Princezna Fantaghiró 2

(TV film)
  • Itálie Fantaghirò 2 (více)

Fantaghiró a Rumualdo připravují své manželství. Temná čarodějnice je ale zhnusena jejich oddanou a hlubokou láskou a zajme jejího otce. To jí ovšem nestačí a začaruje Rumualda aby miloval ji a měla ho jen pro sebe. Fantaghiró však pomáhá Bílá čarodějnice. (MsWampir)

PetrJulian

Bohužel jsem zapomněl sledovat jedničku, když byla v televizi, a tak jsem začal až od druhého dílu. No, abych pravdu řekl, Italové (nebo snad Němci?) mají trochu divné pohádky. I když na druhou stranu - zas tak moc italských pohádek neznám, takže tahle svým námětem zaujala. I když některé věci se mi zdály přitažené za vlasy - to opravdu NIKDO nepozná, že jinoch je ve skutečnosti dívka? A našlo by se pár dalších věcí. Celkově ale jedna z mála těch lepších zahraničních hraných pohádek. ()

Matematicka

Z mého pohledu o hodně slabší než 1. dva filmy. Pořád je to vizuálně pěkné, ale tady už chybí ta pohádková romantika, přestože erotiky (především díky zásluze Černé čarodějky) přibylo. V druhém z těchto dvou filmů je pak děj už opravdu hodně rozvláčný - především opakované ničení Černé královny a "rozpomínání" Romualda na Fantaghiro. Taky mě nepotěšilo, že svatba Romualda a Fantaghiro se stále ještě neuskutečnila... Zajímavý komentář: salahadin ()

NinadeL

2/2 Nové dobrodružství Fantaghiro začíná v momentě svatebních příprav, ale to by to nebyli Italové, aby k veselce mohlo dojít jakkoli snadno. Tentokrát veškerému zlu vévodí hvězda akčních filmů 80. let Brigitte Nielsen, první představitelka Rudé Sonji. O proměnách hereckých představitelů dost a dost píší v komentářích ostaní, já jen doplním, že je zajímavé, že i v pohádkové fantasy funguje tehdejší klasické rozložení sil, v prvním díle vystoupila jako svůdná vodní nymfa poodhalená Markéta Hrubešová, ale jako éterická královna lesa se samozřejmě představila Aňa Geislerová. ()

Radyo

Jedna z nejpovedenějších zahraničních pohádek. Vzhledem k faktu, že se natáčelo z velké části u nás (Bouzov aj.), hraje zde docela dost českých herců. Kromě nich se v celé sérii objeví i jiné známé tváře (Brigitte Nielsen, Mario Adorf) a i díky nim můžeme hovořit o skutečně povedeném díle italského režiséra Lamberta Bavy. ()

tron

V dvojke už rozpráva všetko. Vrátane koňa, ktorý doteraz síce nerozprával, ale len preto, že nebolo o čom. Séria č. 2 sa nesie v znamení príchodu novej postavy, ktorá sa stáva divácky obľúbenou a vracia sa aj v neskorších dieloch: Čierna čarodejnica v podaní nesympatickej a netalentovanej dánskej modelky Bigitte Nielsen (Cobra, Rocky IV, Červená Sonja). Brigitte je nevábna a vôbec nevie hrať, ale aj tak sa jej rola vpísala do, hmmm, análov. Dvojka sa nesie prevažne v znamení dvoch vecí: dvojníčky Fanthaghiro + amnézie chudáka Romualda. Dokonca zachádza tak ďaleko, že až 30 minút (!) pred koncom sú všetky bojové a iné motívy úspešne ukončené a zvyšná polhodina je venovaná čisto romantike resp. tomu, ako sa Fanthaghiro stoj čo stoj snaží oživiť Romualdove spomienky. Tento seriál bol ozaj skôr pre dievčatá, než pre chalanov frčiacich na spriaznených projektoch Barbar Conan a Excalibur. Ako jednotka, aj dvojka sa bohato nakrúcala v Čechách. Tomu odpovedá masívny český kasting. Šéfku elfov hrá Anna Geislerová, jednookého zbojníka Karel Roden, Fantaghirine sestry Češky, rovnako česká herečka hrá Bielu čarodejnicu (v jednotke ju hrala talianska). ()

• V čase 19:48 ve druhé části filmu, kdy Fantaghiró (Alessandra Martines) mluví ve zbrojnici se svou husou, se nad její hlavou mihá po dobu 22 sekund špička mikrofonu, který je již mimo záběr zavěšený na teleskopické mikrofonní tyči. (CANNIBAL)
  • Filmovanie nebolo pristúpené verejnosti, a tak pripravili pracovníci zámku pre zvedavých návštevníkov vlastné predstavenie - fingovanú popravu obesenca. (Raccoon.city)
  • Rozprávka sa nakrúcala prevažne na Slovensku a herečka Brigitte Nielsen bola počas nakrúcania v Bojniciach ubytovaná na tamojšom zámku. (JančiBači)