Alzbětu Tomajdesovou (21) propustili na podmínku z nápravného zařízení. Ihned nastoupila do zaměstnání jako závoznice. Padesátiletý řidič, s nímž rozváží potravinářské zboží po venkovských prodejnách, dlouho hledá k uzavřené dívce osobnější vztah... Snímek vznikl jako náhrada za odložený společensky ožehavější projekt a nepatří ve filmografii režiséra Karla Kachyni k těm zásadním dílům. (oficiální text distributora)

petrik11

Pozdávalo sa mi to, aj dejovo, aj herci hrali dobre. Napriek tomu, že to je uvádzaná ako dráma, aj som sa na viacerých momentoch zasmial. ()

Dvojirakri

Nejsem si úplně jistý jestli všichni komentující pochopili ten závěr správně, nebo jsem ho já pochopil špatně? No, na tom asi ani tolik nesejde. O co vlastně v tomto filmu jde? To byli takhle dva: Hubert, chlap ve středním věku, s kriminální minulostí, ale jinak snad poctivec a pracant, který má rád svůj řád, doma vzorně uklizeno, dbá o sebe i svůj auťák kterým zaváží potraviny do obchodů po venkově. Je to samotář, ženám se vyhýbá, prakticky žije jen pro sebe a pro práci. No a tím druhým člověkem je Alžběta, na krátko ostříhaná dvacítka, která si prošla pasťákem, pravděpodobně i nepěkným sexuálním zážitkem v raném mládí. Disciplína je pro ni sprosté slovo, ví jak na chlapa když něco potřebuje, a že se kolem ní motají. A teď oba zavřete do jednoho auta a nechte je spolu pracovat x hodin denně. O zážitky nejrůznějších druhů nemůže být nouze! Řeknu vám to popravdě, tento film jsem si prostě zamiloval! Oba předvádějí nádherný herecký výkon, což je hlavně u Pavly Kárníkové s podivem, když je to její jediná zkušenost s filmovou kamerou, tohle se Kachyňovi a jeho týmu povedlo! Jeden z dobře utajených klenotů Pana režiséra! ()

Trucker

Krásný film, který úžasně líčí nejen psychologii postav, ale i každodenní a ne zrovna veselý život osamělého muže bydlícího ve starém baráku. ()

premeny

Tento film napriek Vianociam v názve, pokojne môžete pozerať i na jar či v lete. Dotknete sa človečiny . Vlado Muller -100 % ()