České kořeny v Lucembursku a Belgii

(TV film)
Česko, 2017, 93 min (Alternativní 2x51 min)

V pořadí již pátý dokument cyklu představuje tentokrát několik pozoruhodných osobností Čechů, kteří emigrovali do Lucemburska nebo Belgie. Bez prostředků a jakéhokoli povědomí o fungování západního světa, ale zato s mnoha ideály sem přišli dávno předtím, než život zde začaly proměňovat instituce EU a Lucembursko či Belgie dosáhly dnešní prosperity. Jak se jim žilo v zemích zcela netypických pro českou vlnu emigrace po roce 1968? Co zde dokázali vytvořit, jaký vztah mají dnes k České republice? A jejich děti? (NFA)

Arsenal83

Nie zlé v rámci výpovedí, svedectiev, teda informačne. Ale zvolená forma niekedy nepripomína, že by dokument vznikol v roku 2017, ale skôr niekedy v deväťdesiatych rokoch. ()

sator

Námět mě hodně zajímal ale...Tenhle způsob vyprávění na přeskáčku i způsob vedení dialogu, tedy spíš monologu je děsný... ()

Marze

https://www.ceskatelevize.cz/porady/12770023085-ceske-koreny-v-lucembursku-a-belgii/219382567670001/ https://www.ceskatelevize.cz/porady/12770023085-ceske-koreny-v-lucembursku-a-belgii/219382567670002/ Osobně nechápu, jak se někdo mohl přestěhovat do tak vybydlených a přelidněných zemí jako Lucembursko a Belgie. ()