Clevelandský únos

(TV film)
  • USA Cleveland Abduction (více)

Svobodná matka, která se stane první obětí únosce Ariela Castra, zůstane uvězněná v jeho domě skoro jedenáct let. Tam se stane přítelkyní a sestrou dvou dalších žen, které Castro zajme krátce po ní. Film je inspirován skutečnými událostmi... 22. srpna 2002 byla jednadvacetiletá svobodná matka Michelle Knightová v Clevelandu unesena Arielem Castrem a držena v jeho domě bezmála jedenáct let. Knightová, která v sobě nalezla nezměrnou sílu skrze víru v Boha a odhodlání znovu spatřit svého syna, se odmítla nechat zvráceným Castrem zlomit. Ten brzy po ní unesl dvě dospívající dívky, Amandu Berryovou a Ginu DeJesus, a uvěznil je společně s Michelle, která se svým spoluobětem stala přítelkyní a sestrou. Když Berryová s Castrem otěhotněla, byla to Knightová, kdo jí pomohl přivést děvčátko na svět. Následně musela provést i jeho resuscitaci, neboť jí Castro vyhrožoval slovy: "Pokud dítě zemře, ty zemřeš taky." Navzdory tomu, že byla více než deset let vystavena nepřetržité brutalitě, se Michelle nenechala srazit na kolena a její neotřesitelná víra tváří v tvář zdánlivě beznadějné situaci svědčí o síle lidského ducha. Dne 6. května 2013 byla Michelle z domu, který byl pro ni téměř jedenáct let vězením, konečně vysvobozena a dostala šanci získat zpátky svůj život. (Cinemax)

Saxos

I když ve státu Cleveland existuje trest smrti, hnusák si chtěl zachránit kejhák, a přistoupil na dohodu. Výměnou za přiznání, dostal jen doživotí a jako bonus 1000 let. Je to vlastně jedno, protože takové dementy nemají rádi ani kolegové menší prasáci a rádi jim pobyt v base zkrátí. ()

petra8619

tento příběh znám jen z doslechu. Bylo pro mně až šokojící, co jsme viděla a čeho může být člověk schopen!!! A také, co člověk může vydržet. Přeji aby se oběti z tohoto hrůzného činu vzpamatovaly a mohly vést šťastný život. A trest doživotí a tisíc let. Kloubouk dolů před takovým rozsudkem. ()

smartynaf

...zdálo se to jen mě, nebo je ten film strašně uřvaný, ukecaný a působí dojmem jakože " neumíme točit filmy ale chceme vám toho tolik sdělit tak tady to máte ". ()

draxxi

Ten pribeh, to je cira hruza... asi si to nejde ani predstavit. Myslim, ze to zpracovani neni zase tak spatny, jen bohuzel ta stopaz je moc kratka na to, aby si clovek uvedomil jak moc nekonecny to muselo byt... 22/9/2020 70% ()

Final

90 minut, které se snaží ukázat na utrpení, které musela Michelle Knight prožívat dlouhých 11 let. Bohužel, právě tohle je nejslabší stránka celého filmu. Amanda i Gina ustupují do pozadí, aby vyzdvihli příběh samotné Michelle a nakonec předhodí divákům šťastný konec, který si zaslouží potlesk. Bohužel, realita byla trochu jiná a přes veškerou snahu scénáristů, film nakonec neprojevuje obětem takovou úctu, jakou si zaslouží. ()

Iveta47

Dobre chápem,že niektorý z komentujúcich divákov majú pocit,že vo filme je málo násilia a príbeh nieje dostatočne spracovaný a nedostatočne je zobrazené väznenie a mučenie.Ja viem,že je to skutočný príbeh,ktorý nezobrazuje všetko čo sa odohralo presne podľa skutočnosti,ale na to aby som si urobila obraz o človeku čo takéto niečo dokáže urobiť tak mne skutočne stačili tie brutálne scény v tomto filme a som úplne znechutená čo dokáže človek urobiť inému človeku.Je to hnus a myslím,že to čo som videla mi úplne stačilo brutálnejšie to už ani nemuselo byť....Neverím,že iné takéto prípady sú natočené presne podľa udalosti...to by asi veľa ľudí nedokázalo dopozerať do konca.....stačil aj tento humus.A ak niekomu to násilie nestačilo tak to pardón treba si pozrieť nejaký krvavý horor....napr.SAW...Tam si prídete na svoje. ()

Bruce0659

Pohľad na únos a väznenie 21 ročnej Michelle... Hrôzu, ktorú prežila vďaka úchylnému magorovi nám tvorcovia filmu priblížili(aspoň sa snažili) najlepšie ako mohlli, vzhľadom na rozpočet a herecké obsadenie. Hudba, výkon hercov a vizuálna stránka sú priemerné 55% Pokiaľ chcete silnejší emočný zážitok, odporúčam radšej "Izbu" s Brie Larsonovou. ()

JerryPilsen

S ohledem na fakt,že jde o televizní film docela obstojné.Trochu potlačená fakta na úkor emocí,ale podstatné zdůrazněno a spíše dokumentárním stylem dokončeno. ()

Jan00

Strašné na tom je, že se to skutečně stalo. Policajti nezvládli situaci! Bohužel tento případ není ojedinělý. Zkrátka řečeno, někteří chlapi jsou horší, než dobytek! ()