Zločin v šantánu

• Velká Británie Crime in the Night Club
TV spot
Krimi / Komedie / Hudební
Československo, 1968, 83 min

V kabaretu Tartaros došlo ke krádeži perlového náhrdelníku a následné vraždě. To vše by mohlo zkompromitovat ministra, který je ctitelem zpěvačky Clary. Je třeba co nejrychleji najít skutečné pachatele... (oficiální text distributora)

StaryMech

Kvality pánů Menzela, Suchého a Šlitra, soudě podle jejich obecné oblíbenosti nesporné, mi zůstaly po celý dosavadní život utajeny, a "Zločin v šantánu" se mi přiměřeně jeví jako snůška omylů, počínaje nápadem obsadit do klíčových rolí jmenovanou dvojici a konče sympatickým, leč křiklavě neústrojným společenskokritickým závěrem. ()

Herbert007

Docela čumím, jak tady většina lidí hodnotí krimi, komedii nebo muzikál - jenže Zločin v šantánu nic z toho není. Je to především dost krutá alegorie totality, tehdejšího socialistického (a obecně jakéhokoliv totalitního) soudnictví, vyrábějící odsouzené na "společenskou objednávku", všudypřítomných a všemocných "velkých bratrů" a agentů. Asi kdo bolševika nezažil, tak to nepochopí - ale pokud by to někomu chybělo, tak by vás mělo těšit, že se do té fáze pomalu zase blížíme :-( ()