Tento sice komediální, ale současně i tklivě zabarvený příběh dokládá, že ani špičkové herecké obsazení ještě nezaručuje žádoucí zdar, chybí-li příběhu nápaditost I vypravěčská obratnost. Režisér Jaroslav Mach obsadil do hlavní role Vladimíra Menšíka a využil veškeré jeho dispozice: Menšík tu sehrál roli prostého tiskárenského dělníka, jenž obětavě pečuje o svou nemocnou matku. Tráví s ní veškerý volný čas a jedinou zálibou, kterou si čas od času dopřeje, jsou železniční modely. Jenže vše změní příchod vnadné dívky. Hrdina náhle propadá milostnému poblouznění, nevěda si rady s konfliktem dosud nepoznaným citem a starostí o matku... (oficiální text distributora)

xaver

Přes hvězdné obsazení celkem nezajímavý film. Stojí a padá s výkonem Vladimíra Menšíka, kterému ale samotný námět neumožnil nijak zvlášť vyniknout. Takový šedý průměr. ()

kebom

Príjemné prekvapenie, herecké výkony (mužských) úloh je radosť sledovať. Silný námet s pomerne lacným spracovaním. ()

Haniczka

Vlastně docela smutný příběh s velmi přesvědčivým Vl. Menšíkem. Přestože se šedesáté roky uvolňovaly a do pražských ulic se vlévala barva květinových dětí a móda minisukní, chmura a stesk zde převládá. ()

GIK

Výborný námět, leč provedení lehce pokulhávalo. A rozhodně to nebylo v hercích. Aktualizace 2024: Krásné herectví Menšíka hlavně na začátku v tiskárně. Řekl bych životní výkon. Takovou upřímnost jsem u něj nikdy neviděl. Naopak klasické profesorské představení Marvana. Consuela se mi líbila. Čenda vztahem rozhodně povýšil. Hlavně u svých vysmátých kolegyň, které ho konečně začaly brát vážně. Symbolika:  39:55 – Menšík, merkel sign; 50:01 – Morávková, one eye symbolism (cca 10 vteřin); 51:27 – zase. ()

rivah

Chatrný, ba směšný scénář nezachrání samotný Menšík, který jakožto komik umí přesvědčivě a přirozeně tvarovat dramatickou postavu. Marvan, Záhorský a Skopeček jsou dobří, ale nemají moc co hrát. Morávková je herecky nemožná a Landovský s Kodetem dělali jen křoví. K dovršení všeho je jako dramaturg uveden Daniel, co pak udělal v USA kariéru... ()

Pitryx

Rozhodně zajímavý film, ale trošičku se táhne. Také jsem se asi přeslechl, nebo to ve filmu nebylo řečeno, v čem že to vlastně Kristýna jela. Takže lze usuzovat pouze z náznaků. No, jistě šlo zde především o psychologii, a i s tímto si pan Menšík poradil mistrně. V jistých částech byl trošku topornější, ale jinak byl velmi dobrý. Zato paní Morávková se v tom trošinku topila. Přesto se lze na snímek mrknout, i když to není nic, co by hnulo světem. ()

ilclassico

Skvělý pan Menšík (nic nového pod sluncem). Škoda, že neměl kvalitnější spoluhráčku. Obsah distributora, jak je u československých filmech tady zvykem, mele nesmysly (nic nového pod sluncem). V rámci žánru za 3,5. ()

evangelik

Není to moc jednoduchá podívaná. Takové ponuré, komorní, příliš pomalé. Ve shodě s některými dalšími diskutujícími mi Consuela Morávková do té role příliš nepasovala.... ()