Nadměrné maličkosti

všechny plakáty
TV spot
Česko, (2004–2007), 12 h 18 min (Minutáž: 27–53 min)

Předloha:

O. Henry (povídka), O. Henry (kniha), Anton Pavlovič Čechov (kniha) (více)

Miroslav Donutil, Pavel Zedníček, Josef Somr, Jiří Vacek, Leoš Suchařípa, Jiřina Bohdalová, Jan Zajíček, Miroslav Berka, Zuzana Bydžovská, Miroslav Táborský, Vladimír Javorský, Stanislav Zindulka (více)

Série(4) / Epizody(19)

Recenze uživatele Slarque k tomuto seriálu (18)

Podfuk (2004) (S01E01)

Jednoduché, ale dobře napsané, zahrané a navíc se skvělou pointou. Někdy prostě dvě dekorace a šest herců naprosto stačí. ()

Podle vlastních zásad (2004) (S01E02)

Zase klasický průměr: dvojice herců v jednoduchém, ale zajímavém příběhu. ()

Případ mediálního trpaslíka (2004) (S01E03)

Nejpřesvědčivější výkon tu předvádí Rudolf Hrušínský, který tuhle historku povyšuje na docela slušnou zábavu. ()

Vše pro syna (2004) (S01E04)

Zatím zcela nejlepší „maličkost“, co jsem viděl. Pokud někdo a priori odsuzuje televizní tvorbu, měl by se podívat na tenhle filmeček – třeba změní názor. Podle mě je zcela dokonalý. ()

Drámo (2004) (S01E05)

Čechov humoreskám svědčí. Zapletený příběh, který vrcholí skvělou kreací Josefa Abrháma, patří k tomu lepšímu z tohoto cyklu. ()

Muž, kterého chtějí (2004) (S01E06)

Dobrá ukázka toho, že není třeba se hrabat jen v literární klasice. Zajímavý příběh má ovšem nepříliš nápaditý kabátek. ()

Duch modrého pokoje (2004) (S01E07)

Jednoduchou duchařskou historku naštěstí zdobí zajímaví herci, ale jinak nic výjimečného. ()

Léčba neklidem (2004) (S01E08)

Docela zajímavý povídkový filmeček – ani bych se nedokázal rozhodnout, která povídka se mi líbila víc. ()

Stavovské rozdíly (2004) (S01E09)

Docela jsem se nudil: Krampol a Landovský jsou buď opilý nebo se právě opíjejí a tak dále a stále dokola. Dobrá pointa dobrý film nedělá. ()

Čas grundlí (2004) (S01E10)

Takový normální televizní průměr: dobří herci v jednoduchém a tentokrát nepříliš humorném příběhu. ()

Nehoda (2005) (S02E01)

Bavil jsem se u toho celkem dobře, ústřední dvojice Donutil a Freimanová hrála perfektně, ale výsledný tvar mi přišel poněkud scénáristicky nedotažený a dramaturgicky nevyvážený. Nakonec celá „Ňěhoďa“ stojí hlavně na Donutilově dokonalém šišlání, a to mi připadá málo. ()

Hypnóza (2005) (S02E02)

Docela dobrý námět poskládaný do fungujícího scénáře, který se povedlo slušně zpracovat a výsledek je celkem vydařený. Z celého obsazení je nejpřesvědčivější trojice Mádl, Preiss a Šteindler. ()

Loupežníci (2005) (S02E04)

Slabší tři hvězdičky za dobrý nápad a obsazení, to ostatní ovšem zas tak povedené není. ()

Dámský gambit (2006) (S03E01)

Dobrý námět, ale scénář je při jeho rovíjení značně neobratný – zhruba první čtvrthodinu jsem se docela nudil, taky pointa mohla být zajímavější. Skvělý Tomáš Matonoha, herečky zřejmě neměly zájem. ()

Jubileum (2006) (S03E02)

Povedená miniatura s perfektním Oldřichem Vlachem v hlavní roli. Ale celkově mi to připadalo nějaké nedotažené. ()

Učitelky s praxí (2007) (S04E01)

Dobrý nápad, navíc výborně zpracovaný. Na základce jsme měli tři nebo čtyři třídní učitelky. Mám se začít bát nečekané návštěvy? :-))) ()

Manželé roku 2006 (2007) (S04E02)

Vondráčková a Řezníček předvádějí úžasně odstrašující příklad manželství. Škoda jen té poněkud slabší pointy, navíc nepříliš dobře natočené. ()