Anna trpí tak ochromující agorafobií, že když se trojice zločinců vloupá do jejího domu, nemůže se přinutit k útěku. Ale to, co si útočníci neuvědomují, je, že agorafobie není její jediná psychóza. (hajdano)

kaylin

Pořád si myslím, že bylo možné z celkového nápadu vytřískat trochu víc, ale je zde skutečně parádní zvrat, který nám ukazuje, že je možné klasické schéma pojmout celkem novátorsky. Jsou zde dobré postavy, kdy Rory Culkin mě prostě baví. Ke konci už můj zájem opadal, ale přesto se tomu nemůže vzít, že to má nápad, jen nedotažený do konce. ()

JASON_X

Už dlouho jsem se u filmu tak znamenitě a intenzivně nepobavil. Teď nemám na mysli nějaké to tupé chlámání se, ale vytříbenou rozkoš z mile praštěné zápletky a z několika roztomile sadistických scén. A navíc jsem se na stará kolena znovu zamiloval. Ano, v téhle chvíli je mou vyvolenou maniakální agorafobická bloncka, kterou bych si po smrti jejího bratra hrozně rád vzal za ženu a se kterou bych si ve volném čase (mezi nějakými těmi bezvýznamnými vraždičkami) rozpustile hrál na schovávanou v jejím tajuplném mechanickém domečku pro panenky. ()

Bloody13

S klidným svědomím můžete vynechat. Byť hezky natočená, ale jinak nezáživná invaze do domu, který po smrti otce obývá jen jeho agorafobií trpící dceruška. Partička zlodějů se však brzy přesvědčí, že tenhle džob bude nad jejich síly. Shut In se od svých sub-žánrových sourozenců odlišuje asi jen tím vymakaným sklepením, protože napětí si vzalo hodinu a půl dlouhou dovolenou a veškeré násilí tu zastupuje zlomená noha s dekapitovanou andulkou. Plus s jednou loužičkou ze chcanek, ale ta je vedlejší. Jak jste asi poznali, je to vážně slabota - s dalšími variantami (You're Next, Home Sweet Home, Static) uděláte líp. ()

George Stobbart

Po námrde aký v hororovom subžánri „home invasion“ spôsobila pred pár rokmi pecka "You're Next" je pre tvorcov očividne ťažké prísť s niečím sviežim či nápaditým, takže to plus-mínus stagnuje, ale každý rok sa objaví pár kúskov, ku ktorým sa aspoň jednorázovo oplatí uprieť zrak. A približne to som čakal aj od novinky "Intruders", resp. po starom "Shut In". Nakoniec to však nič moc nebolo a to napriek tomu, že nešlo o obyčajnú recyklačku a pridanou hodnotou boli oživujúce zvraty. Celkovo to na mňa však pôsobilo akosi fádne; nezaujímavá hlavná hrdinka, nezaujímaví záporáci, predvídateľné naháňačky, málo napätia / teroru / zábavy a v poslednej pol hodine prišla namiesto výrazného finále iba číro-číra nuda. Pár minút po pozretí a už na to začínam pomaly zabúdať; tak nevýrazné sa mi to zdalo. ()

Marceloo

Anna sa stará o svojho brata, ktorý trpí vážnou chorobou a potrebuje neustály dohlad. Súrodenci trávia väčšinu času v dome, z ktorého nemôže Anna odísť kvôli svojej silnej agorafóbii. Keď však jej brat zomrie, zostane v rozlahlom dome úplne osamote. Kvôli svojej chorobe nedokáže navštíviť bratov pohreb a znenazdajky sa pred jej domom objaví auto s tromi zlodejmi. Tí si myslia, že osamelá žena je pre nich jednoduchým cielom, ale pravdou je, že Anna sa po viac ako desiatich rokoch, počas ktorých neopustila svoj dom, naučila používať ho ako svoju zbraň. - Ďalší pre mňa velmi očakávaný horor a mám velkú radosť že vyšli dva horory v dvoch dňoch za sebou. Vedel som, že pôjde o môj najoblúbenejší subžáner Home Invasion, ale netušil som, že sa to bude odohrávať v niekolkých ďalších rovinách. Postupom času sa tu ukázali mierne prvky exploitation a zámerná psychologická hra, ktorá bola pre mňa ako diváka zaujímavá. Intruders nezachádza v prvkoch brutality do žiadnych extrémov a sústredí sa hlavne na psychologický zážitok, ktorý samozrejme nemusí vyhovovať úplne každému. Keď som sa však zamyslel nad tým, aká by bola situácia, keby sa invázia do domu osamelého človeka, ktorý má agorafóbiu, odohrávala v realite, začal si ma námet stále viac získavať na svoju stranu. Herecké obsadenie mi sadlo velmi dobre. Beth Riesgraf je ako psycho žena vcelku uveritelná a výtržníci ma tiež nesklamali, aj keď sa s vagabundmi z hororov ako The Purge alebo You're Next nedajú porovnávať. Dobrému dojmu napomáhajú aj technické aspekty na velmi dobrej úrovni, pričom kamera tentokrát vyhráva nad audiom, aj keď je občas roztrasená, čo podla mňa nebolo zámerom. Nemôžem poprieť, že dej občas stagnuje, čo by sa pri takejto výhodnej stopáži nemalo stávať, ale keďže scenáristov poznám z V/H/S: Viral, určité zlepšenie u nich nastalo. Intruders je ďalším januárovým hororom, ktorý ma nesklamal a som nadšený z toho, ako sa rok 2016 na hororovej scéne kvalitatívne začal. + herec z Dead Snow 2 + herec z Last Shift ()

• Film se natáčel v Shreveportu v Louisianě. (rafix)