Asi nikdo není v městečku North Bath tak složitá osobnost, jako Donald "Sully" Sullivan. Také se tu spousta věcí točí jen kolem něho. Dokáže stále ještě pořádně zamotat ženským hlavu, stejně jako nedá nikdy dopustit na své přátele, na druhé straně dokáže být neobyčejně tvrdý, paličatý a během okamžiku pořádně naštvat policistu či příbuzné. Někteří lidé nad Sullym dávno "zlámali hůl" a myslí si, že je prostě potrhlý blázen, zato jeho domácí, stará paní Berylová na něj nedá dopustit. Pro další obyvatele městečka v sobě nese jakýsi zvláštní nevypočitatelný kompas, pomocí něhož se řídí v okamžiku, když se znovu zamiluje, nebo se usmíří se svým synem... (oficiální text distributora)

mrksik

Pri súčasných trendoch by pravdepodobne Paul Newman po Bruceovi Willisovi strieľal z granátometu... ale pred dvoma dekádami sa staroba ešte nevnímala ako choroba, s ktorou je nutné bojovať, ale ako životné obdobie, ktoré treba akceptovať. Napriek dramaturgickej rozriedenosti -- ten film má taký zvláštny feel -- snáď je to pokora, pokoj, objavenie krásy v bežných veciach. Ani neviem. Krásny film. ()

Kozlowski8

Donald Sullivan je svérázný šedesátník, který je ve svém okolí brán jako blázen a podivín. Odešla mu žena, děti s ním neudržují zrovna vřelý vztah, s vnoučaty to moc neumí... Má ale i několik spřízněných duší, které si s ním rozumí a mají ho rádi... Atmosféra malého ospalého městečka a vztahů mezi jeho obyvateli je úžasně navozena. Donald je sice svůj, ale není blázen. Je to férový a upřímný chlap, který nedá dopustit na ty, které má rád. A má dobré srdce. I v tom jeho neustálém "boji" s šéfem stavební firmy, s nímž se opakovaně soudí a neustále si "půjčuje" jeho sněhovou frézu, je cítit spíše jakési hašteření a klukovina, než nějaká nenávist a zlo. Pěkný, upřímný, moudrý a vtipný příběh o obyčejných lidech - bez zbytečného sentimentu, s hvězdným obsazením a kvalitními hereckými výkony a s příjemnou hudbou. 80%. ()

kleopatra

Přiznám se, že jsem čekala víc. Jo, byl to milý pohodový film, vztah otce a syna, nebo ty krásné konverzace Jessicy Tandy, to ano, ale laškování mezi Sullym a Melanii? Ne že bych mu to nepřála a bylo to nemožné, ale ..... A ten opakovaný vtip s odklízečkou sněhu ..... Newmana mám hodně ráda, ale myslím, že jak z námětu, tak z obsazení se dalo vytěžit cosi jiskřivějšího. ()

Davies182

Paul Newman byl v roli samotářského mrzouta vážně neuvěřitelný. Takhle jsem se hodně dlouho pořádně neponořil do nějaké postavy a hltal každý její dialog. Hoffman v roli policisty velmi mile překvapil, no a Bruce Willis dokázal, že umí zahrát pořádnou svini. Mezi ním a Newmanem to tak jiskřilo, až mi málem shořel obývák. ()

nascendi

Dobre pozerateľný film s inteligentne napísaným scenárom, nevtieravou hudbou, zaujímavou atmosférou a štandardne skvelými hereckými výkonmi hlavných predstaviteľov. Cenné na filme je, že nie je čiernobiely, že postavy nie sú vyložene kladné, ani vyložene záporné a najmä to, že sú uveriteľné. Z filmu trvale dýcha atmosféra malého amerického mestečka s radosťami i strasťami jeho obyvateľov. Len neviem, prečo som mu nedal štyri hviezdičky. Ak na to prídem, tak to napravím. ()

• Bruce Willis strávil natáčením pouze 22 dní. (MeanWhile)
  • Zhruba v čase 1:00:00, kdy Sully (Paul Newman) vejde do pokoje Willa (Alexander Goodwin), čte Will v posteli komiks od belgického komiksového spisovatele a kreslíře Hergého s názvem „Modrý lotos“ (jeden z komiksů ze série „Tintinova dobrodružství“). (joecole20)
  • Film venovaný Jassice Tandy (zomrela 11. 9. 1994). Film sa mal premiéru v USA 23. 12. 1994. (ČSFD)