Zločin v šantánu

• Velká Británie Crime in the Night Club
TV spot
Krimi / Komedie / Hudební
Československo, 1968, 83 min

V kabaretu Tartaros došlo ke krádeži perlového náhrdelníku a následné vraždě. To vše by mohlo zkompromitovat ministra, který je ctitelem zpěvačky Clary. Je třeba co nejrychleji najít skutečné pachatele... (oficiální text distributora)

Mata

Viděno poprvé jako pubescen - tehdy mne na tom něco zaujalo, ale nikdy jsem netušil co. A po letech, po novém shlédnutí, sice nevím stále, co mne na tomto filmu kdysi zaujalo, ale vím, že mne vzal znovu. Ten film prostě funguje (ne, není to krimi, a joudové, co to označují za slátaninu, ty raději nekomentovat) Drží pohromadě vlastní poetikou, snahou a schopností něco zdůraznit (ano, procesy, ale možná ještě víc odevzdanost "tak to prostě je"-ismu). A neskutečné epizodní role, z vážných Hrušínského farář a především Husákův "pragmatik" z těch vtipných hlavně Vodičkův speciální agent - vážení, to je přece naprosto jasný Mr. Bean, koukněte se na ty pohyby, na ten úsměv...! Rok 1968, tady 20 let před tím, než byl znovuobjeven :D. ()

dawid

Znovu viděno, znovu líbilo. Pan Menzel sice v bonusech DVD tvrdil, že to není vydařený film, ale mně se líbil snad po všech stránkách. Absolutní neherectví Jiřího Šlitra mě dokáže spolehlivě zvednout náladu, Eva Pilarová se tady šarmem rovná prvorepublikovým kráskám. A ten závěr... Ten závěr je dokonale mrazivý. ()

Marty_v.S.

Pecka, spousta výborných hlášek a narážek, které i dnes neztratily na své aktuálnosti. Nechápu, že mi to mohlo mých 35 let unikat. ()

Veniss

Plejáda vynikajících herců a zpěváků v úsměvném filmu s nezapomenutelnými písničkami Suchého a Šlitra. Film, ve kterém jsem poprvé docenila hlas Evy Pilarové, ocenila Šlitrovo neherectví, nesnášela slizkého záporáka Grossmanna a těžko vydýchávala konec filmu :). ()

kubilov

Těžko uvěřit, že bývala Eva Pilarová krásná žena a dobrá zpěvačka. Na můj vkus ale v celém filmu bylo písní až příliš, což nakonec také zapříčinilo spíše negativní pocity, které ze Zločinu v šantánu mám. Ta zvláštní forma krimi komedie mě příliš neoslovila, a tak podle toho také vypadá mé hodnocení. ()

Pitryx odpad!

Tak tohle ne. Děj se nemá čas rozjet kvůli ustavičného ječení ("zpěvu"). Jedna písnička hnusnější než druhá a herecká elita se v tom prostě ztratí. Velké zklamání pro mne, zvláště, když jsem se ani jednou nezasmál, ale spíše nadával. Velká škoda. A mohla to být docela legrace. Prostě a navíc, když to opíši eufemismen, nejsem příznivcem slavné dvojky Suchý – Šlitr a tento snímek mne v tom ještě utvrdil. Ostatně i tvůrce filmu pan Menzel o něm řekl, že se nepovedl. A přitom stačilo vyhodit slavnou dvojku a nechat příběh volně běžet. U mne to tedy naprosto propadlo, a to divadlům malých forem dost fandím. ()

VojtisekII

To co bylo ve Skřiváncích na niti vyprávěno lyricky a poetizovaně, je ve Zločinu v šantánu podáno jako detektivka s prvky absurdního dramatu. Menzel ve svém nejlepším období. ()

dsaiko

Elegantní, jemný a politicky obrovsky odvážný film. Težko překonatelní Suchý se Šlitrem, Menzel v nejlepší formě, hvězdné obsazení i v minirolích, tajní vypadají drsně, popravčí úchylně, prokurátor Svěrák absolutně angažovaně ... Jeden z nejdokonalejších českých filmů. ()

krivkin

není to úplně můj šálek kávy, ale na tehdejší dobu to musela být pecka, krimi-muzikál s nádhernou Evou Pilarovou ()

honzic

Je to jen směs písniček bez rozumného scénáře a děje, tohle se opravdu nepovedlo a je to asi největší kýč, co kdy Menzel natočil. Bohužel S+Š se někde vecpat museli. Hodnocení: 35 % ()

`barocco

Trezorova perla, uz len meno Josefa Skvoreckeho ako autora scenara stacilo aby sa tento film supol zaciatkom normalizacie do trezoru. Vskutku prijemne retro na filmovu ale aj divadelnu atmosferu obdobia Prazskeho jara. Slitr so Suchym a Grossmanom zvacneni na filmove platno v case ich najlepsieho obdobia ktore ako vieme bolo nakoniec ukoncene predcasnou smrtou dvoch akterov (Slitr, Grossmann) tejto legendarnej trojice. Pilarka bola, okrem toho ze fantasticky spievala, stramanda a spolu s Jitkou Zelenohorskou tvoria pekny parikovsky doplnok Slitrovi a Suchemu. Jan Libicek ma zrazil k zemi ked hlavou prerazil dvere a vtipnych momentov je v tomto filme skutocne dost. Aj napriek nedobremu koncu hlavnych hrdinov z filmu sala radost a sloboda. Balzam pre dusu i ducha... Zanrovo je to vlastne cisty muzikal, nieco v style sucasnych Moulin Rouge alebo Chicago, samozrejme 40 rokov starsie a o hodne skromnejsie a komornejsie... zato vsak podla mna stale svieze. ()

gizi

Příjemná, ne úplně typická komedie. Nesměji se sice neustále, ale perličky tam jsou dobré. Písně ujdou. 75% a 4*, 30.5.2012. ()

mol1111

Úplně chápu nízké hodnocení. Člověk vidí autory, herce, režiséra, všechno česká top v nejlepších letech v nejsilnějším období českého filmu a čeká bombu. A ono… Tomu filmu prostě něco chybí. Něco, co má třeba Podskalského Bílá paní. Ta je sice starší, ale i odvážnější a má i modernější filmovou řeč. Vlastní zápletka není zajímavá, a – poměrně překvapivě – se mi nikdy ani nepodařilo příliš se sžít s jednotlivými postavami. A hudba není špatná, ale zase – něco tomu chybí, nejsou to žádné Klarinety, kde byl jeden hit vedle druhého. Odhlédnuli od toho všeho, tak to ale vůbec není špatný film. Je to vlastně jeden gag vedle druhého, slovní hříčku střídá komika grotesky, tu zase hudební vtípek, pak politická satira a to neustále. Třeba scéna s Hrušínským ve vězení je naprosto úžasná. Navíc jsem zjistil že ten film roste se mnou, čím jsem starší, tím více si ho užívám (hlavně politické narážky) a pokaždé si všimnu vtipu, který mi před tím ušel… Já na tenhle film potřebuji mít náladu, ale pak mě dokáže hlasitě rozchechtat, a to cením :) ()

evangelik

Můj druhý pokus o shlédnutí tohoto filmu dopadl ještě hůř, než ten první - dvě hvězdy. Asi druhý nejslabší Menzlův film, co jsem viděl (po Zlatém dnu). Možná to bylo myšleno jako parodie, ale taky slabá. Nebo dokonce muzikál?? Písničky rovněž nechytlavé... Zcela naivní zápletka, Přeučil jako artista - hahaha. Pilarová ovšem v plné kráse a formě... ()

hostivít

Poměrně nepovedený kriminální snímek, v nemž není ani tak důležitá zápletka, ale některé herecké výkony jednotlivců. Tím myslím samozřejmě solidně hrajícího Brodského, Svěráka či Libíčka. Je sympatické ve filmu vidět i takové tváře divadla Semafor, jako jsou Pilarová, Suchý, Šlitr, Grossmann či Hrabánek. Ve filmu zazní mnoho písní, z nichž jen některé stojí za zmínku a asi se vám více vryjí do paměti (Poklad, Nashledanou, Kočičí bál, Kolena, Balada pod šibenicí). Ve srovnání s Kdyby tisíc klarinetů nepoměrně slabší, ale i tak by to měl být povinný snímek pro milovníky tvorby S+Š. ()

JARDAHONDA

"Černá detektivní komedie Zločin v šantánu se odehrává v kabaretu Tartaros, kde se jednoho večera ztratí perlový náhrdelník, který zpěvačce Claře Regině daroval její oddaný ctitel ministr spravedlnosti, a kde je později zabit jeden z artistů"... Snímek natočil v roce 1968 Jiří Menzel, jako svůj třetí celovečerní film podle scénáře, na kterém spolupracoval s Josefem Škvoreckým a Jiřím Suchým. Důležitou složkou filmu jsou písničky Jiřího Šlitra a Jiřího Suchého, které kromě těchto dvou protagonistů zpívá i Eva Pilarová. ()

bastabasta

Budu se opakovat, už párkrát to zde bylo napsáno, ale tento film není detektivka ! Zato je to slušná groteska s politickým podtextem. Když přičteme písničky Suchého a Šlitra, vynikající Pilarovou, nádhernou Zelenohorskou, brilantního Hrušínského, zajímavý debut Svěráka, myslím, že výsledkem je slušné dílko. ()