Barry

• USA Barry
USA, (2018–2023), 15 h 55 min (Minutáž: 24–36 min)

Tvůrci:

Alec Berg, Bill Hader

Hudba:

David Wingo

Bill Hader, Stephen Root, Henry Winkler, Anthony Carrigan, Glenn Fleshler, Rightor Doyle, Paula Newsome, John Pirruccello, Alejandro Furth, Sarah Goldberg (více)

Série(4) / Epizody(32)

Černá komedie Barry v hlavní roli s Billem Haderem pojednává o deprimovaném, podřadném nájemném zabijákovi ze Středozápadu (Hader v titulní roli), který během své vražedné mise v Los Angeles zcela propadne herectví. Fuches, který zařizuje Barryho zakázky, jej „pronajme“ velmi brutální čečenské mafii z Los Angeles, v jejímž čele stojí Goran Pazar a jeho pravá ruka NoHo Hank. Barryho “terčem” je začínající herec, který má poměr s Pazarovou manželkou. Barry sleduje svou oběť na lekci herectví, kterou vede oblíbený učitel a guru Gene Cousineau, kde je okamžitě okouzlen skupinkou herců - a především Sally. Barry chce mezi těmito nadějnými talenty začít nový život, ale jeho zločinecká minulost ho drží ve svých spárech. Dokáže najít mezi oběma světy rovnováhu? (HBO Europe)

Arany

Výborný konzistentní seriál. Celý seriál je uspokojivě zakončen třetí sérií. Čtvrtá série je o tom, co dokáže ze surového vraha, na kterém není ve čtvrté sérii už nic lidského udělat americká popkultura. Celý seriál je vlastně o tématech viny, odpovědnosti a podobně jako divadlo o pravdě a autentičnosti. Zároveň se ale dotýká témat jako zbraně v USA, dezinformace, ale i křesťanská morálka (ve čtvrté sérii) a dělá to skvěle! ()

tehol

zanr komedie to je teda jen tak z jedne petiny, dost zavadejici oznaceni zanru, cekal jsem neco uplne jineho. ale bavilo to dost. zvlaste cecenci. edit po 2. serii: zvedam na 5*, o hodne, hodne lepsi nez prvni, v podstate v kazdem aspektu, ronny/lily je neco spektakularniho..edit po 3. serii: nejlepší seriál současnosti. edit po 4. serii: určitě slabší než dokonalé série 2 a 3 problém mám hlavně se dvěmi díly (tricky legacies a bohužel wow), ostatní jsou v podstatě opět výborné. samozřejmě ten závěr je tak typicky barryovsky, smích přes slzy, kdy je oslavován psycho sériový vrah, ale trochu mě zklamalo, že tam nebyl nějaký větší twist, prostě něco zapamatovatelnějšího, tohle nevybočilo z kolejí. ◘◘◘◘◘ přesto bylo v této sézoně je tam opět několik geniálních scén, za všechny hankův pokus o odstřelení fuchese a následná honička při telefonátu.. když jsem u hanka, tak bych rád zmínil i herecké výkony, protože, co předváděli právě představitel hanka (ten rozhovor s ravenem..), sally a cousineau bylo silné. hodně. ◘◘◘◘◘ještě škoda, že ta nejtrapnější postava, otec moss, nebyl za debila, což by si zasloužil, čekal jsem nějaký souboj s barrym.. ()

EricNor

Dival jsem se na prvni dil, ale nedokoukal. To bylo tak pred pul rokem. Mezitim jsem shlednul tuny skecu SNL. Jestli to není ten chlapik z Barryho? No je a jeho humor je trochu jiny, ale docela me bavi. Tak jsem dal Barrymu sanci podruhe. A udelal jsem dobre, i kdyz se to vyvinulo trochu jinak nez jsem cekal. Barry vypada skoro jako Dexter, ale jeho uz zabijet nebavi. Jenze musi a k tomu se uci hrat. ()

Hugho

No mercy...     Osviežujúci čierny humor je vždy vítaný, námet je trošku ošúchaný, ale dobre využitý. Diely nie sú zbytočne dlhé a to je dobre, pretože by to hlavný hrdina už so svojimi obmedzenými výrazovými prostriedkami zrejme neutiahol. Prechody z fraškovitej až karikujúcej polohy do tvrdých a zhusta nakoniec zbytočných vyvražďovačiek alebo do devastujúco tragických činov (zabíjanie celkom sympatických postáv sociopatickým hlavným hrdinom) je miestami šokujúce. Nakoniec to ale celkom funguje a človek zrazu zistí, že robí neplánovaný binge-watch.   S odretými ušami za štyri. ()

supEnoc

All in all, bretty good. Není to geniální, ale je to very solid. A dokonce po dlouhé době finále, které není úplně shit. Bill Hader je super duper talented, nicméně navždy ultimately unknowable. 80% ()

E.T.

Ale, tož - tohle je kurňa zábavný a povedený! Absurdno se mísí s reálnem až surreálnem. Nejvíce oceňuji perfektně vyvážený balanc mezi očekávanou komikou a nadsázkou (citový mrzák, zabiják se snaží hrát divadlo) - a realistickým postupem policejního vyšetřování a následků her s podsvětím. Scénář je nemilosrdný a někdy bolí břicho od smíchu a někdy, najednou, nečekaně jako projektil nájemného vraha - to zabolí u srdce. Charaktery funkční od prvních záběrů. A člověk má pocit, že herecká souhra odpovídá rozjeté třetí sérii, jak si všichni protagonisté vzájemně nahrávají. Rozkoukal jsem to už po druhé a jsem tak překvapen, kolik detailů mi uniklo. Takové ty akcičky ve třetím plánu. Dám příklad myslím z druhého dílu první série, tak snad neublížím: - režisér se svěřuje Barrymu, že si kdysi na konkurz vzal nabitou berettu, aby cítil její váhu. V rámci dialogu tu zbraň představuje gestem ruky. Dialog pokračuje už o něčem jiném a režisér si už mimo záběr jakoby dává zbraň zpět za opasek. Takový gag pro štáb. A těmihle lahůdkami je to prošpikované celé. Dialogy jsou občas až Tarantinovsky ujeté, ale ještě lépe se tu pracuje se situačním humorem, což vrcholí v sekvenci, kterou bych nazval “taekwondo”, to je pětihvězdné, byť jen estrádní. Čtvrtá série je odvážným a nepříliš často vídaným krokem. Ale řekl bych, že už to trochu přepískli. Proto ubírám jednu hvězdu. Ale možná to je jen kvůli tomu, že jako mimozemšťan nerozumím všemu, co se na Zemi děje. A zajímá vás, jak to dopadne? No, mohu trochu spoilit - čtvrtou sérií to končí (doufám). A k tomu tvůrcům gratuluji. ()

Tom.Brejcha

Zvládl jsem max. 5 dílů první série: Prostý a často trapný dialogy. Zvlášť rychlý střihy, kdy si divák ani nestihne vychutnat pointu. Hlavní mužská postava je nemastná, neslaná. Jediná hvězda je za nápad. Ten se ale nevyužil, takže se ze seriálu stala prostoduchá slátanina. ()

stuj

Zpočátku nenáročná komedie s několika povedenými vtípky. Tu a tam jsem uvažoval i o 4 hvězdách. Jenže za čas povedené vtípky zmizely a vše jelo dál jen ze setrvačnosti. A poslední čtvrtá série to zazdila úplně, ta je na jasné dvě hvězdičky. ()

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (více)