Krvavá zátoka

• Česko Zátoka krve (více)

Zapomenutý hororový klenot Maria Bavy, který je považován za vůbec první slasher, útočí na diváky špičkovou atmosférou a šokujícícm závěrem. Mysteriózní příběh začíná vraždou starší ženy, kterou zabije manžel hnaný touhou dosáhnout na její dědictví. Netuší však, že i ostatní příbuzní a přátelé mají své důvody k získání tohoto majetku. Rozjíždí se tak vražedné šílenství, trochu komplikované partou čtyř teenagerů, kteří se utáboří v blízkosti pozůstalosti... (Řitka video)

Padme_Anakin

Tento snímek má zcela nepochybně své kvality, bohužel a s politováním já nejsem z těch, kteří je dokáží ocenit.. Kamera točící se kolem dokola u mě vyvolávala žaludeční nevolnost a motala se mi z toho hlava.. Příběh vyšinutých dutohlavů, jejichž jediným cílem jsou prachy, je naservírován bez skrupulí, krvavě, drsně a rychle.. Samotný závěr je dokonalý bizár, pro který moc pochopení v sobě nenacházím, pardon.. ()

Flipnic

Bay of Blood mne neuvěřitelně mile překvapil!! Další skvost z "UK videonasties listu" ... Fakt mi připadne někdy smutné, jaké skvělé horrory na tomto seznamu končily ... Film s atmosférou klasického italského gialla, který se ovšem s ničím nepáře, má krátkou stopáž, děj řádně odsýpá a Bava na nás hrne jeden mord za druhým. A ne ledajaké mordy!! Krev, brutalita a násilí - špičkově provedené goreefekty, které na rok vzniku snad nemají ani konkurenci!!! Kamera před ničím neuhýbá, všechno si vychutná v dlouhých krvavých, sleazy záběrech ... K tomu všemu špičková atmosféra, úžasný hudební doprovod, nádherné prostředí a "WTF" závěr ... U mne není co řešit, na rok vzniku absolutně nadčasová horrorová jízda!! ()

JASON_X

Nic naplat, říkám to furt a znovu jsem si to potvrdil - já tyhle sedmdesátkový béčka prostě většinou nějak nevstřebávám, nebaví mě, neoslovují mě, jejich filmový jazyk je mi cizí, a to i přesto (nebo snad právě proto?), že třeba tenhle kousek je jen o málo starší než já. Ale objektivně musím uznat, že má něco do sebe, tahle zamotaná vyvražďovačka všech proti všem je určitě ten lepší sedmdesátkový průměr. Líbily se mi vraždičky, líbila se mi hudba, nadchla mě chobotnice plazící se po xichtíku mrtvoly, a dozvěděl jsem se taky pár zajímavostí - třeba že už tehdy se točilo rozklepanou ručkou, nebo že už tehdy si některé pokrokové ženské holily bobra. Jeho bizarní konec mě však příliš nenadchnul, protože celý film rázem posunul z thrillerového žánru kamsi k sociálně-kritické grotesce. / A ostatně soudím, že plánované cenzurování "sprostých" slov v komentářích musí být KURVA zničeno! ()

misterz

Zvláštny film, ťažko zaraditeľný do nejakého hororového subžánru. Nie je to ani čistokrvné giallo a ani slasher, skôr niečo medzi tým. Najväčšie klady vidím v samotnom príbehu a jeho rozuzlení. Dejová linka s krimi zápletkou sa totiž začne hneď od začiatku zamotávať, a to až do takej miery, že ku koncu si už svojim životom nemôže byť nikto istý. Na druhú stranu, film si priam pýtal väčšiu porciu gore spojeného s vyššou dávkou napätia. Aj tak, slušný nadpriemer. 75/100 ()

pornogrind

Tak tohle mě doslova nadchlo.Název filmu rozhodně sedí,protože krve a vražd si užijeme požehnaně.Film se s ničím nepáře a řádně to odsýpá hned od začátku.Vyzdvihnout musím dusnou atmosféru,hudební podkres,ale hlavně gore efekty,který na dobu vzniku tohoto filmu jsou doslova excelentní.Film u kterého není šance,že se budete nudit.A konec?To je parádní třešnička na dortu.To mě fakt totálně rozstřelilo.DOPORUČUJU. ()

• V roce 2005 magazín Total Film jmenoval tento film jako jeden z 50 nejlepších hororových filmů všech dob. (Chatterer)
  • Keď Christopher Lee prvýkrát videl tento film, bol údajne taký znechutený úrovňou násilia, že na protest opustil kino. (westerns)