Princezna Fantaghiró 2

(TV film)
  • Itálie Fantaghirò 2 (více)

Fantaghiró a Rumualdo připravují své manželství. Temná čarodějnice je ale zhnusena jejich oddanou a hlubokou láskou a zajme jejího otce. To jí ovšem nestačí a začaruje Rumualda aby miloval ji a měla ho jen pro sebe. Fantaghiró však pomáhá Bílá čarodějnice. (MsWampir)

lucascus

I dvojka si udržuje pořád stejné napětí jako jednička, dokonce ztvárnění tajemna a zla je zde mnohem lepší. Brigitte Nielsen je zde snad ve své nejlepší roli, jako dítě jsem z ní měl sakra strach - noční můry mě provázely ještě dlouho. Co jsem zde ale nepochopil, nebo mi moc nepřišlo vhod, byla záměna herců v docela zásadních postavách: a to princezna Kateřina (Ornella Marcucci byla nahrazena Barborou Kodetovou) a bílá čarodějka (Ángela Molina byla zastoupena Katarínou Kolajovou). Zajímavé je také působení Lenky Kubálkové (v prvním dílu vystupuje jako princezna Karolína v dětství, nyní ji můžeme vidět jako Paprsek - pomocnici černé královny). ()

salahadin

Ze zlobivé pricezničky se stala milující žena, ale stále v sobě má ten tvrdohlavý a lstivý výraz. Alessandra Martines má erotický šmrnc, skvěle se na ni kouká (hlavně když tančí:). Kvůli ní (jejím očím), kvůli podmanivé hudbě jsou 4 zasloužené. Ačkoli za změnu herecké tváře Bílé čarodějky a za mizernou Brigitte Nielsen vystrkující dudy bych tvůrce nejradši polil ledovou vodou. Ale pořád funguje chemie, která vyčarovává velepříjemnou atmosféru při sledování...nevadí mi mluvící husa, kámen ani myš - a to je co říct (já jinak tyhle prvky nesnáším), i když přiznávám, mluvící červi už byli moc. Přiznávám však také, že úroveň I. části trochu poklesla. Tu a tam kroutíte hlavou nad nesmyslnými "bugy", např. považovat Fantaghiro s odhaleným dekoltem za mladého chlapce (v jeskyni požírače citrónů) je trochu moc i na mě :-D Ale II. část zase šlape a je parádní. ()

Radyo

Jedna z nejpovedenějších zahraničních pohádek. Vzhledem k faktu, že se natáčelo z velké části u nás (Bouzov aj.), hraje zde docela dost českých herců. Kromě nich se v celé sérii objeví i jiné známé tváře (Brigitte Nielsen, Mario Adorf) a i díky nim můžeme hovořit o skutečně povedeném díle italského režiséra Lamberta Bavy. ()

Astaroth12

To isté ako v jednotke, len tu je viacero nových postáv, ale len jedna stojí za povšimnutie a to čierna čarodejnica, ktorá zo sebou priniesla zábavnosť, ale bola sama, ostatné postavy ako napr. Zlatoočko alebo lúpač citrónov,boli totálne trápne. A príbeh je jednoduchý a nič nové neponúka, čo by som nevidel niekde inde. Ešte tato časť si zachovala akú takú úroveň, lebo práve od tejto časti, úroveň ostatných častí po nej rapídne klesala. ()

NinadeL

2/2 Nové dobrodružství Fantaghiro začíná v momentě svatebních příprav, ale to by to nebyli Italové, aby k veselce mohlo dojít jakkoli snadno. Tentokrát veškerému zlu vévodí hvězda akčních filmů 80. let Brigitte Nielsen, první představitelka Rudé Sonji. O proměnách hereckých představitelů dost a dost píší v komentářích ostaní, já jen doplním, že je zajímavé, že i v pohádkové fantasy funguje tehdejší klasické rozložení sil, v prvním díle vystoupila jako svůdná vodní nymfa poodhalená Markéta Hrubešová, ale jako éterická královna lesa se samozřejmě představila Aňa Geislerová. ()

• Rozprávka sa nakrúcala prevažne na Slovensku a herečka Brigitte Nielsen bola počas nakrúcania v Bojniciach ubytovaná na tamojšom zámku. (JančiBači)
  • Herečka Anna Geislerová, která si zahrála hned v několika dílech této pohádky v počátcích své herecké kariéry a jež ztvárnila vedlejší pohádkovou postavu Královna skřítků, se o mnoho let později vyjádřila, že natáčení této pohádky bylo velmi příjemné a pohodové a vzpomíná na ně dodnes jako na jedno z nejlepších natáčení, kterého se kdy za svou hereckou kariéru zúčastnila. (Lynette)
  • Filmovanie nebolo pristúpené verejnosti, a tak pripravili pracovníci zámku pre zvedavých návštevníkov vlastné predstavenie - fingovanú popravu obesenca. (Raccoon.city)