Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

Dadel

Je to sice efektně natočené, ale je to jen křeč, křeč, křeč. Tady se někdo snažil udělat super-mega-cool akční božárnu, ale zapomněl napsat nejprve kvalitní scénář. Takhle mě to začalo už po dvaceti minutách šíleně nudit, a při představě, že mě čekají ještě dvě hodiny téhož, se mi udělalo mdlo. Smith a Lawrence umějí akorát mlít hubou a tvářit se jako velcí frajeři, ale to je všechno. Samozřejmě mi bylo úplně jedno, jak to celé dopadne, a po dvou dnech si už vůbec nepamatuju, o čem to bylo. ()

Lateef

Kurňa, Micheala Baye zbožnuju! Kvůli jeho stylu, kvůli kamerovým šílenostem a kvůli jeho kuráži, protože Bay se nebojí postavit si kus dálnice a nechat v desetiminutové honičce roztřískat na hadry nepočítaně aut a třeba i motorových člunů. Tohle je režisérův typický snímek, dvě a půl hodiny explozivní akční jízdy, ubrebenťěných hlavních hrdinů a výborné technické práce. Jste účastníky negerské přestřelky a kamera z jednoho pokoje prolétává skrz prostřílenou skleněnou výplň dveří do druhé místnosti a zase zpět do první, opisuje elegantní kruh a Vám kape z otevřené pusy nekontrolovatelná a dlouhá slina... ano, všudevlezlá a všudepřítomná kamera je unikátní Bayův prvek, kterým jsou jeho díla přímo charakteristická a přinášejí nám prvotřídní prožitek z akčních sekvencí... A ty jsou zde jak jinak skvělé. Kromě klasických scén, kde hlavní slova mají zbraně, miliony kulek a načinčané cool hlášky, jsou Bayovým triumfem automobilové sekvence, zejména v úvodu zmíněná honička na dálnici, kdy proti Bad Boys doslova "válí sudy" jedno auto za druhým... scéna je tak mrazivě realistická, že v extázi nabízíte popcorn cizímu sousedovi ve vaší řadě... To je prostě Michael Bay... Příběh, ač natažený na 140 minut, je vcelku soudržný, Will Smith a Martin Lawrence se sice většinu filmu handrkují, ale když jde do tuhého, odříkají si svou dávnou bratrskou frázi a v bullet-timeovské sekvenci napálí kulku do palice (spoiler) hlavního záporáka, jenž se bezvládně zřítí do minového pole, aby vzápětí všude kolem dopadaly jeho vnitřnosti... i nechutných, či morbidních scén je tu dost, skoro by se dalo říct, že vyvažují scény vtipné. Několik chybiček by se našlo, ale jsou to jenom malé skvrny na obřím bílém prostěradle. Bay je ve spolupráci s Bruckheimerem fantastický! 130 miliónů dolarů(rozpočet)/273 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Gilmour93

Floridští aligátoři zalézají zpátky do mokřin číst si Hemingwaye, neboť se do akce opět hlásí Bay Boys - dva černí křiklouni, co si na každý sudý víkend půjčují Ferrari od Crocketta s Tubbsem. Dvě a půl hodiny kamerových veletočů, souložících hlodavců, dementních vtipů a bití se do depilovaných amerických hrudníků, které jsem doslova protrpěl. Z hlediska trestního práva tu máme: anální znásilnění žánru buddy movie, šíření xenofobie a rasové nesnášenlivosti, rušení denního i nočního klidu a hlavně mravní ohrožování mládeže (nestačím žasnout, co dělají takové filmy s uživateli jako je např. TheMaker).. Za to, co provádějí v tvém rajónu, je Horatio zatkni! Zatkni je všechny! Smitha, Lawrence i Baye, jenž má koule jak dva medicimbály napěchované testosteronem a Pepsi Colou. Michael mi vůbec připomíná exhibicionistu, co lítá nahý po parku jen v kabátě a ukazuje každému na potkání své za stovky miliónů dolarů vyspravené mužství. Rafinovaně si vybral park plný úchyláků, kteří nejen že neodvrátí zrak, ale ještě se na toho naleštěného macka obdivně koukají.. ()

Psema

Michael prostě umí. V Mizerech 2 ukázal přesně to, co po něm fanoušci chtějí. Žádný ucajdaný patriotismus, rádoby hluboké myšlenky, ale jednoduchý koncept z prvního dílu okořeněný několikrát větším rozpočtem. Z čehož vyplívá jedna akční scéna za druhou, průlet kamery kolem auta sem a tam, jeden výbuch vpravo druhý vlevo, loď letí přes stříbrné Ferrari, no prostě děsně stylová podívaná pro odreagování a uvolnění se. Nepřemejšlejte o tom, že tady nikdo nemyslí na následky rozbořených domečků chudých kubánců, nebo že si dva poldové, kteří jsou ještě navíc tmavšího odstínu, můžou dělat prakticky, co se jim chce a ostatní je za to ještě málem plácají po zádech. O tom to vážně neni. K tomu jak Smith, tak Lawrence hláškují co můžou a daří se jim, daří. Nepoužívám to často, ale tohle je kulervoucí nářez, kdo neviděl neuvěří. ()

golfista

Michael Bay ztratil soudnost. Myslet si o divákovi, že mu stačí k filmovému zážitku pouze dobře řemeslně natočený reklamní videoklip natažený na 150 minut dialogama, které rámují "příběh" o ničem, to mě urazilo.... Já akční filmy moc nemiluju, ale Bayův styl ve Skále mi příjemně vyrazil dech. Dokonce Armageddon neodsuzuju jako mnoho jiných a pokles formy v Pearl Harboru jsem považoval za výjimku. Ale že klesne takhle hluboko, to jsem nečekal !... Když jsem se po několikátém "přetečení" únosné míry vkusu podíval na hodinky a zjistil, že to bude trvat ještě hodinu, tak se mi zvednul kufr - fakt ! :) .... Když se podíváte na trailer, uvidíte VŠECHNO podstatné a další dvě hodiny se můžete věnovat něčemu příjemnějšímu. ()

• Pri záverečnej naháňačke boli použité minimálne dve vozidlá Hummer H2. Pri záberoch zvonku je na aute vidieť strešné okno, ktoré bolo viditeľné aj zvnútra, pri prechode obývačkou. V ďalších scénach však už bolo auto bez strešného okna. (bacon)
  • Při natáčení se používaly dva vozy Ferrari. Po většinu času jezdí Will Smith (Mike Lowrey) v Maranellu 575M, při kaskaderských kouscích bylo ale používáno Maranello 550 patřící Michaelu Bayovi. (Ai.ma)
  • Henry Rollins (velitel TNT) se ucházel u Michaela Baye i o roli v Armageddonu (1998), ale dostavil se na casting neučesaný, neoholený, v mizerné náladě a s jedinou stránkou textu, kterou vytrhl ze scénáře. Roli nedostal. (Ai.ma)

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí