Princezna Fantaghiró 2

(TV film)
  • Itálie Fantaghirò 2 (více)

Fantaghiró a Rumualdo připravují své manželství. Temná čarodějnice je ale zhnusena jejich oddanou a hlubokou láskou a zajme jejího otce. To jí ovšem nestačí a začaruje Rumualda aby miloval ji a měla ho jen pro sebe. Fantaghiró však pomáhá Bílá čarodějnice. (MsWampir)

lucascus

I dvojka si udržuje pořád stejné napětí jako jednička, dokonce ztvárnění tajemna a zla je zde mnohem lepší. Brigitte Nielsen je zde snad ve své nejlepší roli, jako dítě jsem z ní měl sakra strach - noční můry mě provázely ještě dlouho. Co jsem zde ale nepochopil, nebo mi moc nepřišlo vhod, byla záměna herců v docela zásadních postavách: a to princezna Kateřina (Ornella Marcucci byla nahrazena Barborou Kodetovou) a bílá čarodějka (Ángela Molina byla zastoupena Katarínou Kolajovou). Zajímavé je také působení Lenky Kubálkové (v prvním dílu vystupuje jako princezna Karolína v dětství, nyní ji můžeme vidět jako Paprsek - pomocnici černé královny). ()

matthew.17

Táto časť i celá rozprávka majú toľko obrovských pozitív, že mi nedalo nezaradiť si ju medzi obľúbené filmy. V prvom rade je to emócia ktorú tento príbeh podáva. Pretože ak niečo na filme viem oceniť, je to práve emócia a Fantaghiro je doslova emočnou bombou ktorá má obrovské posolstvo. Príbeh rozpráva o láske, láske ženy a muža, láske k rodine a láske a úcte k všetkému živému a každá veta skrýva krásny význam o medziľudských vzťahoch, čo však vôbec nevyznieva moralizujúco alebo infantilne a tak je príbeh podávaný v krásnom rozprávkovom šate. Možno je Fantaghiro vyčítané, že nemá dobré efekty ale má niečo čo dnes chýba veľa žánrovým filmom a to neprekonateľnú rozprávkovú atmosféru ktorú umocňuje od dielu k dielu lepšia Minghiho hudba (aby bolo jasné, komentár sa vzťahuje k prvým trom filmom). Ďalším obrovským plusom je herecké obsadenie. Ktorá rozprávka sa môže pochváliť tak charismatickou princeznou akou je Alessandra Martines alebo romantickým princom Kimom Rossim Stuartom. Práve v tomto diely prišla aj skvelá atmosféra strachu a beznádeje v podaní perfektnej Brigitte Nielsen ktorá je pre mňa aj s dabingom Božidary Turznovovej najlepšou zápornou postavou vôbec, čím sa dostávame k ďalšiemu pozítvu a to je slovenský dabing. Zatiaľ čo český dabing sa viac blíži k originálu, slováci sa vydali inou cestou. Fantaghiro dostala nežnejší hlas než má jej herecká predstaviteľka, Božidara Turznovová má snáď jeden z najmagickejších prejavov v súčastnosti a celkovo sa jedná o jeden z najväčších dabingových klenotov. Fantaghiró je pre mňa proste 5hviezdičkovým filmom, ktorý má všetko čo má správny film mať a je mi ľúto, že ľudia v nej vidia jedine tie slabé efekty alebo rozprávajúce zvieratá. Ak sa niečim môže príbeh pochváliť je to hlavne skvelá rozprávková atmosféra ktorá sa stretáva až s horror prvkami čím je pre mňa rozprávka opäť posunutá niekam vyššie a celkovo ju radím medzi najlepšie fantasy/pohádky aké kedy boli natočené, o to viac mi je ľúto ako si Lamberto Bava nevedel dať v najlepšom stopku a my sme videli dokonalú skazu v podobe posledných dielov... ()

Astaroth12

To isté ako v jednotke, len tu je viacero nových postáv, ale len jedna stojí za povšimnutie a to čierna čarodejnica, ktorá zo sebou priniesla zábavnosť, ale bola sama, ostatné postavy ako napr. Zlatoočko alebo lúpač citrónov,boli totálne trápne. A príbeh je jednoduchý a nič nové neponúka, čo by som nevidel niekde inde. Ešte tato časť si zachovala akú takú úroveň, lebo práve od tejto časti, úroveň ostatných častí po nej rapídne klesala. ()

Matematicka

Z mého pohledu o hodně slabší než 1. dva filmy. Pořád je to vizuálně pěkné, ale tady už chybí ta pohádková romantika, přestože erotiky (především díky zásluze Černé čarodějky) přibylo. V druhém z těchto dvou filmů je pak děj už opravdu hodně rozvláčný - především opakované ničení Černé královny a "rozpomínání" Romualda na Fantaghiro. Taky mě nepotěšilo, že svatba Romualda a Fantaghiro se stále ještě neuskutečnila... Zajímavý komentář: salahadin ()

tron

V dvojke už rozpráva všetko. Vrátane koňa, ktorý doteraz síce nerozprával, ale len preto, že nebolo o čom. Séria č. 2 sa nesie v znamení príchodu novej postavy, ktorá sa stáva divácky obľúbenou a vracia sa aj v neskorších dieloch: Čierna čarodejnica v podaní nesympatickej a netalentovanej dánskej modelky Bigitte Nielsen (Cobra, Rocky IV, Červená Sonja). Brigitte je nevábna a vôbec nevie hrať, ale aj tak sa jej rola vpísala do, hmmm, análov. Dvojka sa nesie prevažne v znamení dvoch vecí: dvojníčky Fanthaghiro + amnézie chudáka Romualda. Dokonca zachádza tak ďaleko, že až 30 minút (!) pred koncom sú všetky bojové a iné motívy úspešne ukončené a zvyšná polhodina je venovaná čisto romantike resp. tomu, ako sa Fanthaghiro stoj čo stoj snaží oživiť Romualdove spomienky. Tento seriál bol ozaj skôr pre dievčatá, než pre chalanov frčiacich na spriaznených projektoch Barbar Conan a Excalibur. Ako jednotka, aj dvojka sa bohato nakrúcala v Čechách. Tomu odpovedá masívny český kasting. Šéfku elfov hrá Anna Geislerová, jednookého zbojníka Karel Roden, Fantaghirine sestry Češky, rovnako česká herečka hrá Bielu čarodejnicu (v jednotke ju hrala talianska). ()

• Natáčení probíhalo také například na hradě Bouzov na Olomoucku. Filmový štáb se ale podíval také do Itálie. (Lynette)
  • Filmovanie nebolo pristúpené verejnosti, a tak pripravili pracovníci zámku pre zvedavých návštevníkov vlastné predstavenie - fingovanú popravu obesenca. (Raccoon.city)
  • V čase 19:48 ve druhé části filmu, kdy Fantaghiró (Alessandra Martines) mluví ve zbrojnici se svou husou, se nad její hlavou mihá po dobu 22 sekund špička mikrofonu, který je již mimo záběr zavěšený na teleskopické mikrofonní tyči. (CANNIBAL)