Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

Dudek

Nepříliš vtipný, avšak velmi svižný snímek, který si ovšem Michael Bay za rámeček nedá. Tihle Mizerové jsou totiž příliš korektní a belhají někde na pomezí MTV videoklipu a negerské tvrdé podívané. Problémem je i záporák, který je absolutně bezvýrazný a nedokáže upoutat. Michael Bay dokáže snímku vtisknout jistý šmrnc, ale příjemné podbarvení s emotivní hudbou a volně se vznášející kamerou není všechno. Finále je pak už jen hřebíčkem do rakve. Sice se hodně střílí, přesto se však nejedná o scénu, která by patřila mezi úderné, nezapomenutelné či podtrhující celý snímek. Navíc nepřekonává stylovou bytovou přestřelku z první poloviny. Bay není bůh. ()

3DD!3

Dvojkou BAD BOYS se Michael Bay vrátil přesně tam kam patří. Akční, hláškovací oddechovky mu totiž vždycky šli nejlíp. A když už se vracel vzal sebou dva miamské policajty z oddělení narkotik Mika Lowreyho (Will Smith) a Marcuse Burnetta (Martin Lawrence). Je trochu škoda, že scénář se ztrácí v záplavě bezchybné akce, prokládané trefnými hláškami Willa Smithe a Martina Lawrence, ale nic nemůže být dokonalé. Bay si to však vynahrazuje šílenými scénami z márnice nebo z aut padajícími mrtvolami (snad nebudu za šílence, když se přiznám, že jsem se tehda v kině dusil smíchy). Možná bych se nezlobil, kdyby jsme se dočkali alespoň podobně dobré trojky. ()

Gilmour93

Floridští aligátoři zalézají zpátky do mokřin číst si Hemingwaye, neboť se do akce opět hlásí Bay Boys - dva černí křiklouni, co si na každý sudý víkend půjčují Ferrari od Crocketta s Tubbsem. Dvě a půl hodiny kamerových veletočů, souložících hlodavců, dementních vtipů a bití se do depilovaných amerických hrudníků, které jsem doslova protrpěl. Z hlediska trestního práva tu máme: anální znásilnění žánru buddy movie, šíření xenofobie a rasové nesnášenlivosti, rušení denního i nočního klidu a hlavně mravní ohrožování mládeže (nestačím žasnout, co dělají takové filmy s uživateli jako je např. TheMaker).. Za to, co provádějí v tvém rajónu, je Horatio zatkni! Zatkni je všechny! Smitha, Lawrence i Baye, jenž má koule jak dva medicimbály napěchované testosteronem a Pepsi Colou. Michael mi vůbec připomíná exhibicionistu, co lítá nahý po parku jen v kabátě a ukazuje každému na potkání své za stovky miliónů dolarů vyspravené mužství. Rafinovaně si vybral park plný úchyláků, kteří nejen že neodvrátí zrak, ale ještě se na toho naleštěného macka obdivně koukají.. ()

Cival

Bay mě hodně mile překvapil. Poprvé od Skály dokázal svůj nesporný filmařský potenciál přetavit v nadupanou akci. Už jsem si zoufal, že natrvalo zůstane u sraček jako je Armageddon. Rozhodl jsem se mu dát poslední šanci, vždyť Mizerové byli do této chvíle mou nejoblíbenější Bayárnou - díky cool ústřední dvojici a skvělém mixu vtipných hlášek a adrenalinové akce. Dvojka je o mnoho lepší než první díl. Více zbraní, více aut, víc badmotherfuckers, co si zasloužej nakopat prdel, víc krásnejch koček a bohužel i trochu víc minut. To je spolu s bezkrevnými záporáky snad jediná chyba. Bay se vrátil v parádní formě, nepáře se s lidkými komčetinami, ani morálkou. Prostě KUREVSKY DOBREJ NÁŘEZ! Za pět hvězdiček samozřejmě jen ve svém žánru totálního výplachu a při prvním shlédnutí. Napodruhé velmi dobré čtyři. ()

Dadel

Je to sice efektně natočené, ale je to jen křeč, křeč, křeč. Tady se někdo snažil udělat super-mega-cool akční božárnu, ale zapomněl napsat nejprve kvalitní scénář. Takhle mě to začalo už po dvaceti minutách šíleně nudit, a při představě, že mě čekají ještě dvě hodiny téhož, se mi udělalo mdlo. Smith a Lawrence umějí akorát mlít hubou a tvářit se jako velcí frajeři, ale to je všechno. Samozřejmě mi bylo úplně jedno, jak to celé dopadne, a po dvou dnech si už vůbec nepamatuju, o čem to bylo. ()

• Během natáčení honičky se naprostým zázrakem nijak nepoškodilo (velmi drahé) používané Ferrari. Když se ale scéna úspěšně dotočila, Martin Lawrence (Marcus Burnett) při otevírání dveří odřel lak o betonový sloup. (Ai.ma)
  • Při natáčení honičky Michael Bay umístil několik kamer do aut a požadoval po řidičích, aby naráželi do padajících vozů. Chtěl tak získat záběry, které ještě nikdo v honičce nepoužil. (Ai.ma)
  • Sídlo drogového dealera Johnnyho Tapii (Jordi Mollà) je ve skutečnosti miamská vila Vizcaya, dnes mj. muzeum, původně letní sídlo průmyslníka Jamese Deeringa. Při jejím designování na začátku 20. století byly použity stavební prvky baroka a renesance. Na tomto místě se také natáčely například filmy Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994) nebo Vítězové a poražení (1999). (Narcis)

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí