Autor detektivních románů není schopen napsat bestseller. Je v krizi. U soudu pozná mladičkou rumunskou emigrantku, kterou podezřívají z vraždy. Nina se díky němu dostává z vězení a odjíždí s ním na venkov. Půvabná dívka dokáže připravit svému ochránci nejedno kruté překvapení. Ten sice začíná psát další knihu, ale má stále silnější obavy, že ji nedokončí. Má z Niny strach. Neumí si totiž odpovědět na otázku - je to milenka nebo vrah, který usiluje o jeho život? (Warner Home Video CZ)

Pohrobek

Už v dramatu Anna Paulina Porizkova dokázala, že není žádným hereckým polenem, a přestože tady měla slušného spoluhráče, Toma Sellecka ve vrcholné formě, rozhodně nezaujala pouze svými prvotními přednostmi. V branži se usadila a její první režijní počin by mě docela zajímal. ()

Jara.Cimrman.jr

"Pokoušel se zbavit toho napětí intenzivním cvičením, ale ani dvěstě kliků na jedné ruce mu nepřineslo klid." Hlášky imaginárního detektiva Petera Swifta mě totálně dostávaly, Nina byla úžasná na trampolínách, s nožem, při řízení rumunským stylem i při stříhání vlasů a na vytahování šípu ze zadku nikdy nezapomenu. Prostě kdyby Nina zase někdy potřebovala alibi, tak si stoupnu do fronty a potvrdím, že jsme spolu strávili víkend ve stanu zaparkovaném mimo naši galaxii. ()

Shit

Ze začátku to působí dost naivním, až skoro někdy hloupým dojmem, kdy postavy se chovaj fakt naprosto nesmyslně a příběh je taky dost prapodivnej, ale když sem pak přistoupil na to, že Beresford se to snaží vyprávět hodně uvolněným a vtipným stylem a daří se mu to někdy skoro až neskutečně, tak sem se začal fakt skvěle bavil a hlavně vypouštět nesmysly, který se tady valí jeden za druhým. Krom toho Tom Selleck je úžasnej trouba a Pavlína Pořízková je bohyně, škoda že celá pointa filmu neni víc promyšlená, stačilo by jen o trošku víc, po předchozím průběhu sem toho stejně moc nečekal, ale i tak byla vcelku demetní a dostatečně nevysvětlená. ()

gudaulin

Vcelku nenáročná krimikomedie, využívající charisma Toma Sellecka a půvabů Pavlíny Pořízkové. Typická produkce 80. let. Minimálně v tomhle snímku Pořízková předvedla slušný výkon, je škoda, že se neprosadila ve výraznějších filmech. Celkový dojem 50 %. ()

Gilmour93

Když jako spisovatel detektivních románů trpíte autorskou krizí, nastěhujte si domů rumunskou vražedkyni.. Pokud vás neodradí otřesný dabing, možná vám po čase Beresfordova nenáročná komedie připomene Muže z Acapulka, neboť nejvíce humoru chrlí právě ve scénách konfrontace udatných činů literární postavy detektiva Swifta se skutečným jednáním jeho mírně paranoidního stvořitele v podání T.Sellecka. Toho bych si společně s G.Clooneyem dovolil označit za jediné dva žijící herce, kteří se nejblíže přiblížili souladu gentlemanství, charismatu a elegance dávných hvězd stříbrného plátna (Gable, Grant, Peck) a je docela škoda, že během své kariéry nedostal příležitost objevit se v zajímavějších počinech. ()

Brouk

Pavlína Pořízková jako rumunská emigrantka na útěku je okouzlující. Ten film má skvělé hlášky, které vychází z rozdílných prostředí. Je to za 3*, ta jedna * navíc je pro Pavlínu :-) ()

nash.

Nenápadná, o to však zábavnější komedie se spoustou skvělých hlášek, okouzlující Pavlínou Pořízkovou (kam se hrabe Herzigová i ostatní české "top"modelky). Scéna stříhání vlasů je v čele těch, na které se nezapomíná.. :-) ()

korbitch22

Další zapomenutá, o to ale příjemnější krimi/komedie, kde typicky lišácky válí výtečný Tom Selleck, který má pekelné problémy s "naší" Pavlínkou Pořízkovou.Klasická 80. produkce s klasickým schématem on klackovitý/charismatický/natvrdlý/anti-hrdina a ona sexy/drzá/problémová/roztomilá/zásadová.Na scénku v rodiném domě nikdy nezapomenu.Sice to nijak zvlášť nevybočuje, ale těhle filmů není nikdy dost a na tenhle styl vzpomínám s láskou, protože dnes už něco takového není možné.70%. ()

Lucasion

„Ty se mě spíš bojíš. – To patří ke každému zdravému vztahu.“ Her Alibi aneb komedie, která mě absolutně dostala. Film je pro mě neuvěřitelná klasika a řadí se mezi mé oblíbené filmy. Příběh o spisovateli, který je bez inspirace a tak poskytne u soudu alibi rumunské dívce, aniž by věděl, zda skutečně vraždila. Po té co si jí přiveze domů a pokračuje v románu, tak se začíná bát. Film je nacpaný ironickým a sarkastickým humorem, kde hlášky padají jedna za druhou. "Vypni motor, vypni motor..." či "To mám z těch brouků." Ve filmu je sakra dobře vystižena zápletka, kdy Tom Selleck nadsazeně popisuje události. Takže za mě 5* protože já se válím na podlaze smíchy. / I po tolika zhlédnutí to pořád funguje. Suchý humor je tu naprosto perfektní a já ho miluji. Film, který je pro mě komediální klasikou, který nestárne, ale zraje jako sýr. (93 %) ()

5150

Slušná oddechovka, které nechybí množství hlášek, jiskření mezi sympatickou ústřední dvojicí Selleck - Pořízková a nakonec i nějaká ta akce a hezká písnička ("Falling In Love" od Randy Newmana během závěrečných titulků). ()

Tommassi3

"Co jsem řekl ??" - "Řekl jste, že vaše matka je chobotnice.." ;) Škoda, že scénárista Charlie Peters jako obvykle nedokázal svoji velmi šikovně vystavěnou zápletku důstojně rozplést, když to finální vyvrcholení navíc připomíná spíš předčasné vyvrcholení stydlivého panice, navíc ani dramaturgicky se nejedná o nic zrovna dvakrát zvládnutého, a tak tenhle povětšinou velmi funkčně parodický snímek silně připomínající již zde mnohokrát zmiňovaného Muže z Acapulca s Belmondem zachraňují především v hlavních rolích standardně parádní Tom Selleck s nádhernou a nepřekvapivě přirozenou českou kráskou Paulínou Pařízkovou jako tajemnou rumunskou - Tak jistě, koho by ve státech zajímalo nějaké Československo, že !! Navíc by pak tvůrci jen těžko do příběhu zabudovali ty trapné gymnastické pasáže.. - klauní vražedkyní a rozhodně i režisér oscarového Řidiče slečny Daisy Bruce Beresford, který však neměl příliš často šťastnou ruku při výběru témat, nejvíce mu totiž prospíval právě odlehčený žánr.. Takže nakonec i díky ohromné spoustě skvělých dialogů, žánrových šťouchanců a narážek, vypointovaných gagů i vtípků, nečekaně i obrazových platí Její alibi za velmi povedený film s nešťastným rozuzlením, které mi prostě brání jít s hodnocením výš.. Ale ty tři hvězdy jsou tentokrát silné jako stehno rumunské vdovy !! Nebo jako knír Toma Sellecka..;) [ Dabing 1/10 ] Něco tak odpudivého a trapného se opravdu jen tak nevidí !! Tahle práce Filmového studia Barrandov (rychlo)dabing v čele s režisérem Michalem Vostřezem by mohla sloužit jako učebnicový příklad diletantismu a idiocie.. Představte si třeba rozhovor dvou mladých Rumunek v autě v jejich rodném jazyce s anglickými titulky.. To ano !! Pokud by však původní zvuková stopa nebyla pouze lehce utlumena a monotóně "předabována" jedním mužským hlasem !! To je pak mučenému divákovi už hodně na zvracení.. A pustit tohle po dvaceti letech bezostyšně do televize mohlo opravdu jen neskutečné prase !! ()

Padme_Anakin

Tom Selleck v roli spisovatelského bambuly, který prochází jakousi tvůrčí krizí a chybí mu to tzv. políbení múzy, zcela impulsivně poskytne alibi neznámé krásce, o níž ví pouze to, že je Rumunka, jmenuje se Nina a je podezřelá z vraždy. Tvůrci roztočili kola zábavy mně milým a příjemným způsobem a ač je to místy naivní či průhledné, stačilo mi podívat se na Toma v nejlepších letech, ve formě, urostlého, elegantního, pohledného muže a všechny připomínky jsem zapomněla. "Swift se musel dozvědět pravdu. Té noci se jako leopard odplížil na místo, odkud ji mohl nepozorován sledovat." ()

type_B

Myslím si, že film má spoustu hluchých míst. Vatové vycpávky a ne moc dobře vystavěná gradace zápletky dělají toto dílko spíše nudným. I v rámci béčkových žánrů dávám podrůměrné hodnocení. ()

Martin741

Mne sa nevidi spajanie komedie s kriminalkou, velmi to na mna nefungovalo. Beresford je len rutiner, bez vyraznejsieho talentu, dialogy su len ciry priemer, pravom je film v zabudnuti . 63 % ()

otík

Příjemná nenáročná komedie se stejně tak pohodovým obsazením. Některé hlášky jsou skvělé a zvláště když hlavní hrdina si pro sebe říká, co píše v knize, tak je to vskutku perla vedle perly. Tak trochu mi to připomíná Belmondova Muže z Acapulka. Pořízková toho moc nepředvedla, ale nebylo třeba, Tom Selleck byl vskutku úžasný. Hudba: Georges Delerue ()