Pavel je typický konzumně žijící teenager, sleduje béčkové akční filmy, poslouchá Michala Davida a zbožňuje McDonalds. Jeho život se změní, když při cestě do videopůjčovny vyruší seanci tajemných intelektuálů. Nastává hororová scéna, kdy intelektuálové útočí na hlavního hrdinu. Ten se sice ubrání, ale je pokousán hlavním představitelem těchto mystických stvoření. I když se zdá být Pavel v pořádku, začíná se nenápadně měnit. Z ničeho nic si klade dosud nezodpovězené otázky lidské existence, zajímá se o Hegela, Kanta nebo Nietzscheho… A jeho „symptomy“ se stále zhoršují. Jeho dívka Eva se ho však snaží zachránit…

Tento snímek je krátkometrážní komedií, která paroduje hororové nízkorozpočtové filmy. Místo tradičních hororových monster zde nastupují intelektuálové, zuřiví, fanatičtí, zákeřní a tolik vzdálení běžnému člověku závislém na standardizovaném produktu masové kultury. (janespie)

cure

Až taká pecka to zas nieje. To už taký Bud Spencer a Terence Hill, alebo rovno Sklep sú lepší, ale za Fuku, Brabca a hlavne Michala Davida davam 3 hviezdy. 60%. ()

foundation

Taká normálna kravinka. Pamätám sa že to dávali ako bonus ešte na staré originál VHS. Ja som to mal pri Rush Hour. Dneska som si to dal na youtube :D. Tých 15 minút je tak akurát aby to neprerástlo do podpriemernej nudy. Zrejme najlepší bol Robert Jašków. DIALEKTIKA :D ()

ihonzik

je to šíleně amatérský, totálně primitivní, kýčovitě americký, a právě proto je to výborný. Měli by to povinně promítat na FF UK, tam je největší semeniště toho zla! Skvěle slizký Jan Hrušínský: "Jednoho Kanta bez cukru..." a palec nahoru pro Michala Davida ()

Drom

Bohužel nemám pytel gumových medvídků. takže bude muset stačit pytel gumových žraloků. Rodinné balení, aby statistická chyba bylo co nejmenší. Prostě kilo gumy! Úplně nejvíc tam bylo těch modrých, jaká to zdravá a přirozená barva. Přesně 86. Další v pořadí jsou žlutí s hezkými sedmdesáti a v závěsu pak hned červení v počtu 66 chutňoučkých žralůčků. No to není ostatně žádné překvapení. Daleko zajímavější je, že je klidně dokážu sežrat na posezení. Což mě vnitřně uklidňuje, protože to jasně dokazuje, že žádnej pošahanej intelektuál nejsem. Nebo možná, že mám rád gumový bombony. Ale to nejlepší si nechávám na úplný konec. Dva žraloci byli modro-žlutí a jeden žluto-červený. A to už něco je! Že by konec existence, jak ji známe? ()

Mata

Pánové, já se na vás tak dívám a nestačím se divit. Presně takhle nějak jsme sjížděli filmy po 89, když se ojevila ve větší míře videa a uźasné simultární překlady bez stopy emoce, a přesně podobně jsme žvatlali výkříky ze slavných filosofů, když osvíceni vzděláním středoškolským jsme zavrhli "kulturu masovou" a pídili se po "kultuře vyšší". A přesně takhle si připadáme dnes s odstupem směšní - sympaticky směšní a schématičtí, jako hrdinově komnat šaolinu a jako Klímovi románové postavy. A na Vás, pánové, je vidět, že si to umíte pamatovat (a to je umění), umíte se tomu smát a hlavně máte řemeslo. A za to dík!!! ()

messi@h odpad!

Že někdo píše vtipné recenze a je hororový nadšenec bohužel neznamená, že vyplodí zabavný film (nebo třeba takovýhle kraťas). Nechápu to vysoké hodnocení - je to nudné, trapné, infantilní. SamShady to asi vyjádřil nejtrefněji. ()

Mik_e

Viděno po čtrnácti letech, a pořád je to stejně dobrý.Scéna s intelektuálama v parku je prostě výborná, stejně jako výstup Michala Davida na konci.Jenom jsem se při sledování filmu nemohl zbavit pocitu, že jde o jakýsi standardizovaný produkt masové kultury, ehm...:) ()

RajAthen

Bizarní úlet mládí. Tehdy jsme se tomu možná smáli, dnes jde o běžné velkorozpočtové snímky. Jelikož jsem utrpěl humanitní vzdělání, mou potvrdit, že intelektuálové jsou mezi námi stále. Michala Davida si již nedovedu představit jinak, než v této WTF roli. ()

Psycho.R

Tenhle filmek jsem neviděl asi dvacet let, ale dá se říct, že teprve nyní jsem si všiml všech popkulturních narážek a díky tomu jsem se bavil víc, než při prvním shlédnutí. ()

D.I.G

Kedže ani ja neviem vystáť "intošov", bolo to jasné päťhviezdičkové pobavenie. "Raz, dva, tri, intošci..." ()

Marecko

I když je to naprostá pakárna, která je okořeněná "luxusní" hudbou Michala Davida, nemůžu jinak než plný počet bodů. PS: je skoro náš ()

Astrebleue

Jéje, tak to je tohle.Viděla jsem to kdysi a válela sem se po celou krátkou stopáž.Nebejt tam značně citelné vlivy doby, byla by to naprosto božská nadčasová klasika:-) ()