Darkened Room

Krátkometrážní / Drama / Experimentální
USA, 2002, 8 min

Krátkometrážny film David Lyncha je natočený digitálnou kamerou a zavedie nás do tmavej, temnej izby, v ktorej je zamknuté mladé dievča. Stále plače a volá o pomoc, nevie ako sa tam dostalo ani čo bude ďalej. Potom prichádza ďalšie dievča, ktoré sa s ňou začne záhadne rozprávať a v náznakoch niečo vysvetľovať. (genetique)

ScarPoul

Bezduchá zlátanina. Dumbland považujem za zábavku, pretože sa jednoducho tak má brať. Rabbits považujem za experiment, ktorý je skôr nudný a zmätený než aby o niečom vypovedal. Ale všetky tieto tri projekty Davida Lyncha majú niečo spoločné. V žiadnom sa nenachádza nič, čo mám u Davida Lyncha tak rád. Žiadne známe a neznáme pocity. Žiadne silné postavy. Žiadne - nič nie je také ako sa na prvý pohľad javí. Jednoducho nič. A o Darkened room to platí dvojnásobne. Príbeh žiadny. Postavy plytké a zbytočné a vlastne celé toto dielo sa vôbec nemuselo konať. ()

kinej

Tak to vypadá, že se David Lynch snaží svými posledními dvěma projekty dokázat, co lze vytvořit s minikem prostředků. Tento filmeček je klasický Lynch, napětí a hlavně tajemno. Divkák neví na čem je. Délka je sice jen 8 minut, ale v ději je odhalena jen špička ledovce. Zbytek příběhu si už musí každý nějak přebrat. ()

LaciLC odpad!

Áno, áno, jasné, pravdaže, David Lynch je Boh, akoby o tom len niekto mohol pochybovať. Už by som bol rád, keby si Dávidko konečne zobral digitálnu kamerku, išiel na verejné toalety, tam si vyhliadol chlapíka sediaceho na záchode, nenápadne ho natočil, doplnil nejakú tajomnú hudbu, prípadne tajomný voice-over... Ale k "filmu" - platí to isté, čo u ostatných Lynchových "kraťasov", ale rozhodne sa mi to niekde v podvedomí páčilo a nesmierne to na mňa zapôsobilo. Veľmi, veľmi, hlboko, o mnoho hlbšie ako u náruživých "päťhviezdičkových" hodnotiteľov. Brrr, tento "film s nesmierne hlbokou myšlienkou" má asi taký zmysel ako môj komentár.:) Ďakujem. ()

pepino

Musím říct že mě Lynch docela zklamal. První asi 2 minuty je atmosféra slušná, tajemná, čekal jsem co se stane. Pohled na tu brečící holku byl docela děsivý. Pak tvše ale začne ochabovat, včetně atmosféry a už to připomíná jen nějaké homevideo... To je snad poprvé co mě Lynch zklamal. A to jsem od něj viděl už pěknou řádku filmů. ()

Stegr

20% - Promiňte, pane Lynch, ale na krátkometrážní filmy jste vážně máslo. Nebo obyčejným smrtelníkům, jako jsem já, holt něco uniká. Buď tak nebo tak, konkrétně Darkened room není nechutný, což jsem se dost divil, když jsem viděl začátek a ubrečenou holku. Říkal jsem si, co se jí asi stane. Sice se tam jen kecalo, ale na odpad to není. Ne, že by ta jedna hvězda bylo nějaký velký plus, co? :) ()