Asi nikdo není v městečku North Bath tak složitá osobnost, jako Donald "Sully" Sullivan. Také se tu spousta věcí točí jen kolem něho. Dokáže stále ještě pořádně zamotat ženským hlavu, stejně jako nedá nikdy dopustit na své přátele, na druhé straně dokáže být neobyčejně tvrdý, paličatý a během okamžiku pořádně naštvat policistu či příbuzné. Někteří lidé nad Sullym dávno "zlámali hůl" a myslí si, že je prostě potrhlý blázen, zato jeho domácí, stará paní Berylová na něj nedá dopustit. Pro další obyvatele městečka v sobě nese jakýsi zvláštní nevypočitatelný kompas, pomocí něhož se řídí v okamžiku, když se znovu zamiluje, nebo se usmíří se svým synem... (oficiální text distributora)

slunicko2

Na některé filmy potřebujete mít věk. 1) Asi málokterý teenager dokáže ocenit hlubokou lidskost snímku. Holt na některé věci potřebujete životní zkušenosti. 2) Lidé v North Bath jsou hodní, i když občas dělají nehodné věci. Lehce úsměvné, lehce dojímavé a vlastně i dost chytré. Pěkně napsané dialogy. 3) Sexy symbol zestárl a transformoval se do starého dědka. Ale frajerem je 69letý Paul Newman pořád. 4) Výstižný koment: mrksik*****. ()

Davies182

Paul Newman byl v roli samotářského mrzouta vážně neuvěřitelný. Takhle jsem se hodně dlouho pořádně neponořil do nějaké postavy a hltal každý její dialog. Hoffman v roli policisty velmi mile překvapil, no a Bruce Willis dokázal, že umí zahrát pořádnou svini. Mezi ním a Newmanem to tak jiskřilo, až mi málem shořel obývák. ()

gogo76

"Predstav si, že mi niekto v noci z garáže ukradol frézu..." Akonáhle vidím v tv ponuke film s P. Newmanom, ktorý som nevidel, tak neváham. Vidím jeho meno a to mi úplne stačí, nečítam dej ani zvyšok obsadenia. Potom sa zákonite dostaví prekvapenie v postave B. Willisa a iných známych hercov v menších postavách, ktorých som tu nečakal. Film má dobre napísaný scenár, všetky postavičky vo filme dokonale fungujú, každý tu má svoje miesto. Mestečko žije a kraľuje mu Paul Newman. Film je rozhodne lepšou komédiou ako drámou, výborne som sa bavil, hlavne na neustálom podpichovaní medzi Newmanom a Willisom. Postáv a postavičiek je vo filme viac než dosť, ale je radosť sledovať ako sa dopĺňajú a nikto tu nie je naviac. Film 80%. Paul Newman 100%. ()

MontyBrogan

Že ide o adaptáciu knihy sa na filme prejavilo epizodickým spôsobom rozprávania príbehu. Dúfam, že som nezneužil tento pojem, ale v danom americkom zasneženom mestečku sa odohralo mnoho a mnoho bežných príhod, ktoré spôsobili aj fakt, že keď som po polhodine dal pauzu, s prekvapením sledujem časovú os, čakajúc, že bude pretnutá podstatne viac napravo. Takže trochu zdĺhavý, no dosť pravdivý počin, ktorý odporúčam výhradne fanúšikom "filmov zo života". Ich odporcovia nech víkend radšej strávia pitím, upratovaním, prípadne upratovaním samých seba po tom pití. Ja som tu našiel aj niečo osobné, a keďže bez hľadania, je to pre mňa úspech. Pretože postava Paula Newmana sa mi dostala pod kožu (poznámka pre vtipálkov, nie v agresívnom či úchylnom zmysle slova). ()

Autogram

Život bežných ľudí v malom meste s ich bezvýznamnými problémami, žiadne veľké idey ani skutky, aj do takého filmu sa pustil Paul Newman. Navyše vo svojom seniorskom veku oblbuje ženy o generáciu mladšie. A tiež blbne trochu viac ako by sa patrilo, a nielen so snežnou frézou, čo by skôr pristalo frajerovi Lukovi alebo až puberťákovi. Keď aj také veselé môže byť starnutie v USA, tak už sa len presťahovať. Ale ako film trochu rozpačité. ()

• Natáčení probíhalo v americkém New Yorku v lokalitách Beacon, Fishkill, Newburgh nebo Hudson. (Terva)
  • Po filmu Nadine (1987) režisér Robert Benton poznamenal, že zoufale chce pracovat s Kim Basinger znovu, a tak ji nabídl roli Toby v tomto filmu. Ona ale měla tak nabitý program, že nabídku musela odmítnout. Robert poté podotkl, že jednoho dne najde způsob, jak s ní znovu spolupracovat. (Kritiq)
  • Paul Newman vo filme nosí šiltovku, na ktorej je nápis "The Iron Horse Bar". V tomto bare sa natáčala časť scén. (Cracker)

Časové pásmo bylo změněno