Darkened Room

Krátkometrážní / Drama / Experimentální
USA, 2002, 8 min

Krátkometrážny film David Lyncha je natočený digitálnou kamerou a zavedie nás do tmavej, temnej izby, v ktorej je zamknuté mladé dievča. Stále plače a volá o pomoc, nevie ako sa tam dostalo ani čo bude ďalej. Potom prichádza ďalšie dievča, ktoré sa s ňou začne záhadne rozprávať a v náznakoch niečo vysvetľovať. (genetique)

honajz odpad!

Nejvíc mi to připomíná Lynchův pokus o příspěvek k problematice obchodování s bílým masem nejlépe pedofilně zaměřeném, a celé to měla možná být úvodní scéna filmu. Každopádně takto samo o sobě je to o ničem. Lynch si prostě nadále dělá ze svých fanoušků prdel. ()

ScarPoul

Bezduchá zlátanina. Dumbland považujem za zábavku, pretože sa jednoducho tak má brať. Rabbits považujem za experiment, ktorý je skôr nudný a zmätený než aby o niečom vypovedal. Ale všetky tieto tri projekty Davida Lyncha majú niečo spoločné. V žiadnom sa nenachádza nič, čo mám u Davida Lyncha tak rád. Žiadne známe a neznáme pocity. Žiadne silné postavy. Žiadne - nič nie je také ako sa na prvý pohľad javí. Jednoducho nič. A o Darkened room to platí dvojnásobne. Príbeh žiadny. Postavy plytké a zbytočné a vlastne celé toto dielo sa vôbec nemuselo konať. ()

Falcor

Ubližování v krátkém průzoru do možného Lynchova příběhu, k jehož náznaku celistvosti nám předkládá jen otázky. A to si na ně ještě musíme přijít sami. Naštěstí jen tehdy, pokud o další trápení mysli stojíme. ()

GodComplex

Napoprve jsem z toho sice nebyl buhvijak nadsen, ale s odstupem casu jsem se na to podival znovu a... klasika - Lynch opet nezklamal. Hluboke, temne, mysticke dilo, ktere i za 8 minut dokaze automaticky vest k premysleni a moznym interpretacim, tedy k faktoru, v nemz je prave David Lynch mistr. Hodnoceni je samozrejme nutne brat s ohledem na kratkometraznost a home-made kvalitu snimku. Vsechno ostatni ale vali, zejmena vsechny 3 herecky jsou excelentni. Roztomila temna introduction asiatka, na gauci interne emo trpici blondyna a hlavne - Cerina Vincent. Jakmile ladne vstoupi na scenu v nocni kosilce, Lynch si ji dukladne zazoomuje, ona spusti svuj monolog neskutecne pritazlivym hlasem podbarvenym typicky hypnotickou dark hudbou a vy jen se zatajenim dechem zirate a snazite se krajet sex napeti, ktere svou presenci vyzaruje. 7/10 ()

kaylin

A další Lynchův experiment, tentokrát výrazně novější. Přiznám se, netuším, co si o něm myslet. Jako kdyby Lynch sám zkoušel, co vlastně jde natočit, co je možné do scény vložit a jaké dojmy to v divákovy vyvolá. V pozadí je opět možné slyšet ten hluk, který je pro Lynche tak příznačný. Jako kdyby nikdy v našem světě nemělo být ticho. "Darkened Room" je film, kde se dá hledat všechno možné, ale nebudu se divit tomu, že tam nenajdete vůbec nic. Já k tomu taky nemám daleko. ()

Joe321

-"When i tell you what realy happend. Interested?" Ano, prosím. Konec. Předzvěst Inland Empire. Po tom, co jsem četl možné vysvětlení dávám tři. ()

ad

co to....? eh? ... tajemné, s náznakem děsu... zmatené, bez děje? nene, tohle se Lynchovi moc nepovedlo, celý film vypadá spíš jako (zajímavé) stylistické cvičení... A navíc je slyšet, jak mu při některých záběrech hučí digitální kamera :) ()

MarekT

Podobně jako u "Boat" zde postrádám jakési srdce, které mělo podíl na působivosti rané Lynchovy tvorby (když už vyprávíme o depresi, nemohu nevzpomenout jeho Babičku, která byla tajemná každým záběrem). Tohle dílko se sice snaží myšlenkou navázat na zmíněné miniatury, nicméně si podřezává větev špatným výběrem (ne)herců, kteří bez jakýchkoli emocí odříkávají repliky a já jako divák tak nemám možnost třeba cítit s postavami nebo nevhodně zvolenou digitální kamerou, díky které na mě film působí dojmem, že by jej dokázal natočit každý. ()

O´Hara

Osobní názor je, že to skoro nemá ani hlavu ani patu. Sice ta tajemná a napjatá atmosféra tam byla, ale očekával jsem víc. ()

Aquarius

Na to že to má 8 minút je to až moc prázdne a zdĺhavé. Najzaujímavejší je ten chalan zvláštne stojaci z zadnej izbe, ktorý sa tam mihne len na pár sekúnd a nieje ani uvedený v obsadení (!!).A úvod s asiatkou je vyslovene trápny. Nakoniec nám ostane len Lynchov talent na atmosféru vychádzajúcu z prostredia, tá miestnosť má niečo ako dušu. Ale aj tak, slabšie 3 hviezdičky. ()

bartias

Typická krátká Lynchovina posledních let. Potemnělý pokoj, znepokojivá Badalamentiho hudba a děj, který v podstatě chybí. Dvě dívky promlouvají jedna na druhou ale vlastně spolu nekomunikují. Pochopit se to dá různě: jedna druhou zneužívá, jedna je mrtvá nebo neexistuje a je pouhým výplodem choré mysli. Konec zůstává otevřený. Koho Lynchovy video hádanky baví, může nad nimi rozjímat. Ostatní ať si radši pustí něco celovečerního. ()

Cedr

Možná to v sobě skrývá vyšší smysl... Něco by se vymyslet dalo... Navíc ze začátku to vypadá typicky tajuplně... Bohužel v tom asi všichni hledáme něco, co tam není a to jen kvůli tomu, že je to od Lynche... ()

Sfinkter

Emotivní, tajemné, lynchovsky rozpačité. Zajímalo by mě, kde si Lynch shání své obětavé herečky, v jeho snímcích je vždy zvláštní erotické jiskření. Což k dokonalosti dotáhl v Mulholland Drive. ()

Endyis

To je prostě Lynchův styl, jenž uplatňuje ve většině svých filmů. To je ten základní obrys - obrazový, herecký, zvukový, hudební... Prostě jednoduše - Lynchův fanoušek si užívá, nazasvěcený nechápe. Je to prostě to co se mi na tomto tvůrci líbí - tudíž dávám pět hvězd! ()