Asi nikdo není v městečku North Bath tak složitá osobnost, jako Donald "Sully" Sullivan. Také se tu spousta věcí točí jen kolem něho. Dokáže stále ještě pořádně zamotat ženským hlavu, stejně jako nedá nikdy dopustit na své přátele, na druhé straně dokáže být neobyčejně tvrdý, paličatý a během okamžiku pořádně naštvat policistu či příbuzné. Někteří lidé nad Sullym dávno "zlámali hůl" a myslí si, že je prostě potrhlý blázen, zato jeho domácí, stará paní Berylová na něj nedá dopustit. Pro další obyvatele městečka v sobě nese jakýsi zvláštní nevypočitatelný kompas, pomocí něhož se řídí v okamžiku, když se znovu zamiluje, nebo se usmíří se svým synem... (oficiální text distributora)

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,4/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 91%, Audience Score - 81% | FDb.cz - 77.5% | Výborný poklidný film s trefnou a s jemným humorem podanou tématikou odehrávající se v americkém maloměstě, kde na vás hned v první minutě dýchne to krásné kouzlo... Hlavní role na tělo ušitá pro výborně hrajícího sympaťáka Paula (tak umí hrát jenom on!), ostatní hvězdy i hvězdičky z obsazení také rozhodně nehráli špatně. Ale to co nás dostalo byla hudba! Ta celou krásnou a příjemnou podívanou dvakrát podtrhla a zážitek, který se nám dostavil se nedá slovy popsat.... Velmi lepší 4*! 80% ()

slunicko2

Na některé filmy potřebujete mít věk. 1) Asi málokterý teenager dokáže ocenit hlubokou lidskost snímku. Holt na některé věci potřebujete životní zkušenosti. 2) Lidé v North Bath jsou hodní, i když občas dělají nehodné věci. Lehce úsměvné, lehce dojímavé a vlastně i dost chytré. Pěkně napsané dialogy. 3) Sexy symbol zestárl a transformoval se do starého dědka. Ale frajerem je 69letý Paul Newman pořád. 4) Výstižný koment: mrksik*****. ()

erased

Od Paula Newmana bych po zkušenostech s Eastwoodovými hereckými výkony z ne-westernových filmů čekal úplně jinou roli i film. Proto byl pro mě film obrovským překvapením. Newman i zbytek hereckého osazenstva (a to nemyslím jenom ta slavná jména) zahráli role, které vypadaly jako by jim byly ušité na míru. Každou další scénu jsem si užíval, ať už v nich figurovala dobrácká Melanie Griffith, "prohnilý" Bruce Willis nebo kdokoli jiný. Nade všemi ale bez jakékoli nadsázky zářil Paul Newman, který si střihnul roli tak různorodou a výraznou, že mě nepřestávala fascinovat od začátku až do konce. Nakonec se sice dá říct, že je film vlastně o ničem, ale kdo potřebuje nějaké intelektuální myšlenky nebo cokoli jiného, když film jednoduše chytne a nepustí svou roztomilostí a příjemností? ()

Rocky62

Trochu praštěný film, sice skvělá plejáda herců a pár vtipných momentků je tu taky, tím ale veškeré klady končí, téměř celý film je o tom, jak Paul ukradne Bruceovi sněhovou odhazovačku, ten si jí vezme zpátky, pak mu jí Paul znovu ukradne a tak je to pořád dokola, zajímavé téma že? a celkově to na mě působilo tak, že se mi chce spát, ano tak je tento film poutavý.. ()

MontyBrogan

Že ide o adaptáciu knihy sa na filme prejavilo epizodickým spôsobom rozprávania príbehu. Dúfam, že som nezneužil tento pojem, ale v danom americkom zasneženom mestečku sa odohralo mnoho a mnoho bežných príhod, ktoré spôsobili aj fakt, že keď som po polhodine dal pauzu, s prekvapením sledujem časovú os, čakajúc, že bude pretnutá podstatne viac napravo. Takže trochu zdĺhavý, no dosť pravdivý počin, ktorý odporúčam výhradne fanúšikom "filmov zo života". Ich odporcovia nech víkend radšej strávia pitím, upratovaním, prípadne upratovaním samých seba po tom pití. Ja som tu našiel aj niečo osobné, a keďže bez hľadania, je to pre mňa úspech. Pretože postava Paula Newmana sa mi dostala pod kožu (poznámka pre vtipálkov, nie v agresívnom či úchylnom zmysle slova). ()

• Protože byl Bruce Willis znám jako akční hvězda, nebyl původně zahrnut do reklamní kampaně filmu. (Kritiq)
  • Natáčení probíhalo v americkém New Yorku v lokalitách Beacon, Fishkill, Newburgh nebo Hudson. (Terva)
  • Zhruba v čase 1:00:00, kdy Sully (Paul Newman) vejde do pokoje Willa (Alexander Goodwin), čte Will v posteli komiks od belgického komiksového spisovatele a kreslíře Hergého s názvem „Modrý lotos“ (jeden z komiksů ze série „Tintinova dobrodružství“). (joecole20)