bych k tomuhle film měl vzhlížet s posvátnou úctou, ale co chcete dělat, když jsem si k němu za vlahé mladické nerozvážnosti cestu nenašel a dnes se sotva můžu přemlouvat k tomu, abych byl z filmu nadšen, když vše, co vám zůstane v hlavě, je spíše úsměvné až rozpačité. Argento se pustil na trochu tenký let, když potřeboval mít ve svém hororu kombinaci věcí jako jsou démoni, kino, cross motorku, katanu, feťáky, metal a další dílky, které do soudržného celku spojíte jen s velkou dávkou schovívavosti, kterou já osobně bych měl někdy před dvaceti lety, ne však dnes. Pokud bych byl si měl vybírat, dám přednost raději kultovní Suspirii nebo Infernu. ()

• Film se umístil na 53. místě v anketě americké televizní stanice Bravo "100 Scariest Movie Moments". (Chatterer)
  • Film bol zakázaný v Západnom Nemecku a na Islande. (Paldiny)

Časové pásmo bylo změněno