Ozark

• USA Ozark
USA, (2017–2022), 44 h 30 min (Minutáž: 52–80 min)

Jason Bateman, Laura Linney, Julia Garner, Esai Morales, Jason Butler Harner, Clayton Rohner, Sean Freeland, Ralph Alexander, Skylar Gaertner, Josh Randall (více)

Série(4) / Epizody(44)

Finanční poradce donutí rodinu odejít z Chicaga do oblasti Ozarks v Missouri, kde musí během pěti let vyprat 500 milionů dolarů, aby uchlácholil drogového bosse. (Netflix)

Lachtaan

Ozark je tak trochu směle připodobňován ke slavnému Breaking Bad, nutno s upřímností říct, že jeho kvalit nedosahuje, ale v rámci dynamického a nervy cukajícího seriálového krimithrilleru je vhodným substitutem za výše zmíněný skvost a každý fanoušek BB by jej měl rozhodně zkusit. Já se tady kochal napříč všemi sezónami a ačkoli seriál skončil jinak, než asi většina z nás očekávala, po tom téměř roce, co jsme se s Byrdovými nadobro rozloučili, už to drsné prostředí dost postrádám. ()

HonzysKISS

Musím říct, že do tohoto skvostu jsem se totálně zamiloval. Jedinečný seriál o praní peněz. Já ani nevím co říct, tohle je přímo umělecké dílo. Příběh je výborný. Strašně jim žeru to, jak se Byrdovi přestěhují do malého městečka a postupně ho ovládají. Všichni je nesnáší ale zároveň jim někdo vyjde vstříc. Má to vážně obří zvraty. Kolikrát jsem měl chuť vyskočit z gauče, protože jsem fakt čekal, že nějaká událost dopadne úplně jinak. Naprosto každá scéna je důležitá. Nikdy jsem se nenudil, pořád jsem měl oči na šťopkách. To už se mi hodně dlouho nestalo u seriálu, co má každý díl hodinu. Hudba je taky pěkná, do té temné atmosféry pasuje krásně. Nejhlavnější na tomhle veledíle jsou postavy a dialogy mezi nimi. Hlavní dvojka Marty a Wendy jsou tak neuvěřitelní. Marty je na chytrost a čísla. Udělá cokoliv, aby ochránil rodinu nejlépe po dobrém. Wendy, ta je na tom velmi podobně až na to, že má větší koule. Ten její vývoj je skvělý. Většinou mě všude jinde manželky štvou, ale tady konečně pravý opak. Celá jejich rodina plus nejlepší kámoš Buddy jsou vážně super. No dobře, možná kromě dcery… Synek se naštěstí povedl. Na začátku vypadá sice divně, ale ve skutečnosti tam ideálně patří. Nebo rebelka Ruth, která po prvním shledáním vypadala na pěkně otravnou potvoru, se stala snad mojí nejoblíbenější ženskou postavou ze všech seriálů/filmů. Ona je na pohled taková kudrnatá ošklivka, ale jakmile začne vydávat z tlamy tón. tak se z ní stane strašně roztomilá mrcha, kterou díky její kuráži budete zbožňovat. Vším, co si prošla, jaký má život, sakra po každé, když se měla dát do řeči s Martym, modlil jsem se, ať se nepohádají. Když už jsem u hádek, tak vždy když se nějaké postavy mezi sebou hádají, tak je to neskutečná podívaná. Herecké výkony naprosto na jedničku. Pak je tady Helen. Právnička, která je nebezpečná a nemá žádné emoce. Nejradši s největší chutí bych vyjmenoval úplně všechny postavy. Zmínil jsem skoro samé ženské, protože (pro někoho může být velký mínus) tenhle seriál má nejlíp napsaný právě ženské charaktery. Je to bohužel tak. Tohle dílo vyhrávají dámy. Máme tady taky samozřejmě pár chlapů. Záporák Del Rio, ze kterého jde respekt jak svině. Po každé se těším, kdy se na place objeví. Opravdu z něj cítím strach i u té televize. Potom je tady farmář Jacob, kterého se musí pochopit, protože jeho rodina je v Ozarku nejdéle (i když mi ze začátku připadal nepříjemný, tak jeho žena je spíš hrozná) a Byrdovi mu lezou do zelí. Je tady výborně temný právník Jim, který je nejlepší po ruce. Jenomže stejně i přesto mám dojem, že seroš prostě patří svlečnám. Na těch postavách je taky super to, že snad nikdy nevíte, kdo se chystá umřít. Nejde ani tak o předpovídání smrti, ale spíš o to, že se opravdu reálně o nějaké oblíbence strašně bojím. Seriál má určitě i nějaký nedostatky. Vadí mi, že se občas stane něco, co není moc vyřešené. Nebo se to vyřeší za kamerou a později se o tom jenom zmíní. Přitom je to celkem důležitá věc. Někdy jsem si už říkal, že reálně je to přehnané. Jak už s prachama, tak i chování největšího mexického kartelu k Martymu. Chybí mi tu hrozně kuráž. Marty má nad sebou lidi o kterých by se nikomu nesnilo a on toho nevyužívá. Mohl by se někdy nebát pohrozit. Tedy ono tam náznak někdy je, ale velmi málo. Ale chápu, že je to schválně. Co mě úplně nejvíc štvalo, tak je to přímo sám Netflix. Je mi už vážně k blití, jak ve svých seriálech musí dávat najevo tu politickou korektnost. To buzeranství si vážně mohli odpustit. Velké mínus za to. Jinak k tomu nemám opravdu nic co vytknout. Za mě nejlepší seriál současnosti a strašně si přeji, ať se něco nepokazí. kdyby to při nejhorším někoho nebavilo, aspoň se naučí zákon o praní peněz. 10/10 () (méně) (více)

Jaro.Krafcik

Seriál ktorý mal svoj úpadok. Je pravdou že tie epizódy už boli pridlhé a nudné. Pritom Bateman a ostatní herci boli v pohode a zahrali svoje maximum. Čakal som od zaujímavého námetu určite viac aj od samotného záveru. Aspoň dabing ale určite ozark nepatrí k tomu najlepšiemu čo streamovacia služba netflix ponúkla. 3* ()

Kaluž

Za čtyři s odřenýma ušima. Příště by to chtělo trochu učesat dramaturgii, protože teď to tam lítalo zprava doleva hlavou dolů a často to ztrácelo tolik potřebné koule. Obsazení je vkusné, obzvlášť ten Bateman tam sedne jak účetní ke kalkulačce, Laura Linneyová hraje svůj standard, akorát ta blonďatá vidlačka je strašlivá protiva a já ji tuze nerad. Finále ušlo a navnadilo na další sezónu, takže cajk. /// 2. sezóna /// No vida, jak se to krásně vytáhlo! Rodinné trampoty účetního kartelu pokračují, kostky byly vrženy, karty jsou rozdané, ruleta se roztáčí… teď jen mít špetičku štěstí a přežít. Podobnost s Breaking Bad čistě náhodná. /// 3. sezóna /// Strašně mě začala srát postava manželky v podání Laury Linneyové. Ale strašně. Její motivace k bezohlednému chování postrádají sebemenší smysl. Tak s tím koukejte něco dělat, bo čtvrtou sezónu s tak blbě napsanou píčou na krku to už Marty neutáhne. ()

Pajky3

1. série Ozark je nový seriál od Netflixu a už samotný trailer mě zaujal svou temnou stránkou a hlavně zajímavou rolí pro Jasona Batemana. Toho mám prostě zafixovaného pouze jako komediálního herce a navíc ho úplně nemusím. Líbil se mi pouze v jedné věci, v klipu Mumford & Sons - Hopeless Wanderer. A byl jsem vážně zvědavej, jak mu sedne role finančního poradce, kterej se dostane do pěkně nebezpečnýho průšvihu. A série doručila přesně to, co trailer sliboval. Pořádně temnou atmosféru, která je naplněná napětím. Nejvíc mě zaujala nekompromisnost, kterou seriál používá. A tím nemyslím jednání drogového kartelu, ale třeba i způsob jakým mluví se svou ženou, když si těsně zachrání život. Jason Bateman mě příjemně překvapil a škatulku, kterou jsem pro něj měl, nechává úspěšně za sebou. Celej ten byznys s praním peněz a stahující se smyčkou je zajímavej a má něco do sebe. A i když se tam najde prostor i pro slabší zápletky (děti). I tak rozhodně chci vidět, co se bude dít dál. 2. série Druhá série přináší to, co se dalo očekávat. Větší plány, ale zároveň větší komplikace, větší problémy a snad ještě více vyhrocené situace, to všechno za pomocí pochmurné až depresivní nálady, která se vám prostě jednoduše dostane pod kůži. Pocit beznaděje, že ať děláte cokoliv, tak to stejně nefunguje podle vašich představ, je prostě všudypřítomný a nedá se mu utéct. Tyhle pocity na vás seriál přenáší, i mě samotného to dostalo do takové pochmurné a depresivní nálady. A pokud se seriálu něco takového daří, tak to nezvratně svědčí o jeho kvalitách. Jsem zvědav, kam se bude příběh vyvíjet dál, ještě totiž zbývá vyprat milióny dolarů. Jediná linka, která mě nebavila (Ruth a její otec) se zdá být vyřešená, tak uvidíme. 3. série I třetí řada je stejně strhující jako předchozí dvě, i když je pravda, že se tentokrát trochu odklání od praní peněz a více se soustředí na rodinné problémy a konflikty a i kartel tentokrát vypadá o něco trpělivější. Potěšil mě příchod Toma Pelphreye, který mě bavil jak v Banshee, tak i v Iron Fist a zde odehrál slušnou roli. Ozark řadím mezi ty skvělé seriály, které vás vtáhnou, ale určitě je kvůli té temné náladě nebudete chtít sledovat znovu a znovu. Na tom však nevidím nic špatného a jsem zvědav na to, jak (a jestli) se příběh dál vyvine. 4. série Čtvrtá řada se ukázala být tou poslední a tak bylo třeba začít se zbavovat všech neuzavřených linek. A že jich bylo dost. I tak mi ale přijde, že tahle řada byla o něco slabší než ty předešlé a hlavně od samotného finále jsem čekal mnohem víc. Nekompromisní zvraty se pořád našly, ale čekal jsem o něco brutálnější a uzavřenější konec. Škoda, protože podle mě mohl Ozark odejít na vrcholu a bez ztráty kytičky, ale takhle to má přeci jen malou kaňku. ()

• Tvorca seriálu Bill Dubuque sa narodil v St. Louis v štáte Missouri a väčšinu svojho dospievania prežil v Ozarku, z čoho čerpal aj čiastočnú inšpiráciu pri tvorbe seriálu. (Real Tom Hardy)
  • Na začátku každé epizody se objeví název seriálu a uvnitř jsou čtyři symboly, které jsou předzvěstí toho, co bude v epizodě následovat. (Punisher)
  • Celá oblasť Ozarku má aj prezývku – Redneck Riviera. (Real Tom Hardy)

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

Marvel nejspíš našel svou Silver Surfer

04.04.2024

Emmy 2022 opět v režii HBO

Emmy 2022 opět v režii HBO

13.09.2022

Zatímco v loňském roce ceny Emmy ovládl zcela Netflix, letošní 74. ročník kabelovka HBO mocně vrátila úder. Díky jasným vítězstvím seriálů Boj o moc a Bílý lotos toho zkrátka na streamovacího giganta… (více)

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)