Expremiéri

Slovensko, 2018, 26 min

Režie:

Eduard Cicha

Danqo

Ako zmienil kolega marmat7, skutočne do istej miery išlo len o vymenovanie toho, čo bolo známe (vrátane tisíckrát odmietnutej opätovnej kandidatúry), ale presne tým boli znázornené hodnoty jednej z najcharakternejších osôb v slovenskej politike. Sorry-not-sorry, Slovensko však nie je krajinou pre takýchto krásnych ľudí, nepatrí tam Iveta, nepatrím tam ani ja. Ľudí z hodnotami je ako šafránu, a ostatným sú nielen ukradnuté, ale aj cudzie. Nikdy nepochopia naše konanie ani pocity, preto do demokratického režimu nezapadáme. Išlo by totiž o vládu menšiny nad väčšinou, akokoľvek krásne by to bolo pre všetkých. ()

kubilov

Spíše než aktuální dokument jde o aktuálně komentovaný archiv a rekonstrukce politické kariéry Ivety Radičové. Fajn, ale z aktuálního natáčení s expremiérkou je toho opravdu zoufale málo. ()

Arkanoid

Anketa o politických vtipoch síce nie je k Ivete Radičovej nutná, ale palec hore. Väčšinu epizódy tvorí zostrih kľúčových udalostí v politickom živote bývalej expremiérky. Zábery natočené špeciálne pre túto epizódu sú v menšine aj vzhľadom na váhavosť hlavnej protagonistky v ďalšom angažovaní na politickom dianí v krajine. Komentáre sociológov však stoja za to. ()