Švýcarák

(festivalový název)
  • USA Swiss Army Man (více)

Hank (Paul Dano), muž vysazený na ostrově, najde na pláži ležící mužské tělo (Daniel Radcliffe). Rozhodne se použít jej jako „pomůcku" při plavbě na pevninu. Když se ale ukáže, že dotyčný muž není zcela mrtev, Hank mu pomůže a spřátelí se s ním. Jeho prostřednictvím se opět seznamuje se světem, jenž na něj čeká... (mac000)

Misoponia odpad!

Proč, proč, proč? Mám ráda absurdní humor, ale co je moc, to je moc. Scénář byl asi napsán po úderu do hlavy, totálně našrot, po lobotomii nebo kombinace všeho dohromady. Tvůrci se asi zhulili nějakým kvalitním matrošem a řekli si: "Hele, natočíme film o dvou trosečnících." "No jo, ale to už tady bylo tisíckrát." "No tak jeden z nich bude mrtvej!" "Jo vole, to je super nápad! Ha ha ha ha ha ha." Je mi líto vynaložených peněz, času a energie na tuhle ultra sračku, místo toho se mohlo natočit něco aspoň s náznakem nějakého děje. Kdyby udělali krátkometrážní film, ok, ale celovečerák? Film doslova o hovně, teda vlastně ne, film o prdech. Jeden z nejdebilnějších a nejnechutnějších filmů, co jsem kdy viděla. Totální odpad. ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Za myšlenky, za originalitu, romantiku, za přátelství před hrobem a za Paula a Daniela o hvězdu navíc. - i když...kdo nemá rád mrtvoly, prdění, roleplay a otevřené konce, měl by se filmu vyhnout. :) ()

lektvar

mam chut dat odpad a 5 hviezd zaroven. Toto som este nezazila. A kedze som to este nezazila tak je pre mna tento film priekopnicky takze …. ()

Niki_Uzumaki

Tak ujetej film jsem dlouho neviděla. Ale Radcliffovi to sedělo perfektně. Škoda, že konec je tak nějak nevysvětlený... Byl tam/nebyl? Každopádně i tak dávám 5*. Nejen, že se člověk dost nasměje (pokud zrovna není střízlivý), ale zároveň je tam i smysluplný podtext. ()

jirka25

Pěkný pohled do duše nás všech. Ještě že já jsem od přírody takový hovado... to se mi to na světě žije :) ivi06: "What the fuck?" :) Jinak jak tu někteří psali, že konec je zbytečnej. Naopak ten konec mi přišel dobrej i důležitej. Jinak docela podobný film jako http://www.csfd.cz/film/237198-pan-nikdo Jen ta forma je úplně jiná :) ()

axcris

Prdom k láske. Paul Dano a Daniel Radcliffe spravili ten najlepší romantický film aký som kedy videl. Máme tu všetko. Hanblivé dotyky. Ustráchané vyznania. Spoločné romantické zážitky. Výmena telesných tekutín. Hrdinské činy. A v neposlednej rade, intímne zákutia, kvôli ktorým si masturbátori sťahujú 50 shades of Dakota Johnson. Pýtate sa: Je to rodinný film? Keď si ho pustím s priateľkou na posteli, je šanca, že sa aj zasmejeme? Alebo po 10 minútach hneď skočíme na to? A čo poučenie? Ak ho pustím môjmu dospievajúcemu synovi, odnesie si z toho dáke poučenie do života? Odpoveď na všetky otázky je samozrejme.. ANO, PREČO NIE. Swiss Army Man je pre všetkých, ktorí... PRE VŠETKÝCH. Je jedno či ste krásna pehavá redheadka alebo osamelý puberťák pracujúci v McDonalde. Áno priznávam, pre niektorých bude pochopenie pravdy trvať trošku menej, ale pre nás ostatných. My sme si tu našli náš zmysel života. A deti, ak uvidíte bledého Harryho Pottera na pláži v opustenom ostrove. Už viete prečo sú kúzelné fazuľky také zdravé. // Daniel Scheinert a Dan Kwan ste páni. ()

mouzi

Prilis mnoho zpivani a hudby na muj vkus, nemam rad muzikaly. A stejne jsem to asi nepochopil, nebot fetovat jsem prestal pred asi sesti lety. ()

Krisslybear

Swiss Army Man vyzerá ako totálne bizarná, nechutná, morálne zvrátená, tématický netradičná a hlavne režijne originálna komédia, čo aj v skutočnosti je, ale hlavne je to príbeh priateľstva chlapca k mŕtvole, príbeh všetkých príbehov, príbeh ktorý nás donúti smiať sa, zamýšľať nad životom a tvoriť si vlastné názory. Film rozpráva o podstate našej holej existencie a ako neskutočne dôležité je mať osobu na ktorú sa môžeme spoľahnúť, zdieľať všetky pocity, zážitky, prdy a to všetko za pochodu fakt neskutočne nadupaného soundtracku. Tak ako Paul Dano, tak aj Daniel Radcliffe odvádzajú vo filme fakt neskutočné herecké výkony. Napokon, všetci sa raz v živote stretneme so situáciou kedy do autobusu nastúpi osoba ktorá sa nám hneď z počiatku veľmi páči a my neurobíme nič preto aby sme ju zaujali, sledujeme ako autobus opúšťa a predstavujeme si aké by to bolo keby sme mali odvahu sa k nej prihovoriť. #FartsMatter ()

doriana.g

Tak tohle se homofobům aka latentním homosexuálům nebude ani trochu líbit. Dost se toho točí kolem rekta, takže budou rozptýlení, rozhořčení, znechucení a mimo. My ostatní, co se nad prdy povznesem (zvláště když v začátku tak skvěle poslouží jako pohon), se pak můžem nechat unést, protože pánové hrají skvěle a láska je láska. Zvláštní, ale krásné a silné. A Radcliffe po Horns už podruhé dokázal, že jsem si na Pottera ani nevzpomněla. ()

gipper

Maynardův filmový výběr poslední dobou nějak upadá.. Přiznávám se bez mučení, že patřím k těm, co nevydrželi do konce.. Pocit, který ve mě evokoval tento film, byl stejně neuvěřitelný, jako moje první návštěva v Beranovi aneb "to si ze mě děláš p*del?!" .. btw koukám, že je to můj stý komentář.. k další stovce se dostanu zase za několik let, jak se tak znám.. a zrovna takovej prdlej film, a to doslova :P ()

Dvorka96

Čím déle na tento film koukáte, tím je to horší a horší. Po vcelku vydařeném startu a pár vtipech film upadne do silně depresivní nálady, která graduje až do posledních pár vteřin před koncem, kdy konečně přijde jakýsi happyend. Jednou možná koukatelné, ale podruhé už ne. Vše to podtrhuje trailer, který vypadá uplně jinak (a lépe) než finální produkt. ()

robfi odpad!

chtel jsem dat jednu hvezdu. protoze po tomhle filmu uz snad svet pochopi, ze Radcliffe je ubozacka troska a nikdo s nim uz nic nenatoci. Bohuzel, par posukum se to libilo, takze smula, hvezda nebude. ()

Dawydov

Je dost těžký popsat, co to vlastně bylo. Ale i to je jeden z kladů filmu. Je to fakt něco hodně nekonvenčního, co přitom neni uplně blbý. Je to zábavné dost specifickým způsobem. Možná to ale chtělo ještě o deset minut prostříhat... Není to ale jen bezduchý bizár, když člověk chce a má dost představivosti, najde si v tom tu správnou alegorii, takže to dává i smysl. Vlastně se mi to líbilo, zapůsobilo to nakonec obstojně. A je to fakt hodně kreativní, to se cení. ()

Aechato6

Co to kurva bylo?? Ten film se snaží být nějak vizionářský, ale myslím, že mi vážně utekla jeho myšlenka (jestli vubec nějakou měl). Jediné plus jsou výborné výkony obou hlavních herců, ale ani ty nedokážou zachránit TOHLE. Kdyby film skončil po první půl hodině bylo by to mnohem lepší. ()

endrix

Švýcaráka jsem nějak nedal. Opravdu jsem se snažil najít ve filmu nějakou myšlenku, proč ho mít rád. Ale nakonec mi přišlo, že je jen divný. Bez zvláštního záměru. Na několika místech pobavil, přidal bych 1/2 * za příjemný závěr. Ale víc ne. Tohle pro mě není skrytý poklad, jen divný film. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz