Darebáčci

• USA Small Time Crooks (více)

Ray Winkler je drobný darebáček s velkými sny. Naverbuje svou ženu, která peče skvělé sušenky a pár známých packalů, odejde z práce, kde se živil jako umývač nádobí, aby si mohl otevřít vlastní sušenkárnu vedle banky. Zatímco jeho žena řídí sušenkárnu, on a jeho kumpáni pracují v suterénu na tom, jak se vloupat do banky. Bohatství ale přichází z nečekaného směru a pomáhá mu splnit jeho sny. Avšak když získáte všechno po čem jste toužili, nemusíte mít ještě vyhráno. Ostatní místní boháči nejsou totiž připraveni „darebáčky” akceptovat... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

misterz

Tak neviem, asi pánovi Allenovi začínam prichádzať na chuť. Nič prevratne dokonalé tu síce nie je, ale kto veľa nečaká, bude milo prekvapený. Ide najmä o zábavu, ale nie len tak hocijakú. Film je presiaknutý inteligentným, milým humorom s iskrivými dialógmi, hlavne medzi na prvý pohľad jednoduchším manželským párom. Ale ilúzia jednoduchosti je naozaj iba ilúzia. Opak je pravdou. Povedal by som, že tu ide o manželskú konverzačnú excelentnosť. Dej bol síce veľmi priamočiary, ale to v tomto prípade nevadilo, pretože práve vďaka tomuto žiadna nuda nehrozila. Myšlienka, že peniaze človeka nespravia šťastným tiež nie je na zahodenie. Preto u mňa slušný nadpriemer a na záver konštatovanie, že ide o ďalší z filmov ako stvorených na vytvorenie pohody a peknej chvíľky. 80/100 ()

baruss

Napriek tomu, že Woody Allen varí prakticky z vody, 100 krát opozeraný námet, napriek tomu dokáže svojím osobitým štýlom, svojou nadsázkou, humorom, aj hereckým výkonom urobiť zaujímavý film. Dialógy, čo sa ich týka sú takmer bezchybné. Film o prostých ľuďoch ako ja. Skôr si myslím, že tento flm je humorom preexpandovaný a také množsvto hlášok človek pohltiť nedokáže, vzniká zmätok a... Možno nabudúce. (4 hviezdy by boli asi o dosť záslužnejšie) ()

poz3n

Woody co to mělo být? Napřed jsem myslel, že Darebáčci jsou o bankovní loupeži, a že celý film zůstane v malé prodejně sušenek. S tím bych problém neměl. Ale potom se najednou ocitneme v nablblém příběhu o vzestupech a pádech na společenském žebříčku? Jednoznačně zatím nejhorší Allenovka co jsem viděl. Z pár dobrých hlášek film neudělá ani Woody Allen. 4/10 ()

Anderton

Videl som to dvakrát, napriek tomu si už z toho nič nepamätám. Ale bolo to vtipné a nenudil som sa, rád si to pozriem znova. Obsadenie Hugha Granta je lepší ťah, ako keby mal jeho rolu hrať Allen. Jeho účasťou je celý film omnoho zaujímavejší a nesplýva mi s ostatnými Woodyho filmami, čo na sebe nerád v poslednej dobe pozorujem. A zároveň aj na režisérovi. ()

Pierre

Třicet let po svém debutu Seber prachy a zmiz se Woody Allen vrátil k lupičskému tématu. Už bez experimentování s různými formami a takovým začátečníkym zápalem. To ale neznamená, že to není náběh na srdcovku! Úvodní dialogové přestřelky s Woodyho manželkou a kumpány, nezdarná realizace (jinak samozřejmě dokonale vymyšleného) plánu a z toho vzniklé gagy všeho druhu zase byly špičkovou zábavou. Jen zhruba po půlhodině je linka s vykradáním banky skrz tunel nahrazena možná obehraným, ale vdečným tématem burani vs.snobové. Woody je na intelektuály prostě expert,  ale tentokrát žádného intelektuála nehraje. Přesto si to tady po celou opět herecky totálně dává a prakticky všechny nejlepší momenty si vyzobává pro sebe. Takže mě nakonec bavily obě linky filmu, byť nepopírám, že ta lupičská o něco více a mohlo se u ni zůstat déle. Skoro to na mě působilo jako by Woody měl dva náměty, které by unesly i samostatných 90 minut, ale on je nakonec spojil do jednoho filmu. Ale  i tak vznikal skvělá sranda, kterou bych si byl schopen pouštět i opakovaně. Navíc kvituji, že Woody v tomto případě sklouzl k poměrně ,,normálnímu´´ filmu, který by určitě unesli i ti, co ho moc nemusí a možná by mohl pobavit i celou rodinnu. Super kousek, ještě u psaní komentáře se pěkně usmívám.:D ()

• Keď Denny, Ray, Tommy a Benny začínajú prácu na kopaní tunela a dohadujú sa, kto vie používať zbíjačku, Denny (Michael Rapaport) osloví Raya (Woody Allen) Woody. (ZOUi)
  • David (Hugh Grant) utrúsi v jednej scénke poznámku, že má doma v skrini obraz, ktorý starne miesto neho. Ide o odkaz na dielo "Obraz Doriana Graya" od Oscara Wildea. (misterz)