Predator Dark Ages

Krátkometrážní / Akční
Velká Británie, 2015, 25 min

Amatérský krátký film popisuje, jak v dobách temna je povolána skupina templářských rytířů k polapení šelmy. Tuto skupinu doplní ještě saracén, který se s touto šelmou potkal již v Jeruzalémě. Skupina válečníků brzy zjistí, že ona šelma je právě Predátor! (Dieman)

SeanLSD

Technika vôbec nepôsobí amatérsky (spočiatku až hollywoodsky profesionálne natočené), ale scenár rozhodne, mimo námetu je prachbiedny a repetitívny. Je predátor lovec alebo bojovník ? - ak prvé, prečo sa obťažuje s bojom, ak druhé, prečo strieľa stredovekých rytierov supermodernou nadpozemskou technikou z neviditeľnej pozície ? ()

vikino1

Pro mě dobrý. Predátor je boží na každej způsob. Až na tu lučištnici - ta byla trapná (kopie drsnýho Biliho co se přece ničeho nebojí). Souboje na meče s neviditelným predátorem s kanónem na rameni se mi zdají vůči templářům dost nevyrovnané. Ale dokázalo to zaujmout a to se počítá. Škoda jen, že v dnešní době všech možných prequelů se nesežene pořádnej rozpočet a pořádnej scénář a nenatočí se drsnej akčňák pro dospělý o Jimmovi Hopperovi... To asi napadlo jenom mě... Moc by to slušelo Tarantinovi... ()

Shakers

Celkom fajn, už veľa krát si fanúšikovia ale aj ja kladný otázku, ako by to vyzeralo keby Predator pristal o pár storočí skôr. Tento amatersky, krátkometrážny, akčný Predatorský náhul, síce neviem za koľko uvarili, ale celkom sa im to podarilo. Je to dosť dobrá vyvražďovačka v lese s Templármi a jedným Saracenom a Predatorom. Celkom šikovná kamera, prostredie, vynikajúci Predator, zvukové efekty a hlavne atmosféra, ktorej najviac pomáha Silvestriho soundtrack. Ja som spokojný, aspoň som sa dočkal Predatora v Dark Ages. 70% - 3* ()

JohnMiller

Na to, že išlo o nezávislú, viacmenej, amatérsku kravinu, to bolo celkom slušné. Celý koncept pôvodného predátora vsadili do stredoveku, obdobie križiackych výprav, a zhustili to do necelej pól hodinky. Nebolo to nejak extra vážne ani koniec sa moc nevydaril ale v priemere to je slušná oddychovka, ktorá kvôli svojej metráži, pôvodnej hudbe z Predátora a známym scénkam z originálu rozhodne ani na sekundu nenudí. ()

SOLOM.

Na nejnovějšího „Predátora“ se zatím nechystám, trailer k Prey (2022) mě zrovna dvakrát nenadchnul, ale dostal jsem chuť na nějakou tu jednohubku a tak tento krátkometrážní (středometrážní) kousek se mi zrovna hodil „do krámu“. Není to vyloženě marný počin, ovšem nepovedený závěr a zbytečně zdlouhavý úvod to zrovna moc nevylepšili. Pár solidních scén by tu se tu našlo, krve tu taky bylo dost, bohužel jako celek se mi to zas až tolik nelíbilo. 45% ()

• Adrian Bouchet, představitel ústřední postavy templáře, se již s Predátorem ve své herecké kariéře setkal. Vidět jste ho mohli ve vedlejší roli v Vetřelec vs Predátor (2004). (-Victor-)
  • Film vznikl pomocí Kickarsteru. Film podpořilo 159 lidí, kteří dohromady přispěli 5525 liber. Ve výsledku se podařilo projekt zafinancovat jen tak tak. Základní hranice pro realizování projektu byla totiž 5000 liber. Tvůrci slibovali, že při překročení této částky, budou moci nabídnout alespoň našlapaný trailer. (-Victor-)