Autor detektivních románů není schopen napsat bestseller. Je v krizi. U soudu pozná mladičkou rumunskou emigrantku, kterou podezřívají z vraždy. Nina se díky němu dostává z vězení a odjíždí s ním na venkov. Půvabná dívka dokáže připravit svému ochránci nejedno kruté překvapení. Ten sice začíná psát další knihu, ale má stále silnější obavy, že ji nedokončí. Má z Niny strach. Neumí si totiž odpovědět na otázku - je to milenka nebo vrah, který usiluje o jeho život? (Warner Home Video CZ)

korbitch22

Další zapomenutá, o to ale příjemnější krimi/komedie, kde typicky lišácky válí výtečný Tom Selleck, který má pekelné problémy s "naší" Pavlínkou Pořízkovou.Klasická 80. produkce s klasickým schématem on klackovitý/charismatický/natvrdlý/anti-hrdina a ona sexy/drzá/problémová/roztomilá/zásadová.Na scénku v rodiném domě nikdy nezapomenu.Sice to nijak zvlášť nevybočuje, ale těhle filmů není nikdy dost a na tenhle styl vzpomínám s láskou, protože dnes už něco takového není možné.70%. ()

Padme_Anakin

Tom Selleck v roli spisovatelského bambuly, který prochází jakousi tvůrčí krizí a chybí mu to tzv. políbení múzy, zcela impulsivně poskytne alibi neznámé krásce, o níž ví pouze to, že je Rumunka, jmenuje se Nina a je podezřelá z vraždy. Tvůrci roztočili kola zábavy mně milým a příjemným způsobem a ač je to místy naivní či průhledné, stačilo mi podívat se na Toma v nejlepších letech, ve formě, urostlého, elegantního, pohledného muže a všechny připomínky jsem zapomněla. "Swift se musel dozvědět pravdu. Té noci se jako leopard odplížil na místo, odkud ji mohl nepozorován sledovat." ()

Mr.nachos

Zrovna to sleduji v televizi a musím říct, že jestli Pořízková něco umí, není to herectví. Byl by to zajímavý film, místy i směšný, rozhodně ne napínavý, už vůbec ne mysteriózní (by mě někdy zajímalo kdo označuje žánry filmů), ale to by tam muselo být jiné obsazení. A v neposlední řadě mě tahá za uši dabing, sice to není vada filmu, ale je to vážně strašné. No a kvůli tomuhle všemu přepínám a je mi úplně jedno jak to dopadne. ()

noctambule

Dost ujeté a směšné, k čemuž přispěl hlavně dabing "Můj krásnej Vašek." Člověk se tím baví spíš v rovině GP, protože Pařízková samozřejmě neumí hrát a nepředvedli se ani ostatní. Představy Američanů o Východu jsou známé, ale přesto vždycky pobaví, hlavně když se narážky netýkají přímo nás, i když tam hraje Češka. Rumuni se u této komedie asi moc smát nebudou. ()

Gilmour93

Když jako spisovatel detektivních románů trpíte autorskou krizí, nastěhujte si domů rumunskou vražedkyni.. Pokud vás neodradí otřesný dabing, možná vám po čase Beresfordova nenáročná komedie připomene Muže z Acapulka, neboť nejvíce humoru chrlí právě ve scénách konfrontace udatných činů literární postavy detektiva Swifta se skutečným jednáním jeho mírně paranoidního stvořitele v podání T.Sellecka. Toho bych si společně s G.Clooneyem dovolil označit za jediné dva žijící herce, kteří se nejblíže přiblížili souladu gentlemanství, charismatu a elegance dávných hvězd stříbrného plátna (Gable, Grant, Peck) a je docela škoda, že během své kariéry nedostal příležitost objevit se v zajímavějších počinech. ()