Vražda, rozporuplný soudní proces a zakázaná láska. To je Zubaté Oostří, thriller ostrý jako břitva o zločinu a vášni. Bohatá velmi známá žena je brutálně zavražděna. Smrtící zbraní je lovecký nůž se zubatým ostřím. Jeff Bridgess hraje Jacka, manžela oběti a také hlavního podezřelého. Jeho obhájkyně Teddy Barnes si je jistá, že je Jack nevinen. Brzy s ním navzdory všem etickým zásadám prožívá milostný vztah. Jack je okouzlující, ale je opravdu nevinen, jak se zdá? Nebude Teddy jeho další oběť? Strhující závěr filmu je jeden z důvodů, proč bylo ZUBATÉ OSTŘÍ opěvováno kritiky a nominováno na Oscara. (oficiální text distributora)

Michelle75

Ono už je to 27. let staré. Je to málo anebo moc? Není to neskutečné, ale právě naopak. A už to ve mě vyvolává zvláštní nepříjemný pocit. Výborná detektivka s ještě lepšími herci. ()

cab

Po smrti manzelky Jacka (Jeff Bridges) se on stava hlavnim podezrelym a za pomoci presvedcive obkajkyne, ktera mu veri, se snazi ziskat soud na svoji stranu. Film u ktereho divak musi davat dobry pozor na deni na platne a nesmi nechat zvyklat dobrymi herci ve svych rolick, protoze pravda je jenom jedna. 70% ()

dopita

Vcelku solidní, ale pořád jen průměrnej thriller, na kterým jsou velmi znát osmdesátá léta (což mi ale vůbec nevadí) a to včetně dabingu (zvukově nepříliš povedený). ()

crozet

Viděl jsem v TV premiéře, jež se kupodivu příliš nezdržela oproti samotnému datu uvedení filmu do kin - tedy je tomu dávno (na I. programu). Jako dítě jsem samozřejmě nelibě nesl institut filmů "s hvězdičkou", každopádně úvodní náležitě ostrá scéna, abych tak řekl, která coby teze uvádí diváka do příběhu, mne později ještě dlouhou dobu děsila před usnutím - takže to jsem měl asi za trest nebo co. Odbočka: Když už jsem se rozvzpomínal na dětská traumata, nemohu nezmínit snímek "Ztracená tvář" (1965, hl. role V. Brodský). Zpět z odbočky: Závěrem bych sdělil, že kde se objeví Jeff Bridges, nečekejme rozčarování ani ztrátu času - ale to, jak vědí všichni protagonisté PRKEN, CO ZNAMENAJÍ SVĚT, popř. my všichni prostí milovníci KUMŠTU, je o něm dobře známo. V TÉTO ZEMI, pokud možno.. ()

Rýža

Dámy a pánové, asi to bude tím, že jsem roztoužená žena na hranici třicítky a Jeffovi prostě neodolám nikdy (kor v nejlepších letech). Sežrala jsem to i s navijákem - a to obvykle nebývá mým zvykem. ()

Rockerman

Na současného mladého diváka může tento téměř třicet let starý triller působit nevěrohodně, až naivně. V současnosti se takovéto filmy točí už úplně jinak. Pro nás "pamětníky" však má své kouzlo především v ústřední dvojici. Hlavně Jeffa Bridgese mám dlouhá léta ve velké oblibě a tady, jako ještě poměrně mladý herec to zvládl výborně. Je to vlastně rutinní soudní proces, který má ještě druhou zápletku ve "střetu zájmů" obviněného a jeho právní zástupkyně. Ten konec se tváří, jako zvrat v ději, ale vnímavý divák to už mohl očekávat. Celkově ale velmi dobře, čili za čtyři *. ()

Ben Nevis

Nebylo to až tak předvídatelné, protože každou chvíli jsem měnila názor, jestli to udělal nebo ne. Stejně jak hlavní hrdina manipuloval s advokátkou, tak filmaři manipulují s divákem. Závěr je sice možná předvídatelný, nicméně odhalil identitu vraha v poslední minutě, jak se to na detektivku sluší a patří. ()

helloween93

"Throwback Thursday #17" - Každý čtvrtek se vracím do filmových 80. let v rámci akce "Throwback Thursday" a tento snímek byl první vylosovaný. Jagged Edge je starší předchůdce 90's soudních thrillerů o vraždě, kde se postupně rozkrývají vztahy a okolnosti vraždy a kde divák do poslední chvíle neví, jestli je hlavní postava opravdu vrah nebo ne. Režie se ujal Richard Marquand, který je známý především režií SW Epizody VI. Na scénáři se rozcvičoval Joe Eszterhas, který později napsal thrillery Basic Insticnt, Sliver nebo Nowhere to Run. Jeffa Bridgese mám rád v podstatě všude, což se bohužel nedá říct o Glenn Close, která mi přišla hrozně nesympatická už jako Cruella. Ve veldjších rolích září Robert Loggia (netradičně v kladné roli) a Peter Coyote jako státní zástupce. Hraje tu i Lance Henriksen, a to pár minut na začátku v roli vyšetřovatele. Celkově je těžké film hodnotit, mám z něho totiž pocit, že režisér balancoval někde na pomezí soudního dramatu a thrilleru a u balancování zůstalo, protože film není čistě ani jedno. Většinu času je to totiž spíš soudní drama, s trochou thrilleru na začátku a v úplném závěru. Kdo má nakoukané podobně laděné filmy, bude pro něho závěrečné rozuzlení předvídatelné. To mohlo být i trochu napínavější. Co naopak musím vyzdvihnout, je ten mrazivý "vraždící" hudební motiv Johna Barryho, který by s přehledem zapadl do kteréhokoliv dobového slasheru. Film je považován za komerční úspěch, když v pokladnách kin utržil 45 mil $. Viděno na Cinemaxu. 3* ()

Nail

Pro mě dobrý krimi s parádním Jeffem Bridgesem a Glenn Close. Glenn mě velice příjemně překvapila, páč jediný jiný film, který jsem s ní viděl je Mars útočí a to pro mě byla katastrofa. Konec to mělo jaký jsem čekal, ale to nic neměnilo, že film měl po celou dobu napětí. ()

Robbi

Jde skutečně o výjimečné ztvárnění všech hlavních postav, které mistrně zvládli nejen Glenn Close a Jeff Bridges, ale i Peter Coyote a Robert Loggia. Co však bohužel sráží tenhle zajímavý thriller je dost kulhající scénář. Vím, že jsem v rozporu s většinou hodnotících - ale jako nesmyslné vidím zatajování událostí v Santa Cruz ze strany Crasnyho, to je naprosto nelogický akt, který naopak nahrává obhajobě. Další nesmysl je závěr, protože - a jak uživatelka kleopatra píše, hodně dlouho se ví, kdo je kdo, tudíž to bude zavánět spoilerem - v USA po vynesení osvobozujícího rozsudku nemůže být nikdo nikdy souzen znovu za stejný zločin, i kdyby bylo důkazů půl milionu. Nehledě na to, že finální čin vraha je nelogický ve všech bodech - ten se dá hodnotit jako totální degradace mozku. Další ranou do přirozenosti a reality je fakt, že pachatel nechá jeden z naprosto rozhodujících důkazů povalovat jen tak na očích a jako nepotřebný ho dávno nezničí - možnosti k tomu byly. Pokud snímek byl natočen pro naprosté detektivní diletanty, líbit se musel, jinak už v polovině budete mít dojem notně zkažený. To ale nijak nesnižuje už zmíněné herecké výkony, za ně jsou tři hvězdičky naprosto poctivé. ()

pestak

Právnický thriller je vystavěn podle všech osvědčených pravidel žánru, nepostrádá gradaci ani napětí, ale jeho působnost je především v hereckých výkonech. Hlavně Jeff Bridges je geniální. ()

Sharleen

Vidieť to po toľkých rokoch a stále cítiť to isté napätie. Ťukám si na čelo, ako môže špičková právnička (úžasná Glenn Close), ktorá ešte neprehrala žiaden prípad, podľahnúť klientovi a podozrivému z vraždy manželky v jednej osobe, ešte počas procesu. Na druhej strane, keď je tým klientom Jeff Bridges v mladom vydaní, tak si priznajme, že sa tomu až tak čudovať nedá. ()

PlayEasy

My si zkrátka nemůžeme pomoct... :) Pokud je to kriminálka z 70. nebo 80. let, zasazena do Frisca, plná dějových zvratů, napětí, "sexuality" a k tomu skvěle obsazená, opravdu nic nezmůžeme. Na ostatní kvality prostě nehledíme. Strávíme u ní totiž výborný sobotní pozdní večer plný děsu. A závěr - byť je očekávaný - rulez! 90% ()