Pavel je typický konzumně žijící teenager, sleduje béčkové akční filmy, poslouchá Michala Davida a zbožňuje McDonalds. Jeho život se změní, když při cestě do videopůjčovny vyruší seanci tajemných intelektuálů. Nastává hororová scéna, kdy intelektuálové útočí na hlavního hrdinu. Ten se sice ubrání, ale je pokousán hlavním představitelem těchto mystických stvoření. I když se zdá být Pavel v pořádku, začíná se nenápadně měnit. Z ničeho nic si klade dosud nezodpovězené otázky lidské existence, zajímá se o Hegela, Kanta nebo Nietzscheho… A jeho „symptomy“ se stále zhoršují. Jeho dívka Eva se ho však snaží zachránit…

Tento snímek je krátkometrážní komedií, která paroduje hororové nízkorozpočtové filmy. Místo tradičních hororových monster zde nastupují intelektuálové, zuřiví, fanatičtí, zákeřní a tolik vzdálení běžnému člověku závislém na standardizovaném produktu masové kultury. (janespie)

Frankie

Jsoucnost projektu odkazuje k neautentickému bytí nižších stupňů spirálovitého evolučního rámce každého samozvaného intelektuála a přeangažovaného floutka. Jejich postuláty jest spojeny s anticipačními tendencemi přehršle filosofických škol včetně těch poststrukturalistických i sofisticky relativistických dávných antických časů před klíčovými zlomy variujících eónů. Tím se vytrácí názornost a dopad paradigmaticky laděných syntéz Husserlovského typu absolutní reflexe! Budu si dávat bacha ať mě žádný nekousne.....;o) ()

bari68

Veľmi trefné a hlavne ako sa na komédiu patrí aj vtipné.Škoda len toho ochotníckeho amatérstva,čo sa do technickej stránky týka. ()

Han22

Skvělý film, teprve teď jsem na to natrefil a nostalgicky zavzpomínal na dobu kdy pro mě akční béčka znamenaly celý svět a kdy jediná starost byla jestli si půjčit nový film nebo si zahrát novou hru. A zajímalo by mě kolika různým hudebním intelektuálům, kteří uznávají jedině svůj žánr, jedině svoji pravou hudbu by praskla hlava při puštění Michala Davida... stálo by to za vyzkoušení :-) ()

Chegi

"Vzdej to, nebo to ten Heidegger koupí!" Jsem hrozně rád, že něco tak inteligentního a hlavně vtipného u nás vzniklo. Nápad, že Michal David nás chrání před zákeřnými intelektuály, kteří číhají na vhodný okamžik, aby nás dostali, je hodná Oscara :D ()

CSSML

Dobře natočená parodie se spoustou vtipných hlášek. Chceš-li zabít intelektuála, použij televizní ovladač, velmi výstižné. Dnešní mládež si žel v materialismu a konzumismu libuje. ()

Zagros

Úžasná lahůdka, ve které není ani kousek hluchého prostoru. Krátké, svižné a výstižně - stejně jako můj komentář. Za čtyři! Neodpustím si poznámku na závěr, že závěr je skvělý. Ať žije Michal David! :-) ()

Ratherfly

mno, kdybych už čirou náhodou do té nonstopky "u Heideggera" vlez , tak bych si nejspíš dopřál pár škopků Alberta Camuse a v rámci možností ho na nejbližší volné ubikaci prokládal tou blonďatou milovnicí schizofrenní analogie postmoderně eklektického sochařství ()

I.AM.NOT

Do 16ti minut nacpat inteligentní nadhledové "béčko", které nepůsobí přetláskaně a jako slátanina, je skoro nadlidský úkol a i kdybych hledal sebemenší chybu tak ji nikdy nenajdu (Michala Davida beru jako chybu systémovou, tudíž jí (ho) nepočítám), protože v této nabitosti není čas hledat. Nemohu jinak naž 5* ()

reditelka

Zpracování mě sice nijak neoslnilo, ale byla to taková blbůstka, že jsem se opravdu dobře pobavila. 4* za zjevení Michala Davida! ()

Teg

Všechno se totiž liší od nic jen tím, že má bytí, nebo je jsoucno, něco co by se vůbec netýkalo bytí, tedy by se žádným způsobem nejevilo jako jsoucno, by nebylo něčím, nýbrž právě ničím ()

Dzonysek

Čestné vedlejší role, hlavně Michala Davida či Vladimíra Brabce (v roli vypravěče), se člověku často vybaví při vzpomínce na tenhle počin. Dál je třeba zmínit výborný námět a zábavné hlášky většiny postav. "Kultovka" mezi českými krátkými filmy. ()

listr

Výborná parodie a nutnost každého filmového fanatika s nejneočekávanějším koncem českého filmu :)))))) ()

willis

Poměrně vtipné, ale konečné zúčtování s buňkou intelektuálů mělo být daleko extrémnější, vynalézavější . Naplno se neschopnost tvůrců vypointovat jakoukoli scénu projevila ve filmu Choking hazard. Očekával jsem něco víc ve stylu starýho Jacksona. Lépe by tak vynikl existencionální kontrapunkt absurdního bytí. (25.2.2005) ()

Ukko

Tento film je moje srdcovka. Nejen, že má skvělý nápad, čestné herecké výkon a inteligentí fóry. Nejen, že je nadčasový a opravdu vtipný, ale hlavně mě přivedl k nerdské a komiksové kultůře. Nemohu jinak, férová pětka. :) ()